מה לעשות אם הניקוז סתום

אם צינור הניקוז נסתם
כמוצא אחרון, אם צינור הניקוז נסתם, השתמש בחומר לניקוי ניקוז.

כל יום אנו שוטפים שיער, סבון ונייר טואלט באסלה, בכיור או במקלחת. גלה מה לעשות אם צנרת הביוב שלך נסתם כאן.

לא משנה אם זה נוגע לשירותים, האמבטיה, המקלחת או הכיור שלך: אם צינור ביוב נסתם, אתה לא צריך להזמין אינסטלטור מיד. מדריך זה מציע לך טריקים מעשיים וקלים לשימוש שיעזרו לך לשחרר כמעט כל צינור ניקוז.

חומרי ניקוי מיוחדים מבטיחים שהאסלה שלכם תישאר נקייה ופועלת כראוי. אם תשתמשו בקביעות בחומרי ניקוי כמו חומרי ניקוי לשירותים של domestos, לא רק שהאסלה שלכם תישאר נקייה בטווח הארוך, תוכלו גם למזער את הסיכון של סתימת צנרת הביוב.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

מה לעשות אם הניקוז סתום - צעדים ראשונים

ניקוז סתום, בין אם בשירותים, בכיור או באמבטיה, עלול להיות לא תברואתי. לכן כדאי להתחמש בכפפות גומי ובבגדים ישנים שעלולים להתלכלך לפני ניקוי הניקוז. אם יש לך משקפי מגן ומסיכת פנים, כדאי גם לשים אותם למקרה שמשהו יתיז בזמן הניקוי.

פתח את החלונות או הפעל את מערכת האוורור בחדר האמבטיה כדי לאוורר את החדר. זה חשוב במיוחד כאשר משתמשים בחומרי ניקוי ניקוז כימיים מכיוון שאדים יכולים לעלות למעלה. לפני שתנסה את השיטות שלהלן, הסר כמה שיותר מים מקערת השירותים, הכיור או האמבטיה. זה מונע מהמים להתיז החוצה בזמן הניקוי, מה שעלול להיות לא תברואתי וגורם לכך שצריך לנקות את הרצפה או הקירות לאחר מכן.

צינור ניקוז סתום - מה לעשות?

אנו ממליצים לנסות את השיטות הללו בתורן אם צינור הניקוז שלך סתום מכיוון שהטיפים הראשונים קלים וזולים יותר.

לשטוף את הסתימה במים: זה נשמע כמעט קל מדי, אבל זה יכול לעזור אם מנגנון ההדחה שלך בשירותים לא מספיק כדי לנקות את הסתימה או אם אתה רק מתקלח קצר ולחץ המים על הניקוז נמוך כדי לשפוך דלי גדול של מים לתוך האסלה או מגש המקלחת במכה אחת. לחץ המים יכול להספיק כדי לשחרר סתימות קלות.

מה לעשות אם הניקוז סתום - צעדים ראשונים
מה לעשות אם הניקוז סתום - צעדים ראשונים.

השתמש בבוכנה: ניתן להניח כוס יניקה, הנקראת גם בוכנה, סביב הניקוז כדי להפוך את האזור לאטום. דחוף אותו למעלה ולמטה בקצב קבוע מבלי שכוס היניקה תרד. הוואקום שנוצר אמור לשחרר את החסימה. במידה ומדובר באמבטיות וכיורי רחצה בעלי גלישה, כדאי לכסות אותם היטב בשקית ניילון במקביל, אחרת הלכלוך עלול להתיז דרכם החוצה ולא נוצר ואקום.

נסה מגב או מתלה חוט: אם אין לך בוכנה, עטוף שקית ניילון בחוזקה סביב קצה המגב או השתמש במתלה כפוף אם צינור הניקוז שלך סתום. היזהר לא לשרוט את קערת האסלה בעת שימוש במתלה חוט. עבור כיורים ואמבטיות, סובב את מתלה החוט או השתמש בחתיכת חוט עבה אחרת שתכנס דרך החורים בניקוז.

קנו מנקה מקטרות כימי: לפני שאתם קוראים לאינסטלטור, רכשו מנקה מקטרות שעושה שימוש בחומרים כימיים על מנת לפרק את הלכלוך ולשחרר את הסתימה. עקבו בקפדנות אחר הוראות השימוש על תווית המוצר והימנעו ממגע עם העור. חשוב להשתמש בשיטה זו אחרונה כדי להימנע מהתזת כימיקלים בטעות אם תנסה אז להשתמש באמצעים מכניים כדי לשחרר את החסימה.

לאחר שהסתימה נפתרת, השלך אותה כראוי ואל תנסה לשטוף אותה באמצעות אסלה אחרת, למשל. זה גם הגיוני לנקות היטב את האסלה, המקלחת או האמבטיה עם מוצרים כמו חומרי ניקוי לשירותים של Domestos, לפיהם יש לעקוב אחר הוראות השימוש על המוצר המתאים.

אז בפעם הבאה שתגלו שצינור הביוב שלכם סתום, תדעו מה לעשות כדי לנקות את הסתימה. שיטות אלו יכולות לחסוך לכם זמן וכסף, ועם המדריך המעשי שלנו, השירותים או המקלחת שלכם צריכים להיות נקיים ומוכנים לשימוש שוב במהירות.

  • הסר את עודפי המים מקערת האסלה וחבש כפפות גומי וכוסות בטיחות במידת הצורך.
  • שפכו דלי מים לתוך הקערה במכה אחת, מכיוון שזה עלול לשחרר את החסימה אם היא תתלכלך מעט.
  • כלים מכניים יכולים לעבוד אם השירותים שלך סתומים: בוכנות, מתלי חוט מכופפים או קצה של מגב עטוף בשקית ניילון יכולים לעזור לנקות את הסתימה.
  • כמוצא אחרון, אם צינור הניקוז נסתם, השתמש בחומר לניקוי ניקוז. הקפד לעקוב אחר הוראות השימוש על המוצר.