זה ישמור על מדף הספרים שלך מסודר ונקי מאבק

אבל עם 5 הטיפים האלה אני עוקב ולא נותן סיכוי לאבק על מדף הספרים
אבל עם 5 הטיפים האלה אני עוקב ולא נותן סיכוי לאבק על מדף הספרים.

אנה-לואיז פרג דואגת לספרים שלך.

אני אוהב ספרים - קראתי כל מה שאני יכול לשים עליו מאז שהייתי ילדה קטנה. מובן מאליו שהייתי רוצה להפוך את הילדים שלנו לתולעי ספרים ולקנות תמיד את ספרי הילדים העדכניים ביותר ולקרוא אותם ביחד לפני השינה. בכל מקום בבית - בסלון, בחדר השינה, בחדר הילדים, אפילו על המדף במטבח - נערמים לנו ספרים. זה לא כל כך קל לשמור תמיד על הכל מסודר ונקי מאבק. אבל עם 5 הטיפים האלה אני עוקב ולא נותן סיכוי לאבק על מדף הספרים:

כיצד להסיר תוויות מחיר ומדבקות מעצבנות מספרים: מחממים בזהירות את פינות התווית עם מייבש שיער על ההגדרה הנמוכה ביותר. אל תחזיק את מייבש השיער קרוב מדי לספר. ברגע שהדבק נמס, אפשר לקלף בזהירות את התווית.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. מדפים שיטתיים

סדר הוא חצי מהקרב: במקרה של ספרים, מדף מחושב היטב הוא חצי הדרך לסקירה טובה יותר. אם יש לך ספרי תמונות יקרי ערך, כדאי לשקול לשים אותם בארון זכוכית. שם הם גלויים, אבל גם מוגנים מפני אבק. אלבומי תמונות וכו' יכולים להיעלם בארון סגור לחלוטין. עם זאת, אם אתה רוצה להציג את הספרים שלך בצורה גלויה ובהישג יד, אז בחר מדף שבו תוכל להניח אותם אחד ליד השני רחב ככל האפשר. עם מדפים עמוקים, לעתים קרובות יש רווח גדול באזור האחורי שבו אבק נאסף ושאינך יכול להגיע אליו בקלות לניקוי. אתה יכול גם לראות את כל הספרים בשורה במבט אחד.

2. איך לנקות את מדף הספרים שלך

כחלק מניקיון הבית השבועי שלך, מספיק לאבק את מדף הספרים באבק או לשאוב אותו עם שואב האבק עם פיית הריפוד. עם זאת, כדאי לבצע ניקיון גדול אחת לשנה, רצוי עם ניקיון האביב. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להסיר את כל הספרים מהמדף ולמיין אותם. הרבה חנויות יד שנייה, ספריות, גני ילדים או בתי ספר שמחים לקבל ספרים ישנים במצב טוב - אפשר למסור אותם שם במקום לזרוק אותם. נקה את המדף עם חומר ניקוי לכל מטרה ומטלית לחה. לפני שתניחו שוב את הספרים, כדאי גם לנקות אותם: עבור ספרים עם גב בד, אין להשתמש במטלית הלחה בשום פנים ואופן, כי זה רק יפיץ את האבק. אתה יכול לנגב רק ספרים עם כריכה או כריכה רכה עם ציפוי. עדיף לשאוב את כל שאר הספרים עם שואב אבק או לנער אותם מול החלון או לדפוק שני ספרים אחד בשני כדי להסיר את האבק. כאן תוכלו למצוא טיפים נוספים כיצד לנגב אבק כראוי.

3. למקצועני הסדר: מיינו את הקוצים לפי צבע

זה לא כל כך קל לשמור תמיד על הכל מסודר ונקי מאבק
זה לא כל כך קל לשמור תמיד על הכל מסודר ונקי מאבק.

אתה כמובן יכול למיין את מדף הספרים שלך לפי מחבר, נושא, שנקרא/לא נקרא או גודל הספרים, אבל מדף הספרים שלך נראה יפה במיוחד אם אתה ממיין אותו לפי צבע עמוד השדרה של הספר - טרנד שכיום נפוץ מאוד בעיצוב פנים -כוכבים רואים באינסטגרם. בין אם לפי צבעי הקשת ובין אם הם חסומים בפראות: אין גבולות לדמיון שלך. עם מדף ספרים מתואם צבע, תוכלו ליצור אלמנט עיצובי נוסף בדירה שלכם ולהשמיע איתו אמירה. מדף מאורגן לפי צבע נראה מושך במיוחד בחדר של ילד. הקפד לסדר את כל הספרים בשורה אחת למראה מסודר אפילו יותר!

4. הכוח טמון בריקנות: כך אתה מקשט את מדף הספרים שלך

טריק נוסף כדי לגרום למדף ספרים להיראות מושך הוא להשאיר רווח בין הספרים ולעצב שני ספרים או יותר באותו גודל למשולש במרווחים הללו. זה שובר את השורה הארוכה של שדרות הספרים: זה נראה רגוע וקז'ואלי יותר. אתה יכול גם להשתמש בחללים האלה כדי לשפר את המדף שלך עם אלמנטים קטנים כגון אגרטלים, מסגרות לתמונות או דמויות.

5. הטיפ הסודי למדף ספרים מאובק מאוד

כדי לנקות שוב מדף ספרים מאובק מאוד, אתה יכול לעזור לעצמך עם מייבש שיער, כך: הכינו דלי עם שקיות אשפה והניחו בו מגבת לחה. החזיקו את הספר בדלי והשתמשו בהגדרת המייבש הקר כדי להרחיק את האבק מבחוץ ומבפנים של הדפים. המגבת בדלי סופגת את האבק וניתן לשטוף אותה לאחר מכן. נקו את המדף והחזירו את הספרים הנקיים.