ניקיון אביב: איך לסדר את הבית?

לא תמיד אפשר למצוא מספיק זמן לעשות ניקיון אביבי של בית שלם במכה אחת
לא תמיד אפשר למצוא מספיק זמן לעשות ניקיון אביבי של בית שלם במכה אחת.

האביב הוא הזמן לניקיון כללי! איך לבצע את זה במהירות וביעילות? ערכו לוח זמנים, הצטיידו במוצרי ניקוי וחומרי ניקוי וצאו!

עצם הביטוי "ניקוי אביב" כבר ממריץ! השמש האביבית הראשונה והצבע הכחול הבוהק של השמיים נותנים תחושת רעננות ומודעות לקיץ המתקרב, ולכן די הגיוני לתזמן את הניקיון השנתי לתחילת האביב. במאמר זה תלמדו כיצד להשתמש במוטיבציה האביבית שלכם במאה אחוז, וכיצד לארגן נכון ניקיון אביבי.

כדי לבצע ניקיון אביבי במהירות וביעילות, תכננו את העבודה והצטיידו במה שאתם צריכים. בחרו בחומרי ניקוי מתאימים, כמו מותגי Cif או Glorix, וודאו שיש לכם ביגוד מגן וכפפות גומי מוכנות. הקפד לקרוא את הוראות התווית עבור מוצרי הניקוי החדשים שלך ולבדוק אותם על אזור קטן ולא פולשני.

למה חשוב להתכונן מראש לניקוי אביב?

לא ניתן להגיע לתוצאות טובות ללא הכנה. תכנון טוב הוא חצי מהקרב.

 1. בחר יום להתחיל בניקיון האביב. עשו זאת מראש, רצוי כמה שבועות מראש. ככל שתחליטו מוקדם יותר, כך תוכלו לתכנן טוב יותר את פעולותיכם כך ששום אירועים והתחייבויות לא יפריעו לכם.
 2. כתוב את תוכנית הניקוי האביבית שלך על נייר. פתחו תוכנית ניקיון (לדוגמה, נקו היטב את חדר האמבטיה והמקלחת ביום רביעי אחר הצהריים), הדפיסו ותלו במקום בולט. הכנה מהסוג הזה תקשה עליך לשבור התחייבויות!
 1. ערכו רשימה מפורטת של חומרי ניקוי. שבוע לפני שאתם מתחילים לנקות, חשבו מה אתם עשויים להזדקק כדי שהבית שלכם יראה מושלם שוב. אם נגמר לכם חומרי הניקוי או משהו אחר, עכשיו זה הזמן לקנות ציוד נוסף - כפפות לחידוש מלאי, סמרטוטים ושקיות ניילון שחורות.
 2. קבע את המטרות העיקריות לניקוי האביב. תחשוב מה העדיפות שלך השנה. מה אתה רוצה להשיג? אין איפה לשים ספרים חדשים? לאחר מכן הציבו יעד: "לפנות מקום בארון לספרים". אם אתם מרגישים שהבית שלכם מסודר בדרך כלל, אבל מצב חדר האמבטיה גורם לכם להסמיק, אז רשמו: "ניקיון יסודי של חדר האמבטיה".

איך להתמודד עם העומס?

לפני שמתחילים לנקות כדאי לנקות את הדברים הפזורים, כי כשמעבירים דברים מחדר אחד לשני, בהכרח יעלה אבק ויווצר לכלוך. כדי להתמודד עם כאוס, השתמש בעקרון שלוש התיבות:

 • סדר את כל הדברים השימושיים שלך מתישהו בשלוש תיבות: שמור, זרוק ומתלבט.
 • מצאו מקומות מתאימים לדברים שתרצו לשמור.
 • שקול לתרום חפצים לא רצויים לצדקה, למכור באינטרנט או לתת למיחזור. זה יעזור לך להיפטר מדברים מיותרים, אבל "סנטימנטליים", כי על ידי מסירתם, אתה נותן להם הזדמנות למצוא חיים חדשים.
 • שים בקופסה את הדברים האלה לגבי גורלם שעדיין יש לך ספקות, ושמור לחצי שנה. אם אתה צריך לפתוח את הקופסה כדי לאסוף פריט זה או אחר, אז הפריט הזה באמת נחוץ לך. אם אחרי שישה חודשים שום דבר לא מועיל לך, אפשר לזרוק את הקופסה בבטחה.
ניקיון אביב יפסיק בקרוב להרגיש כמו סיוט עבורך
אם תישארי במסלול, ניקיון אביב יפסיק בקרוב להרגיש כמו סיוט עבורך!

לפעמים אנחנו קשורים רגשית לדברים: אנחנו לא רוצים להיפרד מחפצים מיותרים, כי הם מזכירים לנו משהו. היו מוכנים לזהות את הקשר הרגשי החבוי הזה, ויהיה קל יותר להתמודד עם העומס.

איך לסיים את הניקוי?

לא תמיד אפשר למצוא מספיק זמן לעשות ניקיון אביבי של בית שלם במכה אחת. במקום זאת, עליך לחלק אותו למספר שלבים במהלך חודש. אם אינכם מוצאים חמישה ימים ברציפות לניקיון אביב, חלקו את המשימות הקרובות שלכם לקטגוריות – למשל, למיין פריטים שוכבים באקראי, ואז לשטוף היטב חדר אחד או יותר בכל פעם, וכן הלאה.

זכור לאוורר היטב את האזור בעת שימוש בחומר ניקוי כלשהו. מוצרי Glorix אינם מכילים כלור, ולכן הם מצוינים לניקוי חדרים בהם גרים ילדים או מרבים לבקר בהם. קרא את הוראות התווית לפני השימוש בכל מוצר חדש וזכור ללבוש ביגוד מתאים וכפפות הגנה.

אם תישארי במסלול, ניקיון אביב יפסיק בקרוב להרגיש כמו סיוט עבורך!

 • תכנן את ניקיון האביב שלך עם רשימת מטלות מפורטת
 • זכור כי אינך צריך לבצע את כל העבודה ביום אחד או אפילו מספר ימים של עבודה רציפה. במקום זאת, אתה יכול לנקות מעט במהלך חודש.
 • תתארגן לפני שמתחילים לנקות.