איך לצבוע את הקיר הנכון

קיר צבוע למשעי יכול להאיר מיידית את החדר
בין אם זה קיר ישן או קיר חדש, קיר צבוע למשעי יכול להאיר מיידית את החדר.

קירות צבועים בקפידה מאירים את החדר. בדוק כיצד לצבוע קירות ישנים וחדשים, כמו גם טיפים על צביעת קירות.

צעדים חשובים

הנה איך לצבוע את הקירות של חדר או חדר אחר כדי שזה ייראה כמו עבודה מקצועית:

 • הכן את החדר על ידי פינוי וכיסוי הרצפה ביריעת ברזנט.

 • הכן את הקירות. נקה מכתמים ואבק, נתזי שמן, כסה שקעים והחליק בליטות. יש למרוח פריימר (צבע בסיס).

 • מערבבים את הצבע לפי ההוראות שעל האריזה. השתמש במברשות ובגלילים בגדלים שונים כדי לכסות את כל המשטח.

לקירות יש השפעה גדולה על מראה הבית שלך. בין אם זה קיר ישן או קיר חדש, קיר צבוע למשעי יכול להאיר מיידית את החדר. לכן, כדאי לצבוע את הקירות באופן קבוע. כדי לחסוך כסף, אנחנו יכולים לצבוע את הקירות בעצמנו, אם אנחנו יודעים את השלבים. בדוק את הטיפים הבאים כיצד לצבוע קירות כך שהתוצאות יהיו מסודרות ומשביעות רצון.

כאשר אתם צובעים קירות, הקפידו תמיד על זרימת אוויר טובה בחלל בו אתם צובעים. פתחו חלונות לרווחה, או חבשו מסכה שמכסה את האף. ריח הצבע עלול לגרום לכאבי ראש או בחילות במיוחד לרגישים.

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

איך לצבוע קיר בצורה הנכונה

איך לצבוע קיר בצורה הנכונה
איך לצבוע קיר בצורה הנכונה.

איך לצבוע את הקירות לא קשה בכלל. עם זאת, ישנם כמה שלבי הכנה שעליכם לעקוב אחריהם בקפידה לפני שתוכלו להתחיל לצייר. ההכנה שתבצע תשפיע מאוד על התוצאה הסופית .

ראשית: להכין את החדר

הדבר הראשון שכדאי לעשות הוא להכין את החדר בו תצבעו.

 • נקה את החדר. באופן אידיאלי, פנה את החדר מרהיטים כדי שכתמי צבע לא יגיעו לכל מקום. אם זה לא אפשרי, הקפידו לכסות את הרהיטים בחדר בסדינים ישנים.

כסה את משטח הרצפה. אם הרצפה שלך מכוסה שטיח, הסר את השטיח. אחרת, כסה את כל הרצפה עם ברזנט. השתמש בחתיכת סרט גדול כדי לוודא שהברזנט נשאר במקומו.

שנית: מכינים את הקירות

לפני שהקיר מוכן לצביעה יש לוודא שאין חריצים או חלקים בולטים כך שמשטח הצבע יהיה שטוח. כמו כן, בדוק את הקירות שלך עבור כתמים או כתמים שומניים. הכנת הקירות תלויה בסוג הקיר שאתם הולכים לצבוע.

איך לצבוע קירות ישנים

קירות ישנים עלולים לגרום לקשיים מסוימים, אז שימו לב היטב לקירות. וודאו שהמשטח יהיה שטוח ונקי מכל מיני כתמים כדי שהצבע יידבק בצורה מושלמת.

 • תיקון או שטח. אם יש חריצים או סימני ציפורניים, כסו אותם בכמות קטנה של מלט, ואז החליקו אותם עם נייר זכוכית כשהם מתייבשים. אם הצבע הישן מתקלף במספר מקומות, יש לגרד תחילה את הצבע ולהחליק את פני השטח בנייר זכוכית.

 • נקה את הקירות. אם יש כתמים על הקירות הישנים שלך, כמו כתמי עובש, נקו אותם תחילה כדי שהצבע יידבק לקירות. ניתן להשתמש בתמיסה של חומץ לבן ומים לכתמים קטנים או לא עיקשים. עבור כתמים קשים, השתמש בתמיסת כלים נוזלית, כגון Sunlight. לשפשף עם סמרטוט או מברשת.

איך לצבוע קיר חדש

איך לצבוע קיר חדש לא שונה מהקיר הישן
איך לצבוע קיר חדש לא שונה מהקיר הישן.

נקה את הקיר מאבק. איך לצבוע קיר חדש לא שונה מהקיר הישן. עם זאת, אם הקירות שלך חדשים, ייתכן שיש הרבה אבק עליהם. נקו עם מטאטא מלמעלה למטה כדי להוריד אבק כך שמשטח הצבע יהיה חלק.

ברגע שהקירות הישנים שלך נקיים ומפולסים, או שהקירות החדשים שלך יהיו נקיים מאבק, אתה מוכן לשלב הבא:

 • כסה את החלקים שאתה לא רוצה לצבוע. השתמשו בסרט דבק כדי לכסות את הצד של הקיר שנוגע ברצפה או בתקרה כדי להגדיר מה אתם צובעים ומה לא. אל תשכח לעשות את אותו הדבר עם חלקים אחרים כגון הגבול עם אדן החלון או שקע הקיר.

 • למרוח פריימר. לגימור מסודר יותר, השתמש תחילה בפריימר. פריימרים יכולים גם לקצר את זמן העבודה שלך מכיוון שאינך צריך למרוח מספר שכבות של צבע לתוצאות טובות.

שלישית: צביעת הקירות

לאחר שסיימו את כל ההכנות, הגיע הזמן לצבוע את הקירות!

 • מערבבים צבע לפי ההוראות. הקפד לקרוא בעיון את ההוראות על הפחית. אופן הכנת צבע הקיר משתנה בהתאם לסוג ולמותג.

 • השתמש במברשת או רולר מתאים. ודאו שיש לכם רולים ומברשות בגדלים שונים. ניתן להשתמש ברולר גדול לצביעת משטח רחב, אך על משטח צר, רולר קטן יכול לעזור לכם לקבל תוצאה מסודרת יותר. אתה יכול להשתמש במברשת קטנה כדי לצבוע אזורים קטנים כמו פינות או קצוות.

 • תן לצבע להתייבש. בדרך כלל, לוקח 3 עד 4 שעות עד שכבת צבע אחת מתייבשת. עם זאת, אנו ממליצים ללון בחדר השינה. הדרך לצביעת קירות חדר אינה שונה מקירות חדרים אחרים, רק שצריך לקחת בחשבון את זמן הייבוש כדי שריח הצבע ייעלם לחלוטין. קרא את המאמר על איך להפיג ריח של צבע בתוך הבית כדי לגלות עוד.

כדי שתוצאות הצביעה שלכם יהיו מסודרות, הקפידו להכין את הקירות מבעוד מועד. בין אם מדובר בקירות ישנים או חדשים, איך לצבוע את הקירות הנכון מאוד תלוי בתהליך ההכנה. ברגע שהקירות שלכם נקיים ושטוחים, איך לצבוע קיר טוב ונכון כבר לא קשה.