6 גורמים לנשירת שיער חתולים והסכנות לבני אדם

זהה את הגורמים לנשירת שיער חתולים ואת הסכנות של נשירת שיער חתולים לבריאות האדם
יאללה, זהה את הגורמים לנשירת שיער חתולים ואת הסכנות של נשירת שיער חתולים לבריאות האדם!

הנה כמה מהגורמים לנשירת שיער חתולים והסכנות שבני אדם יכולים לחוות ממגע פיזי עם הפרווה.

נשירת שיער בחתול עשויה להיראות כמו בעיה טריוויאלית. עם זאת, עליכם לדעת ששערות חתולים שנושרות לא רק מלכלכת את הרצפה והרהיטים, אלא גם יכולה להזיק לבריאות האדם. בינתיים, הסיבות לנשירת שיער חתולים משתנות גם הן, החל מבעיות בריאות, היגיינה ועד לצריכה תזונתית.

אם שערו של החתול האהוב שלך נושר כעת, נסה לזהות קודם כל את הסיבה כדי שתוכל למצוא את הפתרון המתאים. קדימה, זהה את הגורמים לנשירת שיער חתולים ואת הסכנות של נשירת שיער חתולים לבריאות האדם!

גורמים לנשירת שיער בחתול

לא מעט אנשים שממעיטים בנשירת השיער של החתול האהוב עליהם. הם עשויים להתלונן מעט כאשר הם צריכים לנקות את שיער החתול שנושר על הרצפה והרהיטים, אבל לא הרבה אנשים מבינים שלשיער חתולים יכולה להיות השפעה רצינית על בעיות בריאות.

אז איך יכולה נשירת שיער לחתול? להלן הנקודות שגורמות לכך.

1. תת תזונה

גם חתולים וגם בני אדם הם יצורים חיים שצריכים לאכול. עם זאת, צריכת מזון בלבד אינה מספיקה, יש צורך בתזונה מאוזנת כדי לשמור על בריאות הגוף.

חתולים ששיערם נושר נגרמים בדרך כלל מבעיות בריאות. ובכן, בעיה בריאותית זו יכולה להיגרם ממחסור בצריכה תזונתית שנכנסת לגופו של חתול אהוב. כתוצאה מכך, תזונה לקויה היא שגורמת לחתול שלך לחוות נשירת שיער בגלל מצבו הלא בריא.

קל מאוד להתגבר על בעיית נשירת שיער חתולים עקב תת תזונה. פשוט תן לחתול חיית המחמד שלך מזון עם תזונה מאוזנת. נכון להיום, ישנם מזונות ארוזים רבים לחתולים המועשרים בויטמינים וחומרים חיוניים הדרושים לתמיכה בגדילה ובהתפתחות של החתול. אז אתה יכול לתת מזונות אלה כדי לענות על הצרכים התזונתיים של החתול האהוב שלך.

2. מתח

" חתולים יכולים להיות בלחץ?" כמובן שאני יכול. לא רק בני אדם חווים לחץ, גם חתולים יכולים. באופן כללי, הגורמים ללחץ אצל חתולים משתנים, כגון שינויים במצב הרוח ועד תחושת בדידות מכיוון שהבעלים אינו מזמין אותו לשחק.

כאשר חתול נמצא במתח, כלי הדם האחראים על אספקת חומרים מזינים לכל חלקי הגוף נחסמים. זה ישפיע על מצב הרוח של החתול שנראה עצלן לעשות הכל והפרוות שלו תיפול.

3. אלרגיות למזון

לא כל החתולים יכולים לאכול את האוכל שניתן להם על ידי בעליהם. לחתולים מסוימים יש אלרגיות המגבילות את סוגי המזון שהם יכולים לאכול. אלרגיות למזון יכולות להיות גם אחד הגורמים לנשירת שיער חתולים.

הנה כמה מהגורמים לנשירת שיער חתולים והסכנות שבני אדם יכולים לחוות ממגע פיזי עם הפרווה
הנה כמה מהגורמים לנשירת שיער חתולים והסכנות שבני אדם יכולים לחוות ממגע פיזי עם הפרווה.

רוב בעלי החתולים חושבים שאלרגיה למזון אצל החתולים שלהם היא עניין של מה בכך. למעשה, אם משאירים אותו ברציפות, לא רק הפרווה נושרת, החתול יחווה גירוד עד בחילות והקאות.

למידע, אלרגיות למזון מתרחשות כאשר מערכת החיסון של החתול מגיבה באופן שלילי לסוגים מסוימים של מקורות חלבון שהם אלרגניים. תגובה אלרגית זו מתרחשת מכיוון שמערכת החיסון של החתול מנסה להדוף מקור אנרגיה שנשפט על ידי הגוף כאלרגן.

אם זה נכון שלחתול חיית המחמד שלך יש אלרגיה למזון, אל תעזוב אותה. קח את החתול שלך לווטרינר כדי לברר את הגורם לאלרגיה ולקבל טיפול טוב יותר.

4. שורץ פרעושים

כמעט לכל סוגי החיות יש פוטנציאל להיות מותקף על ידי פרעושים או קרדית, וחתולים אינם יוצאי דופן. הסיבות לפרעושים אלו משתנות, החל מהידבקות בבעלי חיים אחרים ועד לחוסר הניקיון של החתול. לכן, חשוב מאוד לכל בעלי החתולים לשים לב יותר לניקיון חיות המחמד שלהם.

פרעושים שמדביקים חתולים יספגו חומרי הזנה מגוף החתול. חתולים בהחלט ירגישו אי נוחות כאשר פרעושים אלו הופכים לטפילים על גופם. הסיבה היא, מלבד גרימת גרד, פרעושים שסופגים חומרי הזנה מגוף החתול יגרמו לפרווה לנשור מיום ליום.

5. שמפו לא מתאים

למרות ששמתם לב לניקיון של חתול המחמד שלכם, עליכם לזכור שתכשיר השמפו המשמש לרחיצת החתול יכול להיות גורם מרכזי בנשירת שיער. במיוחד אם אתה משתמש בשמפו אנושי כדי לרחוץ את החתול שלך, נשירת השיער עלולה להחמיר.

כדי לרחוץ חתול, השתמש בשמפו שמיועד לבעלי חיים, במיוחד לחתולים. אם מותג שמפו אחד אינו מתאים וגורם לנשירת שיער, אל תהססי להחליף אותו במותג אחר עד שתמצאי את השמפו המתאים.

כדאי לשים לב גם לתדירות ברחצת החתול. אל תחכה שהחתול שלך יתלכלך או יתלכלך לפני שאתה לוקח יוזמה לרחוץ אותו. כדאי לקבוע אמבטיה כל כמה שבועות כדי לשמור על המעיל והגוף נקיים.

6. אני חולה

בעיות בריאות משפיעות גם על נשירת שיער חתול. הסיבה היא שכאשר מערכת החיסון של החתול חולה, מערכת החיסון של החתול נלחמת בחיידקים או במחלות ויראליות כך שהפרווה הופכת נוטה לנשור.

לא רק כשהם חולים, במהלך תקופת הטיפול, גם חתולים יכולים לחוות נשירת שיער אם התרופה חזקה מדי או לא תואמת את מצב גופם. עם זאת, נשירת שיער חתול במהלך טיפול זה תיפסק מעצמה כאשר הטיפול יסתיים.

הדרך הטובה ביותר לזהות את הסיבה לנשירת שיער בחתול עקב מחלה היא לקחת אותו לווטרינר לבדיקה נוספת. הרופא יבדוק את החתול עוד יותר כדי לקבוע את המחלה ולהעניק טיפול מתאים.

ישנן סיבות שונות לנשירת שיער בחתול. עם זאת, כבעלים אתה בהחלט יכול לזהות את הסיבה לנשירת השיער של החתול האהוב שלך. אם אינך יכול לזהות את אחד הגורמים לנשירת שיער, קח את החתול שלך לווטרינר לבדיקה נוספת.

סכנות של שיער חתול לבני אדם

האם שיער חתול מסוכן? התשובה היא כן. שיער חתול שנושר עלול לגרום לבעיות בריאות שונות לבני אדם. לפני שאתם מחפשים דרכים להתמודד עם נשירת שיער של חתולים, כדאי שתסתכלו תחילה על כמה מהסכנות שיכולות להיות לבני אדם, במיוחד לבריאות.

ובכן, להלן מספר סכנות הנגרמות על ידי חתולים לבני אדם:

1. מחלת שריטות חתול מחלת שריטות חתולים )

חתולים ששיערם נושר יכולים להפיץ את חיידקי Bartonella henselae שניתן להעביר בקלות לבני אדם. העברה חיידקית זו יכולה להיות באמצעות שריטה או נשיכה של חתול, אבל זה אפשרי מהידיים שלנו. לדוגמה, לאחר ליטוף חתול, אנו מנגבים את עינינו בידיים שזוהמו בחיידקים משיער החתול.

ניתן לראות תסמינים של מחלת טופר החתול מהופעת גושים קטנים. לאחר מכן, תסמינים אלו מלווים גם בסימנים של בחילות, הקאות, חום, דלקת, עד כאב בבלוטות הלימפה.

בני אדם עם מערכת חיסונית חזקה אינם מותקפים בקלות על ידי מחלת הטפרים של החתול הזה. עם זאת, אנשים עם מערכת חיסונית חלשה רגישים מאוד למחלה זו. אם אתה חווה אחד מהתסמינים שהוזכרו לעיל, עליך לפנות מיד לרופא.

2. גזזת

גזזת היא סוג של מחלת עור מדבקת. באופן כללי, מחלה זו נגרמת ממגע עור לעור או מגע עם בעלי חיים. אובדן שיער חתול יכול להיות גורם תורם לגזזת.

התסמינים הנגרמים על ידי גזזת כוללים עור קשקשי, אדמומיות וגרד. גם גזזת שתוקפת את הקרקפת עלולה לגרום להתקרחות.

טיפול בגזזת יכול להשתמש בתרופות אנטי פטרייתיות. עם זאת, אם התסמינים של גזזת מטרידים מאוד, עליך לפנות מיד לרופא עור לגבי בעיה זו.

3. טוקסופלזמה

כך תפחת הסיכון שאתם ובני משפחתכם תושפעו מהסכנות של נשירת שיער חתול זו
ככל שתקדימו להתמודד עם נשירת השיער של החתול האהוב שלכם, כך תפחת הסיכון שאתם ובני משפחתכם תושפעו מהסכנות של נשירת שיער חתול זו.

מבין הסכנות הרבות של קשקשים בחתולים לבריאות האדם, נראה שטוקסופלזמה היא מחלה שמאוד חוששים ממנה. מחלה זו נגרמת על ידי Toxoplasma gondii, שם טפיל זה נמצא בצואה של חתולים נגועים.

חתול נגוע ולאחר מכן ללקק את גופו יזהם כמובן את פרוותו. טפילים יעברו לפרווה, במיוחד אם השיער שנשרה נמצא במגע עם בני אדם.

ההשפעה של מגע פיזי בין העור לפרווה של חתול הנגוע בטפיל הטוקסופלזמה היא מומים מולדים והפלות. לכן, נשים בהריון לא צריכות להיות קרובות מדי לחתולים, במיוחד אלה ששיערם נושר.

תגובה אלרגית

יש אנשים הסובלים מאלרגיות לאלרגנים שונים. קשקשים בחתולים הם אלרגן עבור אנשים מסוימים. לכן, שיער חתול שנושר יכול בהחלט לגרום לתגובה אלרגית אצל אנשים מסוימים.

תגובות אלרגיות הנגרמות על ידי פרוות חתול משתנות, החל מגירוד, התעטשות ועד דלקת בסינוסים. בנוסף, שאיפה של שיער חתול שנושר גם היא עלולה לגרום לסינוסיטיס.

לא ניתן לזלזל במספר מהסכנות של שיער חתול לבריאות האדם. עליך למצוא מיד דרך להתמודד עם נשירת שיער של חתולים במהירות, כך שנשירת השיער של חיית המחמד שלך לא תזיק לבריאות.

כיצד למנוע את סכנת נשירת שיער החתול

לאחר הכרת הגורם לנשירת שיער חתולים, יש לשקול לא רק טיפול בחתולים אלא גם כיצד למנוע נשירת שיער לחתול לסכן את הבריאות. הנה דרכים שאתה יכול לעשות כדי למנוע את הסכנה של נשירת שיער חתול:

1. הימנע ממגע פיזי עם חתולים

לעת עתה, הימנע תחילה ממגע פיזי עם החתול האהוב שלך. ודא שהחתול בריא לחלוטין ונשירת השיער נפסקה לפני שתוכל ליצור שוב מגע פיזי, כגון ליטוף או אחיזה.

2. שימו את החתול במקום שממעטים לטייל בו

כאשר השיער של החתול האהוב שלך נושר, הימנעו מההרגל של הכנסת החתול למיטה או הכנסת הכלוב הביתה. כל עוד הנשירה לא פסקה, הנח את החתול באזור שמטיילים בו לעתים רחוקות כדי למזער את המגע בין הפרווה לבני אדם.

3. שמרו על ניקיון הבית

נשירת שיער של חתול יכולה לגרום לכל כך הרבה קווצות פרווה על הרצפה והרהיטים של הבית. כדי למנוע את הסכנה, נקו את הבית באופן קבוע. במידת הצורך השתמשו ב-Wipol Carbol Lemon לניקוי הרצפה בבית. מוצר זה לא רק מספק רעננות באמצעות ארומה של לימון, מוצר זה גם שומר על הרצפה נקייה מחיידקים וחיידקים.

ובכן, זה מספר דרכים שאתה יכול לעשות כדי למנוע את הסכנה של נשירת שיער חתול. זכור, תחילה זהה את הסיבה לנשירת שיער חתול לפני שאתה מחפש דרכים להתגבר עליה. ככל שתקדימו להתמודד עם נשירת השיער של החתול האהוב שלכם, כך תפחת הסיכון שאתם ובני משפחתכם תושפעו מהסכנות של נשירת שיער חתול זו.