היגיינה במהלך מגיפה של מחלות ויראליות

אמצעים למניעת זיהום ויראלי כוללים לא רק טיפול בבריאות שלך
אמצעים למניעת זיהום ויראלי כוללים לא רק טיפול בבריאות שלך, אלא גם לבריאות של הסובבים אותך.

מגיפת הסארס והשפעת חוזרת על עצמה כמעט בכל עונה מחוץ לעונה, אך שאלות לגבי הצורך בחיסונים, חיזוק החסינות והכנת מקום העבודה והבתים שלהם עולות בכל פעם מחדש. בין המידע הרב, חשוב להדגיש את העיקר על מנת להבין באילו דרכים ניתן למנוע את הסיכון להידבקות. להמלצות על מניעת זיהומים ויראליים, אנו פונים למומחים בגוגל.

כיצד מתבטאות מחלות ויראליות?

הרופאים מחלקים זיהומים ויראליים למספר קבוצות גדולות, בשילוב בהתאם לאיברים שנפגעו. הנפוצים ביותר בקרב נגיפים הם פתוגנים הגורמים לזיהומים חריפים בדרכי הנשימה (ARI). זאת בשל העובדה שהעברת ARVI מתבצעת בעיקר על ידי טיפות מוטסות. מדי שנה, ארגוני בריאות מתעדים מגיפות של שפעת ו-SARS, לעתים קרובות מוסדות גן ובתי ספר נשלחים לחופשות לא מתוכננות.

SARS היא קבוצה שלמה של מחלות המאופיינת בסימפטומים כגון:

 • להשתעל,
 • כאב ראש,
 • נזלת,
 • עליית טמפרטורה,
 • חולשה,
 • כאב גרון.

בהתאם לגורם הסיבתי של הזיהום, תסמינים מסוימים עשויים לנצח.

SARS היא קבוצה שלמה של מחלות המאופיינת בסימפטומים כגון
SARS היא קבוצה שלמה של מחלות המאופיינת בסימפטומים כגון.

חיסון נגד שפעת הוא אחד מאמצעי המניעה, שבזכותם הגוף מפתח חסינות ספציפית לא רק לנגיפי שפעת, אלא גם מגביר את העמידות הכוללת לנגיפים אחרים בדרכי הנשימה. עם זאת, אסור לשכוח כי וירוסים יכולים לשנות את המבנה האנטיגני שלהם ולרכוש תכונות חדשות לא רק משנה לשנה, אלא גם במהלך מגיפה אחת. לכן המשימה העיקרית של היגיינה של מחלות היא לא טיפול, אלא מניעתן וחיזוק ההתנגדות הכללית של הגוף.

מה צריך לעשות כדי למנוע הידבקות בזיהום ויראלי?

רוב הנגיפים מופצים על ידי טיפות מוטסות ומגע. כאשר אדם נגוע משתעל ומתעטש, הם יוצרים סביב עצמם ענן של מיקרו-חלקיקים מרחפים של רוק וליר, המכילים חומרים מדבקים. חלקם מתיישבים על המשטחים שמסביב, השאר נשארים באוויר במשך זמן רב. בהתאם לסוג הזיהום, מיקרואורגניזמים יכולים להישאר פעילים בין מספר שעות למספר ימים.

מניעה של זיהום ויראלי ממזערת את הסיכון למחלה על ידי ביצוע אמצעי זהירות סטנדרטיים:

 • היגיינת ידיים היא אחת הדרכים העיקריות למנוע חדירת וירוסים לגוף האדם. יש לשטוף ידיים לאחר הליכה בחוץ, שימוש בשירותים או אינטראקציה עם חיות מחמד. במקרים בהם לא ניתן לפנות לשטיפת ידיים, יש צורך להשתמש בג'לים ומגבונים מחטאים על בסיס אלכוהול - יעילותם הוכחה במחקר מדעי.
 • הרגל לא לגעת בפה, באף ובעיניים שלך אם אתה לא בטוח שהידיים שלך נקיות.
 • שמור על מרחק במקומות ציבוריים, במיוחד כאשר יש אנשים עם תסמינים חמורים של SARS בקרבת מקום - התעטשות, שיעול, חיוורון וחום. הימנע מהשתתפות באירועים המוניים שבהם שליטה מרחוק קשה.
 • חיטוי מקומות עבודה ומגורים על בסיס קבוע באמצעות חומרי ניקוי טיהור.
 • קבל חיסון שנתי לשפעת, במיוחד אם אתה בסיכון. לעתים קרובות, בנוסף לאמצעי מניעה, מומחים מייחסים את חיזוק המערכת החיסונית על ידי הקפדה על אורח חיים בריא, הכולל שינה מספקת, תזונה נכונה, פעילות גופנית ושתיית נוזלים מספקת. תנוח יותר ונסו לא לדאוג - מחקר של מדענים מראה שמתח ועייפות תורמים לדיכוי תפקודי הגוף ועלולים לגרום לירידה בחסינות.

כיצד להימנע מהדבקה של אחרים?

מניעה של זיהום ויראלי ממזערת את הסיכון למחלה על ידי הקפדה על אמצעי זהירות סטנדרטיים
מניעה של זיהום ויראלי ממזערת את הסיכון למחלה על ידי הקפדה על אמצעי זהירות סטנדרטיים.

אמצעים למניעת זיהום ויראלי כוללים לא רק טיפול בבריאות שלך, אלא גם לבריאות של הסובבים אותך.

 • כאשר משתעלים או מתעטשים, דאגו לכסות את הפנים עם טישו או מסכה חד פעמית, ואם לא, כופפו את המרפק. לאחר התקף של שיעול או התעטשות, יש לשטוף ידיים או לטפל בחומר חיטוי, שכן הזיהום מהן יכול להגיע לאחרים במגע.
 • עליך ללבוש מסכה חד פעמית אם יש לך תסמיני ARVI. מסכות חד פעמיות נרטבות במהירות בנשימה, וירוסים יכולים להגיע לפנים גם מבחוץ דרך הלחות שבמסכה, כך שחבישת מסכה אינה יעילה במיוחד אם אינך חולה. בנוסף, מומחים למחלות זיהומיות רואים במסכה תרופה לא יעילה בשל העובדה שהיא לא מתאימה מספיק לפנים.
 • אם מופיעים סימני SARS, צמצמו את המגע עם אנשים אחרים והתקשרו לרופא בבית.
 • השתמשו במגבונים אנטיבקטריאליים לנטרול משטחים שאתם באים איתם במגע בתחבורה ציבורית ובמקומות ציבוריים: נגבו את המעקות בקרונות הרכבת התחתית, לחצני מעליות, שולחנות במטוסים ובתי קפה עם מגבונים אנטיבקטריאליים של domestos - אמצעים אלו יעזרו לכם להפחית את הסיכון לזיהום.
 • קחו לעבודה את התרסיס האנטי-בקטריאלי של domestos להגנה מפני זיהום במקום העבודה: ניגוב המשטחים בתרסיס יסיר עד 100% מהחיידקים והנגיפים, מה שיפחית גם את הסיכון להדבקה בתקופת ה-SARS.

היגיינת המקום

ארגוני הבריאות מפתחים ומשכללים מדי שנה המלצות למניעת וירוסים במוסדות, הכוללות רשימת אמצעים לטיפול בחצרים, אשפוז ואשפוז של חולים עם חשד לזיהום והיגיינה של העובדים הרפואיים עצמם. ניתן להשתמש ברבים מאמצעי המניעה גם בבית.

במהלך העונה של התפשטות פעילה של זיהומים ויראליים, במיוחד בתנאים הנוכחיים של התפשטות נגיף הקורונה ברוסיה, יש צורך לבצע ניקוי רטוב מדי יום במגורים. מומחים בינלאומיים ממליצים לנקות עם תמיסות חיטוי, בפרט, 05% נתרן היפוכלוריט. מומחי גוגל ממליצים על ג'לים ותרסיסים של Domestos, המכילים 2-5% חומר חיטוי להיגיינה ביתית. תנאי מוקדם להיגיינה הוא אוורור של המקום, שבמהלכו האוויר המזוהם מוחלף באוויר צח.

מאמרים בנושאים דומים
 1. כיצד להסיר כתמי זיעה?
 2. איך להיפטר מכתמי דם?
 3. איך להיפטר מזבובים בבית
 4. איך להיפטר מריח העובש בבית?
 5. איך להיפטר מריח הנעליים
 6. איך ולמה להתמודד עם אבק בית?