מי כיור עוזבים לאט: סיבות ופתרונות

צינורות ביוב מונחים בזווית
לזרימה טובה יותר של מים, צינורות ביוב מונחים בזווית, הימנעות מדרון נגדי.

גם בשימוש זהיר, כיור המטבח נידון להיסתם מעת לעת. תפוקת הצינורות מושפעת מאיכות המים, שהמלחים שלהם מתיישבים על הקירות. לרוב נשארים בביוב לכלוך מירקות ועשבי תיבול, שאריות מזון ושומנים מכלים מלוכלכים. עם הזמן כל זה מוביל להיווצרות סתימות, שבגללן המים לא יוצאים מהכיור. מה לעשות כדי לנקות את הניקוז בעצמך, ובאילו מקרים כדאי לקרוא לאינסטלטור, אנחנו מתעסקים עם מומחי גוגל.

למה המים לא יוצאים מהכיור?

על פי התקנים הסניטריים, יש להזרים מים מכיור עם מיקסר בקצב של 06 ליטר / s1. עד כמה המים בכיור נעלמים בצורה גרועה ניתן להעריך חזותית ללא מדידות מיוחדות: הם עומדים על קיפאון זמן רב מהרגיל, ומורגש ריח מעופש מחור הניקוז.

חסימות מכניות

מתרחש כאשר חפצים זרים נכנסים לניקוז. כיור המטבח סתום בחתיכות מזון, לכלוך ושומן. בחדר האמבטיה - שיער, צמר גפן, כובעים קוסמטיים. אי אפשר לחסל לחלוטין את חדירתם של חלקיקים זרים לניקוז, אולם התקנת מסננת מסנן מיוחדת מפחיתה משמעותית את הסיכון לחסימות.

סתימות מכניות יכולות להיווצר ישירות ביציאה של הכיור - בסיפון. קל לנקות אותו בעצמך, אבל ההליך גוזל זמן ובדרך כלל מאוד מבולגן. אם הפסולת עברה דרך הסיפון וסתם את צנרת הביוב, ייתכן שיהיה צורך בכבל מיוחד ובמקרים מתקדמים סיוע של אינסטלטור.

חסימות תפעוליות

עם הזמן כל זה מוביל להיווצרות סתימות
עם הזמן כל זה מוביל להיווצרות סתימות, שבגללן המים לא יוצאים מהכיור.

מלחי סידן ומגנזיום הכלולים במי ברז מופקדים על הקירות עם אבנית. בעיה זו רלוונטית במיוחד באזורים עם מים קשים. בנוסף, צינורות ברזל יצוק מחלידים - אזורים פגומים מתרופפים ונצמדים ללכלוך עוד יותר. ניקוי מונע קבוע של צינורות עם כימיקלים ביתיים מיוחדים המבוססים על חומצה או אלקלי מסייע במניעת היווצרות אבנית וחלודה.

חסימות טכנוגניות

מים לא יוצאים בכיור, אך נשללת אפשרות של סתימה או היצרות של צנרת הביוב? לרוב, בעיה דומה מתעוררת לאחר תיקון - במקרה של הפרה של טכנולוגיית התקנת הניקוז או אלמנטים שנבחרו בצורה לא נכונה של מערכת הניקוז.

לפעמים, כדי לפתור את הבעיה, מספיק להחליף את רשת הניקוז בכיור בחדשה עם חורים רחבים יותר. סיפון בקבוק יכול להאט את יציאת המים, ולצבור יותר פסולת במהלך השימוש - חלופה לו היא סיפון צינור בצורת U. כדאי גם להוציא את העיקול של הצינור הגלי מהסיפון לביוב - זה צריך להיות מכוון אנכית בהחלט, מבלי לנוח על הזכוכית. לזרימה טובה יותר של מים, צינורות ביוב מונחים בזווית, הימנעות מדרון נגדי. כדי לאטום את המפרקים, עדיף להשתמש באזיקי גומי, סיליקון יכול להיכנס לביוב וליצור פקק - יהיה צורך לנקות אותו באופן מכני.

כיצד לנקות ניקוז כיור בעצמך

ניקוי עם בוכנה

בתור התחלה, אתה יכול לנסות לפתור את הבעיה עם בוכנה. מלאו את כל אביזרי האינסטלציה המחוברים למערכת הביוב במים ברמה של 4-5 ס"מ: כיורים, אמבטיה, מגש מקלחת. זה ייצור ואקום במערכת - פטיש המים שיצר הבוכנה יפעל בצורה יעילה יותר. לאותה מטרה, סתום עם סמרטוט או כסה את חור ההצפה מעל ניקוז הכיור בכף היד. כסו את חור הניקוז בכוס הבוכנה מגומי עד שנוצר ואקום. בצע כמה תנועות קדימה עם הידית - הפרש הלחץ אמור להרוס את הפקק.

ניקוי צינורות עם כימיקלים ביתיים

הדרך הקלה ביותר לנקות את הביוב היא לשפוך כימיקלים ביתיים מיוחדים לביוב. ג'ל סתימת Domestos בטוח לכל סוגי הצינורות - מתכת ופלסטיק. יש לו עקביות סמיכה ועובד גם במים עומדים. החומר הפעיל שלו, סודיום היפוכלוריט הידרוקסיד, מפרק ביעילות אבנית, הצטברות סבון, משקעי סחף, שומן, שיער ושאר פסולת אורגנית.

 1. קרא בעיון את ההוראות על התווית;
 2. לשטוף את הצינורות בלחץ חזק של מים חמים;
 3. הקפידו על אמצעי זהירות: הימנעו מהתזות, השתמשו בכפפות גומי ובמסכה, אווררו היטב את האזור;
 4. לעולם אל תערבב יותר ממנקה ניקוז אחד - תגובת כלור נדיפה עלולה לגרום להרעלה חמורה.

ניקוי הסיפון

אם מניפולציות עם הבוכנה והשימוש בכימיקלים ביתיים לא הביאו תוצאות, יהיה צורך לפרק את מערכת הניקוז. אם השתמשת בתחילה בכימיקלים, הקפד על אמצעי הגנה. לבשו מסכה ומשקפי מגן, כפפות גומי ובגדים עם שרוולים ארוכים כדי להרחיק כימיקלים מהעור.

קודם כל, עליך לקבוע את המקום והגורם לחסימה:

 1. שחרר את הגישה למערכת הניקוז, הניח סמרטוט מיותר על הרצפה - העבודה תהיה מלוכלכת;
 2. הנח דלי או מיכל גדול אחר מתחת לכיור כדי לנקז את המים;
 3. נתק את הצינור הגלי מהניקוז והנח את הקצה בדלי. פתח את המים. אם הוא עוזב היטב את הכיור, הסתימה נמצאת בהמשך הביוב;
 4. אם מפלס המים נשאר זהה, נתק לחלוטין את הגלי וחזור על הפעולה על ידי הנחת דלי מתחת לשקע הסיפון;
 5. לאחר ביטול הסתימה בצינור הגלי, אתה יכול להמשיך לפירוק וניקוי הסיפון עצמו.
תפוקת הצינורות מושפעת מאיכות המים
תפוקת הצינורות מושפעת מאיכות המים, שהמלחים שלהם מתיישבים על הקירות.

הסיפונים עשויים להשתנות מעט בעיצובם. ככלל, העיקרון של ניתוחם הוא אינטואיטיבי. כדאי לפרק את האלמנטים בצורה עדינה ככל האפשר כדי לא לקרוע את החוטים ולא לפגוע באגוזי הפלסטיק. מניחים את כל החלקים בדלי ושוטפים היטב במים חמים. ניתן להסיר משקעים עקשניים אפילו באזורים שקשה להגיע אליהם באמצעות תרסיס הניקוי האוניברסלי cif. אספו את הסיפון. ודא שכל האטמים מתאימים היטב אל האלמנטים המבניים.

ניקוי הביוב בעזרת כבל

כבל אינסטלציה משמש כאשר שיטות אחרות חסרות אונים. זהו קפיץ גמיש ארוך עם וו או חיבור מיוחד בקצה אחד וידית ליצירת מומנט בקצה השני. בתהליך המעבר בצינור הוא מסתגל לכל עיקוליו עד שהוא קובר את עצמו במקום הסתימה. שני אנשים נדרשים לטפל בחבל. מסובבים את הידית כדי להעצים את ההשפעה המכנית על הסתימה וניקוי נוסף של דפנות הצינור. השני מכוון את הכבל ועושה תנועות דחיפה וקדימה כדי להרוס את התקע.

 • הסר את הסיפון ודחף את הכבל לתוך הניקוז עד שייעצר בחסימה;
 • ודא שהכבל במתח במהלך הפעולה;
 • עבודה בצוות: אדם אחד מסובב באופן דינמי את הידית בכיוון השעון, השני הורס את החסימה באופן מכני;
 • הסר את הכבל, נקה את הריר הנדבק וחזור על השלבים מספר פעמים עד שהפקק נהרס;
 • התקן סיפון ושטוף את הצינורות במים חמים.

איך למנוע מהכיור שלך להיסתם

אל תתעצלו לנקות את צינורות הניקוז כל 2-4 שבועות - הודות לכימיקלים ביתיים מודרניים, ההליך לוקח מעט זמן, ומספק תוצאות ארוכות טווח. עם מניעה קבועה, בעיות עם מים עומדים לא אמורות להתעורר. לעתים קרובות, המים בכיור המטבח לא יתנקזו בגלל שהם סתומים בפסולת אורגנית. ג'ל לניקוי מקטרות של domestos ממיס שומן, סיבי חלבון של בשר, דגים וביצים, קליפות ירקות, ספגטי ופתיתים שנמלטו לניקוז, ובמקביל הג'ל מפרק משקעי סיד, משפר את ניקוז המים ומונע היווצרות פקקים..

לניקוי מונע של סיפון כיור המטבח, מתאימות תרופות עממיות. יוצקים 1 כף לניקוז. סודה, יוצקים 1 כף. חומץ ולתת לשבת במשך 15 דקות כדי להסיר פסולת. כדי להמיס משקעי שומן על דפנות כיור מתכת, שפכו 2-3 ליטר מים רותחים לניקוז - אפשרות זו אינה מתאימה לפאאנס בגלל הסיכון להיסדק.

SP 30.13330.2016 אספקת מים פנימית וביוב מבנים. מהדורה מעודכנת של SNiP 2.04.01-85 * (עם תיקון, עם תיקון מס' 1) / נספח א' // http://docs.cntd.ru/document/456054201"