מימדים בבית בחורף - סיבות ואיך להיפטר

כי עציצים הם לא בית הגידול היחיד שלהם בבית
אבל זבובי פירות לא יוותרו כל כך בקלות, כי עציצים הם לא בית הגידול היחיד שלהם בבית.

אתה לא יכול להתחבא מפני גמדים קטנים ומעצבנים אפילו בחורף. הם מופיעים בבית כאילו משום מקום ותופסים את אזורי הבילוי הטובים ביותר. אתה הולך למטבח לאכול משהו - ונתקל בענן של גמדים. בוא לחלון כדי להתפעל מהדוגמאות הכפורות - ושם, במקום פתיתי שלג, חגים מסתובבים. נמאס לכם לסבול חרקים יהירים? הגיע הזמן להיפטר מהם! במאמר זה נספר לכם מדוע מימדים קטנים מתחילים, וכיצד להפחיד אותם מהבית שלכם לנצח.

מהיכן מגיעות מימדים בדירה או בבית פרטי?

התושבים הבלתי קרואים הנפוצים ביותר של אדני החלונות הם זבובי הפירות (Drosophila melanogaster), זבובי הדגנים (Chloropidae) ויומי עלים, הידועים גם כ-sciarids (Sciaridae).

כל החרקים הללו כמעט ואינם מזיקים לבני אדם. זבובי דגנים וסציארידים חיים באדמת הצמחים, וניזונים מיצרים מתכלים. הם נכנסים לבית יחד עם האדמה המזוהמת, ולאחר מכן הם מתבקעים ובוקעים. הם יכולים להתרבות גם בחורף, כי הדירה חמה, רגועה ואין טורפים.

תסיסנית קצת יותר קשה - הן עלולות לגרום למחלות מעיים. מאיפה הם באו? זבובי פירות מטילים את ביציהם על קליפות של פירות וירקות רקובים. יום לאחר מכן, הזחלים בוקעים, ולאחר חמישה ימים מופיעים בוגרים. ביצי תסיסנית יכולות להיכנס לוושט, צריך רק לנגוס חתיכה מתפוח שנשטף בצורה גרועה. בדרך כלל זה לא כרוך בתוצאות מסוכנות: מיץ קיבה פשוט ממיס את החרק ללא עקבות. עם זאת, מייאסיס במעיים עלול להתרחש אצל אנשים עם סביבה חומצית נמוכה.

עוד היבט לא נעים: זבובי פירות אוהבים מאוד אוכל אנושי. יתרה מכך, הם לא רואים את ההבדל בין פח אשפה לצלחת שלך - מה שאומר שהם מסוגלים לשאת על כפותיהם ביצים של חרקים אחרים, פחות מזיקים.

אחרת, מימדים קטנים אינם מסוכנים. הם אינם רעילים לבני אדם ואינם נושכים כלל, בניגוד לעמיתיהם ברחוב. אבל להיות באותו חלל עם חרקים זה עדיין לא נעים במיוחד. הגיע הזמן להילחם בהם.

איך להיפטר מימדים בחורף?

כדי להיפטר מגישות בבית
כדי להיפטר מגישות בבית, אתה צריך חומרי ניקוי איכותיים.

העצה העיקרית היא לנקות את הבית היטב. לעתים קרובות יותר מאשר לא, אתה יכול לסיים את זה: מימדים הם הרבה יותר קל לצאת מאשר טפילים ביתיים אחרים. אפילו לא צריך להרעיל אותם בכימיקלים כמו פרעושים או נמלים. בדרך כלל הם נעלמים מעצמם לאחר ניקוי כללי.

כדי להיפטר מגישות בבית, אתה צריך חומרי ניקוי איכותיים. מנקה Domestos "חוזק כפול" הוא אוניברסלי, טריות הלימון מתאימה לניקוי שוטף של כל החדרים. יש לדלל לפי ההוראות לניקוי יעיל של ריצוף, אריחים, משטחי מטבח ופחיות חיטוי. כאשר מופיעים מימדים, ניתן לעבד אזורים בעייתיים בנוסף - שולחנות, אדני חלונות וכו'.

הצעד הראשון הוא למצוא בית גידול למימדים. החלון הוא אחד המקומות האהובים על באגים כאלה. החום מגיע מהסוללה, האור מגיע מהרחוב, והכי חשוב, יש עציצים על אדן החלון, שבהם חיים כל כך טוב חרקים. אם מגדלים גמדים באדמה של צמחים ביתיים, למרבה הצער, זה לא יעבוד כדי להפחיד אותם. גם מלכודות לא יעזרו. נצטרך לשנות לחלוטין את האדמה המזוהמת.

משרים את האדמה במים, מוציאים את הפרח ושוטפים היטב את השורשים והעלים. היפטר מכל היורה הנרקב. מחטאים את העציץ והמגש. האדמה הישנה תצטרך להיזרק לחלוטין - סביר להניח שנמצאים בה זחלים. אדמה חדשה חייבת להיות מסויידת מראש בתנור ולטפל בחומרי הדברה.

יהיה צורך להחליף את האדמה בכל הצמחים בו-זמנית, אחרת יספיקו הגמדים להטיל את הביצים באדמה החדשה. לאחר ההשתלה, קח את הפרחים לחדר אחר למשך מספר ימים כדי שהחרקים לא ימצאו אותם. בשלב זה, אתה יכול לשים מלכודות מיוחדות על החלון עבור החרקים הנותרים. אנחנו אגיד לך איך להכין אותם קצת מאוחר יותר.

בשלב זה כבר תיפטרו מזבובי הדגנים והסציארידים. אבל זבובי פירות לא יוותרו כל כך בקלות, כי עציצים הם לא בית הגידול היחיד שלהם בבית.

איפה עוד חיים זבובי פירות?

  • בשקיות אשפה. לרוב, זה מספיק רק לזרוק את הפסולת המעופשת - והמימדים ייעלמו מעצמם.
  • בפרי או ירק נרקב בצורה בלתי מורגשת בפינה מבודדת. אולי שכחת בננה בתיק הכושר שלך, או שילדך התגעגע לתפוז בתרמיל בזמן? הגיע הזמן לבדוק.
  • מסביב כלים ותנורים מלוכלכים. אל תיבהל - לאחר הקטיף ייעלמו הגישות. כדי שזה יהיה פחות מגעיל, השתמש בכפפות גומי. אל תשכח לשטוף אותם עם סבון לאחר מכן ולהחליף את ספוג הכלים בחדש.
  • בכלי ספוג עצמו, כמו גם בסמרטוטים. לפעמים חרקים גדלים במברשות ובמטאטאים. זכרו לשטוף, לייבש היטב ולהחליף ציוד ניקוי בזמן.
  • בניקוז הכיור, במיוחד אם יש סתימה. בוכנת חרקים לא תעזור: עדיף לנקות את הצינורות עם סוכן מיוחד. אם הכימיה לא עובדת, או שהצינורות נסתמים לעתים קרובות מדי, הגיוני לפנות לאינסטלטור. ייתכן שיהיה צורך לתקן את הצנרת שלך.

השלב הבא הוא לנגב עם חומר חיטוי את כל המשטחים שאיתם עלולות הגיד לבוא במגע: חלונות ואדני חלונות, סוללות, ארונות מטבח, רצפות, מיכלי פירות. גוגל ממליצה על חומר ניקוי אנטיבקטריאלי של Glorix. ניתן להשתמש במוצר מדולל, לשם כך יש צורך להכין תמיסה של המוצר עם מים ביחס של 1 מכסה של המוצר ל 1 ליטר מים. חיטוי יעזור להיפטר מביצים וזחלים זעירים. אחרת, חרקים חדשים יבקעו תוך שבוע, ויהיה צורך לחזור על כל ההליכים.

השאר את החלון פתוח לכמה שעות לאחר הניקוי, במיוחד אם הכל קורה בחורף. מימדים אינם סובלים קור טוב מאוד, ולכן האוויר יהפוך לשלב נוסף במאבק נגד חרקים ביתיים. מאותה סיבה, אחסן פירות וירקות במקרר: טמפרטורות נמוכות יאטו את התפתחות הזחלים, ואוויר יבש יהרוס אותם לחלוטין.

מלכודות וריחות עזים: אמצעים נוספים להתמודדות עם גמדים

אם אתה רוצה לשחק בזה בטוח, השתמש במלכודות ובמחטאים. אך זכרו שכלים אלו פועלים רק כתוספת לניקוי כללי, ולא יהיו יעילים במיוחד בלעדיו.

הם נכנסים לבית יחד עם האדמה המזוהמת
הם נכנסים לבית יחד עם האדמה המזוהמת, ולאחר מכן הם מתבקעים ובוקעים.

תרסיסים ואירוסולים המיועדים לזבובים עוזרים מאוד נגד גידים. עם זאת, ריסוסם במטבח או ליד צמחים עלול להיות לא בטוח. תרופה עדינה יותר היא חיטוי. אם יש ילדים או סובלים מאלרגיה בבית, עדיף לעשות אנלוגי במו ידיך: רק לדלל כף של שמן דפנה, נפט או טרפנטין בכוס מים. גמדים אינם סובלים ריחות חזקים. הם גם לא סובלים היטב חזרת ושום - נסו לאחסן את ראש השום במגירת ירקות כדי למנוע מזיקים להיכנס פנימה.

מלכודת הימית הפופולרית ביותר היא סרט דביק. זה באמת יעיל, אבל לא מאוד אסתטי. אתה יכול לקנות מלכודת סגורה בחנות - או להכין אותה בעצמך:

  • מניחים את הפיתיון על תחתית צנצנת גדולה - חתיכה רקובה של פרי מתוק.
  • משוך פיסת ניילון נצמד על הצוואר, עושה בו כמה חורים קטנים.
  • אתה יכול לשפוך מים לתוך המיכל כך החרקים טבעו. אבל זה לא הכרחי: הם כבר לא יוכלו לצאת.
  • במקום סרט, לפעמים משתמשים במשפך נייר. יש להניח אותו בצנצנת עם הצד הרחב כלפי מעלה. נסה נייר צהוב, שלפי האמונה הרווחת הוא מושך הכי הרבה יושים.

מה אם החרקים לא ייעלמו גם לאחר הליכים אלה?

בדוק אוורור וסדקים בקירות. אולי גמדים עפים מהשכנים. התקן רשת על חורי האוורור, טיח את הקירות. אם הבעיה נמשכת, זה הזמן לפנות לתחנה הסניטרית והאפידמיולוגית.

כיצד למנוע הופעת גמדים בעתיד?

הגורמים העיקריים לימוניים הם לחות וריקבון, ולכן היבטים אלה עדיף לצמצם למינימום. אל תשכח את הניקיון. לזרוק את האשפה שלך כל יום. הימנע מריבוי מים: אין להשקות את הפרחים יותר מדי. מעקב אחר תקינות צינורות המים. אל תשכחו להחליף את ספוגי הכלים - הלחות ושאריות המזון הופכים אותם לבית מועדף על יושים וטפילים קטנים אחרים.

כדי למנוע מהזחלים להופיע מחדש, שטפו היטב פירות וירקות: השתמשו בסבון או בסודה לשתייה, שפשפו את הקליפה במברשת. אחסן את האספקה במקום קריר ויבש ובדוק באופן קבוע כדי לראות אם הם החלו להתדרדר. אל תשאיר מזון לאורך זמן ליד מקורות חום כגון רדיאטורים או כיריים. מכסים את האוכל במכסה שקוף או רשת: אם החרקים אכן מתחילים, לפחות הם לא יתפזרו במטבח.

עקבו אחר הכללים הפשוטים האלה, ולא תזכרו מידג'ים בדירה שלכם במשך שנים רבות.