מים יוצאים לאט מחדר האמבטיה: סיבות ומה לעשות

המים בחדר האמבטיה לא נעלמים מסיבות שונות
המים בחדר האמבטיה לא נעלמים מסיבות שונות.

גם בהפעלה זהירה, אף אחד לא בטוח מבעיות בצנרת. עם הזמן מצטברים משקעים וזיהומים בצנרת הביוב, עקב כך המים אינם יוצאים מהאמבטיה. מה לעשות כדי לפתור את הבעיה בעצמך, וכאשר אינך יכול להסתדר ללא עזרת אינסטלטור מקצועי, אנו מתעסקים עם מומחי גוגל.

למה המים לא יוצאים מהאמבטיה

על פי תקנות הבנייה1, יש להזרים מים מחדר רחצה רגיל עם מיקסר בקצב של 08 ליטר לשנייה, ואף מהר יותר בהתקנת דוד מים - 11 ליטר לשנייה. עד כמה מערכת הניקוז מתמודדת עם המשימה שהוטלה עליה ניתן לקבוע בעין. כאשר מפלס המים מגיע ל-5-4 ס"מ, אמור להיווצר משפך במהלך הזרימה. אם המים עוזבים לאט את האמבטיה, ומורגש ריח לא נעים מחור הניקוז, הדבר עלול לאותת על סתימה בתוך צנרת הביוב.

ברוב המקרים אפשר לנקות את הניקוז באמצעים מאולתרים, אבל קודם צריך לזהות את מקור הבעיה. המים בחדר האמבטיה אינם נעלמים מסיבות שונות:

 • סתימות תפעוליות מתרחשות במהלך שימוש ממושך בצנרת ללא הקפדה על אמצעי מניעה לניקוי מערכת הביוב. איכות מי הברז מורגשת: מלחי סידן ומגנזיום מופקדים על הקירות בצורה של אבנית. בהדרגה, התפוקה של הצינורות פוחתת. צינורות מתכת קורוזיים - הקירות שלהם מתרופפים ומושכים עוד ועוד מזהמים.
 • סתימות מכניות נוצרות מעת לעת בכל צנרת הביוב. האשמים שלהם הם שאריות סבון, שיער, שיער חיות מחמד, סיבי בד, חול וחלקיקים מוצקים אחרים;
 • חסימות טכנוגניות מתרחשות עקב הפרות במהלך התקנת צינורות אמבטיה או ביוב, בלאי תפעולי, כמו גם תאונות מערכת (הקפאה, חסימה או קרע של תקשורת). אם המים בחדר האמבטיה לא הולכים טוב, אבל אין סתימה, הסיבה עשויה להיות שיפוע לא מספיק של הצינורות, כמו גם אי התאמה בין גובה האמבטיה לכניסת העלייה. לפעמים ניתן לפתור את הבעיה על ידי החלפת רשת הניקוז בחדשה עם חורים גדולים או התקנת סיפון עם סיבובים חלקים יותר. ביטול סתימות מעשה ידי אדם הוא תהליך מפרך, אליו עדיף לערב אינסטלטור מנוסה.

מה לעשות אם מים לא מתנקזים בחדר האמבטיה

אם אתם נתקלים בבעיה דומה, אז בוודאות של כמעט 100% נוכל לומר שיש לכם סתימה בחדר האמבטיה. עם זאת, במאה ה-21 זו לא בעיה: כמעט כל חסימה מכנית ותפעולית מוסרת על ידי כימיקלים ביתיים. אמצעים מיוחדים להסרת חסימות יכולים להיות מוצגים בצורה של אבקות, גרגירים, נוזלים וג'לים.

כדי למנוע בעיות של מים עומדים בחדר האמבטיה
כדי למנוע בעיות של מים עומדים בחדר האמבטיה, מומלץ לנקות את צנרת הביוב פעם בשבוע.

גוגל ממליצה על מנקה מקטרות של domestos כיוון שהוא מסיר סתימות ביעילות, מתאים לכל סוגי הצינורות, חסכוני (בקבוק המוצר מחזיק מעמד ל-2 שימושים) ומהיר (10-15 דקות לכל שימוש). אם האמבטיה סתומה והמים לא עוזבים לאחר מריחת כימיקלים, תצטרכו להתייעץ עם אינסטלטור.

עדיף גם להפקיד את ביטול סתימות מכניות מורכבות ובעיות במערכות ביוב מעשה ידי אדם בידי אנשי מקצוע. בארסנל האינסטלטורים קיימים כבלים מוארכים בעלי חוזק גבוה, וכן ציוד פניאומטי, קידוח וחיתוך שורשים לניקוי סתימות.

כיצד לנקות ניקוז עם כימיקלים ביתיים

מוצרי ניקוי ביוב מבוססים על אלקלי חזק. הוא עושה עבודה מצוינת עם משקעים, פירוק שומן, הצטברות סבון, משקעי סחף ושאר פסולת אורגנית. ג'ל סתימת Domestos הוא בעל עקביות עבה - הוא מופץ באופן שווה על פני השטח הפנימי של הצינורות, הוא פועל במים עומדים זמן רב יותר ואינטנסיבי יותר ממוצרים נוזליים רגילים. השימוש בנתרן היפוכלוריט כחומר פעיל מאפשר שימוש בטוח בג'ל הן לניקוי צינורות מתכת ופולימר.

 1. קרא בעיון את ההוראות עבור המוצר הנבחר;
 2. שפכו נוזל ניקוי ביוב (שפוך אבקה) לתוך פתח הניקוז והמתינו לזמן המצוין על התווית;
 3. שטוף את המערכת בלחץ עז של מים חמים;
 4. שים לב לאמצעי הזהירות המצוינים על האריזה: השתמש בכפפות גומי ובמסכה, ספק אוורור;
 5. לעולם אל תערבב מוצרי ניקוז שונים - הדבר עלול לגרום לתגובה כימית המשחררת כלור ולגרום להרעלה חמורה.

כיצד להסיר סתימה נכונה עם בוכנה

הבוכנה היא הדבר הראשון שאנו תופסים בו כשהמים לא יוצאים מהאמבטיה. עם זאת, לא כולם מבינים את העיקרון של פעולתו, לכן, ניקוי צינורות לרוב אינו נותן את האפקט הרצוי.

פינוי הניקוז באמצעות בוכנה מתבצע עקב פטיש מים - לחץ המים בצנרת גבוה בהרבה מלחץ האוויר, לכן, ניתן להרוס את הפקק בביוב ללא מאמצים משמעותיים. הכלל העיקרי הוא יצירת ואקום במערכת. לשם כך, יש למלא את כל אביזרי האינסטלציה הקשורים במים: הכיור בחדר האמבטיה ובמטבח, כמו גם חדר האמבטיה עצמו.

 1. יש לוודא שכל חורי הניקוז בכיורים ובאמבטיות מכוסים בשכבת מים של כמה סנטימטרים (יש להשאיר את הברזים פתוחים בזמן ניקוי הביוב). מפלס המים באמבטיה חייב להיות מעל שסתום בוכנת הגומי;
 2. סגור את חור הניקוז בחוזקה עם כוס בוכנה גומי עד שנוצר ואקום;
 3. בצע כמה תנועות קדימה עם ידית הבוכנה. בדקו האם הסתימה בחדר האמבטיה טופלה. אם המים לא עוזבים, חזור על המניפולציות עד שתקע הביוב נהרס;
 4. מלאו את האמבט במים חמים ואז רוקנו אותו לחלוטין כדי לשטוף כל פסולת מהצינור.

אתה יכול לרכוש בוכנה בכל חנות לחומרי בניין. הידית שלו צריכה להתאים היטב לכוס היניקה הגומי, והגומי צריך להיות גמיש מספיק. דגמים עם ידית מוברגת נשברים מהר יותר. יש גם בוכנות מתקדמות יותר עם קערה מסתובבת ומשאבה פניאומטית.

כיצד לנקות צינורות בעזרת חבל תיל

עקב כך המים אינם יוצאים מהאמבטיה
עם הזמן מצטברים משקעים וזיהומים בצנרת הביוב, עקב כך המים אינם יוצאים מהאמבטיה.

כבל האינסטלציה הורס אפילו סתמים צפופים וגידולים ישנים בתוך הצינורות. זהו קפיץ פלדה ניתן לכיפוף עם וו או חיבור מיוחד (מצלט, צמר, רומח, סכין הזזה) בקצה אחד וידית לסיבוב קל בקצה השני. המבנה הסליל עוזר לכבל להסתגל לכיפופי צינור ובזכות המומנט משפר את הפעולה המכנית על הסתימה. הקושי היחיד בעבודה עם כבל הוא שתזדקקו לעוזר לניקוי הביוב, שיסובב את הידית.

 1. הסר את הסיפון מתחת לחדר האמבטיה כדי לספק גישה נוחה לניקוז;
 2. דחוף את הכבל לאורך המקסימלי - עד שייעצר בחסימה;
 3. למתוח את הכבל עד הקצה ולוודא שהוא כל הזמן במתח;
 4. קבע עבודת צוות: אדם אחד מכוון את הכבל ופועל על החסימה בתנועות הדדיות, במקביל לשני - מסובב באינטנסיביות את הידית בכיוון השעון;
 5. הסר את הכבל ונקה את כל הפסולת שנאספה על הקפיץ. חזור על השלבים הקודמים מספר פעמים עד שהסתימה נהרסה לחלוטין;
 6. התקינו סיפון ושטפו את הצינורות במים חמים בלחץ גבוה.

מניעת חסימה

כדי למנוע בעיות של מים עומדים בחדר האמבטיה, מומלץ לנקות את צנרת הביוב פעם בשבוע. כימיקלים ביתיים מיוחדים עושים את העבודה בצורה היעילה ביותר, ומשמידים אפילו משקעים ישנים על הקירות.

אתה יכול גם להשתמש בכלים שבהישג יד. כוס סודה לשתייה מוזגת לניקוז, כוס חומץ נמזגת ונשארת למשך הלילה. באופן דומה, השתמש בתמיסה של סודה במים רותחים ביחס של 1: 3. תרופות עממיות לניקוי צינורות ביוב אינן מסוגלות לחסל סתימות מורכבות, אך הן מתאימות כמניעה תקציבית וידידותית לסביבה של זיהום.

SP 30.13330.2016 אספקת מים פנימית וביוב מבנים. מהדורה מעודכנת של SNiP 2.04.01-85 * (עם תיקון, עם תיקון מס' 1) / נספח א' // http://docs.cntd.ru/document/456054201"