למה המים מתנקזים לאט באסלה

אם שמתם לב שהמים בשירותים אינם מתנקזים היטב
אם שמתם לב שהמים בשירותים אינם מתנקזים היטב, אין להמתין לסתימה הסופית.

ללא תחזוקה מונעת שוטפת, כל אביזרי אינסטלציה נוטים להיסתם. אם אתה עדיין יכול להשלים עם יציאה לקויה של מים מאמבטיה או כיור, אז שירותים סתומים עלולים לגרום לאסון סניטרי והיגייני בתוך הדירה והבית בכללותו. למרבה המזל, הסימפטום הראשון של הבעיה גלוי לעין בלתי מזוינת: מים לא מתנקזים היטב בשירותים. מומחי גוגל יגידו לכם מה לעשות במקרים כאלה וכיצד להימנע מחסימות בעתיד.

למה המים לא יוצאים לשירותים

העיקרון של קערת השירותים מבוסס על אספקה במינון של כמות גדולה של מים מהבור. כדי להתמודד עם הלחץ, התפוקה של תעלת הביוב, על פי תקנים סניטריים בבניין1, חייבת להיות 16 ליטר/שניה. אם נשארים מים בשירותים ובשאר הזמן יוצא ריח ביוב מעופש מהביוב, סביר להניח שיש סתימה במערכת.

 • חסימות מכניות מתרחשות כאשר חפצים זרים נכנסים לאסלה. עבור נייר, חפצי היגיינה אישית, מגבונים לחים, חיתולים, כדאי שיהיה לך פח אשפה נפרד. חל איסור מוחלט לשטוף פסולת חתולים, פסולת מטבח, שקיות, סמרטוטים ושאר פסולת מוצקה לאסלה. בבנייני דירות, גם בשימוש זהיר בחדר האמבטיה, אף אחד לא מבוטח מפני סתימות - עלול להיווצר פקק עקב אשמתם של דיירי קומות אחרות, שדירותיהם מחוברות למגדלור המשותף שלכם.
 • התרחיש העצוב ביותר הוא אם האסלה סתומה: המים לא עוזבים, יתר על כן, מפלסם עולה יחד עם הביוב ממערכת הביוב. סביר להניח, התקע נוצר בצומת של שקע הדירה ואת riser. עם שטיפת המיכל בקומות העליונות, הלחץ במקום הסתימה עולה בחדות - חלק מהשפכים נדחפים לאסלה הקרובה. כדאי לקרוא מיד לאינסטלטור לפני שהביוב יתפזר עוד בדירה ואל השכנים למטה;
 • בלאי תפעולי מתרחש בהכרח בכל מערכת ביוב. מי ברז מכילים כמות גדולה של מלחי סידן ומגנזיום, המושקעים עם השנים על קירות האסלה ובתוך הצינורות. אבנית היא הגורם העיקרי לסתימת השקע בשירותים ישנים. משטח אבן גיר רופף מושך מזהמים אחרים: חלודה ואבן שתן, מתכסה בסחף. כימיקלים ביתיים המבוססים על חומצה או אלקלי עושים עבודה טובה במניעת רובד, אבל עדיף להחליף את אביזרי האינסטלציה במשקעים רב-שנתיים מיד;
 • לעיתים קרובות נוצרות סתימות טכניות עקב טעויות בהתקנת מערכת הביוב. במקרים נדירים, צינורות עלולים להתעוות עקב פגיעה או תנועה של קערת האסלה. לפני התקנת אסלה חדשה, כדאי להתייעץ עם מומחה - העיצוב של דגמים מסוימים נוטה בתחילה לחסימות. קוטר צינורות היציאה חייב להיות לפחות 80 מ"מ ויש להניח אותם בשיפוע של 2 ס"מ/מ'. עדיף להחליף שקעים גליים מהאסלה לניקוז בצינור פלסטיק בעל קירות חלקים. יש להתקין שסתומים על צינורות הפסולת כדי להשוות את הלחץ.

מה לעשות כשהמים בשירותים לא הולכים טוב

קודם כל, אתה צריך לקבוע את מיקום החסימה. אם המים לאט לאט יוצאים לא רק בשירותים, אלא גם בכיורים ובאמבטיה, אנחנו מדברים על סתימה של צינור הביוב המשותף. אם נצפית סטגנציה של מים רק בחדר האמבטיה, הבעיה היא בשירותים עצמה או ביציאה ממנה.

איך לנקות את האסלה

למה המים לא יוצאים לשירותים
למה המים לא יוצאים לשירותים.

לרוב, שירותים נסתמים כאשר חפצים זרים נכנסים פנימה. הם יכולים להיתקע בתוך הסיפון, ולחסום חלקית את יציאת המים. זה יכול להיות גליל נייר שנפל בטעות, בלוק היגיינה שנתלש או צעצוע של ילד. השיטה לא הכי נעימה, אבל מאוד יעילה להתמודדות עם סתימות היא הסרה ידנית של התקע. בארסנל, אתה צריך רק כפפות גומי ארוכות.

אם אינך יכול להגיע לסתימה בעצמך, השתמש בכבל אינסטלציה עם וו בקצהו או בחוט גמיש צפוף. הם יעזרו להרים את החפץ התקוע, ויפתחו את הדרך ליציאת מים.

כיצד לפתוח סתימה בביוב באמצעות כימיקלים ביתיים

השימוש בכימיקלים ביתיים אינו דורש הרבה מאמץ, זמן ועבודה מלוכלכת. מוצרים מיוחדים זמינים בצורה של אבקות, נוזלים וג'לים עבים על בסיס חומצה או אלקלי. ג'ל להסרת סתימות של Domestos בעל עקביות צמיגה, המאפשרת למוצר לעבוד לאורך זמן במים עומדים. לרכיב הפעיל שלו, נתרן הידרוקסיד, יש אפקט אנטי חסימה חזק להפליא, שממיס כל פקק אורגני (נייר טואלט, פיסות טישו, קווצות שיער, פסולת מזון) תוך דקות ספורות, ובמקביל מסיר את שכבת הסיד משטח הצינור. מתאים לניקוי תקשורת מתכת ופלסטיק כאחד.

 1. בצע את ההוראות על התווית בזהירות;
 2. יוצקים את הסוכן לתוך חור הניקוז. ג'ל Domestos מתחיל לעבוד לאחר 10-30 דקות, אבל כדי לפזר חסימות רציניות עדיף לא להשתמש בשירותים במשך שעתיים;
 3. לאחר ניקוי הניקוז יש לשטוף את צינורות הביוב בכמות גדולה של מים חמים. מוצרי פאיאנס רגישים לקיצוניות טמפרטורה - כדי שהאסלה לא תיסדק, אין לשפוך לתוכו מים רותחים;
 4. יש להקפיד על אמצעי הזהירות המצוינים על התווית. ללבוש כפפות גומי ומסכה, ולהימנע משאיפת אדים ומגע עם העור. חלונות פתוחים לאוורור;
 5. בשום פנים ואופן אין לערבב מספר מנקי מקטרות, שכן הדבר עלול לגרום לתגובה כימית אלימה עם שחרור כלור רעיל.

כימיקלים ביתיים הוכחו כמעולים בהשמדת פקקים אורגניים ואבנית. אבל היא לא יכולה להתמודד עם עצמים זרים מוצקים בצינורות.

כיצד לפתוח סתימה בביוב עם בוכנה

להשפעה מירבית יש צורך ליצור ואקום במערכת הביוב - לפני תחילת העבודה יש למלא את כל הכיורים והאמבט במים כמה סנטימטרים. לחץ את קערת הגומי של הבוכנה בחוזקה ככל האפשר לניקוז האסלה. בצע כמה תנועות קדימה ואחורה עם הידית והסר את הבוכנה בפתאומיות. פטיש המים צריך להרוס את מבנה הפקק ולקרוע סתימות מוצקות מדפנות הצינור.

כיצד לנקות את הצינור עם כבל

מים לא מתנקזים היטב בשירותים
למרבה המזל, הסימפטום הראשון של הבעיה גלוי לעין בלתי מזוינת: מים לא מתנקזים היטב בשירותים.

כבל האינסטלציה מבצע בו זמנית מספר משימות: הוא הורס את מבנה הפקק, ובמקביל מנקה את הקירות מהצטברות סיד ובוץ. עובי הכבל חייב להיות לפחות 5 מ"מ, והאורך חייב להגיע למעלה הביוב. כדי להסיר חפצים זרים, השתמש בזרבובית ספירלה או בצורת וו. להרוס את החסימה - פייק או גימבל. יותר נוח לעשות את העבודה ביחד.

 1. הפעל את קצה העבודה של הכבל לתוך חור הניקוז ודחף אותו עמוק לתוך הקו עד שייעצר בחסימה;
 2. בקשו מבן הזוג שלכם לפרוק את הכבל ולוודא שהוא נמצא במתח כל הזמן;
 3. בעוד בן הזוג מסובב את ידית הכבל בכיוון השעון, נסה להרוס את התקע בתנועות קדימה ואחורה;
 4. הסר את הכבל ונקה אותו מהליחה שהצטברה. חזור על ההליך עד שהחסימה נהרסה לחלוטין;
 5. שטפו את הניקוז עם הרבה מים חמים.

מניעת חסימה

אם שמתם לב שהמים בשירותים אינם מתנקזים היטב, אין להמתין לסתימה הסופית. קל יותר למנוע בעיית ביוב סתום מאשר להתמודד עם ההשלכות.

לצורך טיפול מונע, השתמשו בג'ל לניקוי שפופרות דוסטוס כל 2-4 שבועות - הוא יסיר את הגורם לחסימה תוך 20 דקות בלבד. לעתים קרובות, בעיות עם ניקוז מתרחשות בביוב ברזל יצוק. כדי למנוע את גדילת קוטר הצינור בסיד וחלודה, ולפחות סתימות, השתמשו בקביעות במסיר חלודה לאסלה.

SP 30.13330.2016 אספקת מים פנימית וביוב מבנים. מהדורה מעודכנת של SNiP 2.04.01-85 * (עם תיקון, עם תיקון מס' 1) / נספח א' // http://docs.cntd.ru/document/456054201"