כיצד לנקות תקרה מתיחה מבריקה במטבח

בואו להבין עם מומחי גוגל איך לנקות תקרה מבריקה במטבח כדי לא לפגוע בקנבס ולקבל תוצאה מבריקה
בואו להבין עם מומחי גוגל איך לנקות תקרה מבריקה במטבח כדי לא לפגוע בקנבס ולקבל תוצאה מבריקה.

התקרה המתיחה מתאימה באופן מושלם לתוך פנים המגורים. מבנים תלויים מאפשרים לך לשחק עם פתרונות סגנוניים שונים, ליצור תאורה מרובת רמות, ובו בזמן להסתיר אי סדרים ותקשורת. אבל למרות כל היתרונות שלה, תקרות תלויות הן שבריריות למדי - הן דורשות טיפול זהיר ביותר, במיוחד אם אתה מתכנן לשטוף אותן בפעם הראשונה. בואו להבין עם מומחי גוגל איך לנקות תקרה מבריקה במטבח כדי לא לפגוע בקנבס ולקבל תוצאה מבריקה.

באיזו תדירות לשטוף את התקרה התלויה

משטחי מטבח מתלכלכים מהר במיוחד. במהלך תהליך הבישול, מיקרו טיפות שומן עולות לאוויר. הם מתפשטים בכל החדר, מתיישבים על מכסה המנוע, דלתות הארונות, וילונות, קירות, תקרות. כאשר מרתיחים קומקום או מרתיחים מרק, המטבח מתמלא באדים - בתנאים של טמפרטורה ולחות גבוהים, השומן נמס ואז מתמצק שוב ויוצר סרט דביק צפוף. אבק, שיער חיות מחמד, זיהום נדיף שהובא מהרחוב נדבק אליו מיד. אפילו הציפוי האנטי-סטטי הטוב ביותר הוא חסר אונים כאן.

גושי אבק נראים לא אסתטיים. המשטח המבריק דוהה. כתמים צהובים מופיעים על הבד הבהיר. זה בולט במיוחד באזור הלוח. כדי לשמר את המראה של תקרה מתיחה במטבח, היא זקוקה לניקוי כללי לפחות אחת לחצי שנה.

5 דברים שיכולים להרוס את התקרה

  1. תקרות מבריק אינן סובלות חומרי שוחקים. כביסה עם אבקות, סודה, מברשות, ספוגים קשים היא התווית נגד עבורם. אפילו שריטה קטנה על פני המראה בולטת;
  2. בד PVC הוא די צפוף. אבל בגלל המתח החזק, הוא יכול להינזק מלחץ מכני עז. אין ללחוץ על הסמרטוט בזמן הכביסה - קיים סיכון למתיחה של הסרט וקבלת אזורים נפולים;
  3. קל לקרוע את הסרט עם מגב או אביזר שואב אבק עם פינות חדות. פנצ'ר לא בולט יסדק לאורך כל הקנבס לאורך זמן;
  4. לפני הניקוי, הסר טבעות, צמידים, שעוני יד - אפילו חלוק קטן משובץ עם תנועה מביכה יכול להרוס את הבד;
  5. פסים והדפסים נשארים על המשטח המבריק. עקרון הטיפול בו מזכיר שטיפת משקפיים או מראות: עדיף להשתמש בחומרי ניקוי מיוחדים, לנגב את המשטח יבש לאחר הכביסה, להשתמש בפוליש במידת הצורך.
כיצד לנקות תקרת מטבח מבריקה
כיצד לנקות תקרת מטבח מבריקה.

מומחי גוגל ממליצים על ניקוי התקרה והמשטחים של Glorix: מרחו כמות קטנה על ספוג או מטלית, נגבו בעזרתו את התקרה, הניחו לו לשבת 5 דקות ושטפו במים. Glorix מסיר אבק, הצטברות לכלוך וחיידקים, שתקרות הם בית גידול טוב עבורם.

כיצד לנקות תקרת מטבח מבריקה

לפני שאתם שוטפים את התקרות המבריקות במטבח, העריכו את היקף העבודה. ניתן לנקות חדר קטן באופן ידני. סולם מדרגות הוא הנוח ביותר, אך במקרה של תקרות נמוכות, ניתן לטפס על שרפרף או שולחן יציב. הצטיידו במטליות מיקרופייבר, חתיכת פלנל או ספוג רך. כדאי שיהיה לך דלי עם תמיסה של חומר ניקוי בהישג יד, כמו גם דלי נוסף עם מים נקיים.

לניקוי מטבח גדול, רצוי לרכוש מגב מיוחד עם בסיס בד רך וידית טלסקופית. הודות לראש הניתן להזזה, הוא חודר בקלות לתוך מפרקים עם קירות, פינות, מבנים רב-מפלסים ומקושתים, אזורים שקשה להגיע אליהם מאחורי ארונות. מגב המיקרופייבר אינו שורט את פני השטח. הוא מתאים להסרת אבק ולניקוי רטוב עם חומרי ניקוי.

בחירת חומרי ניקוי

לפני שאתם שוטפים את התקרות המבריקות במטבח
לפני שאתם שוטפים את התקרות המבריקות במטבח, העריכו את היקף העבודה.

לשטיפת בד PVC מבריק, מיוצרים ניסוחים מיוחדים. ניתן לרכוש אותם בחנויות מתמחות או בסופרמרקטים בניין. אם תרצה, ניתן להחליף מוצרים בעלי פרופיל צר בתרסיס לחלונות ומראות. ספריי ניקוי למשקפי cif האפקט המבריק מתפזר באופן שווה על פני המשטח, מתמודד היטב עם לכלוך, אינו משאיר פסים ועוזר לשמור על ברק הניקיון ארוך יותר. זה מספיק כדי לרסס את המוצר על אזור העבודה ולאחר מכן לנגב אותו עם מטלית רכה. אנטי-גריז Cif Cif בפורמט ספריי אירוסול יעזור להתמודד עם נתזי שומן, חתיכות מזון נצמדות ולכלוך עקשני אחר במטבח.

ניתן להסיר זיהום פני השטח עם תמיסת ניקוי עדינה. הוסף כמה טיפות של קרם ניקוי לכל מטרה Cif לדלי מים וטורף עד שנוצר קצף קל. משרים מטלית בתמיסה וסוחטים החוצה עודפי לחות. לכלוך נקודתי ניתן להסיר עם כרית צמר גפן לחה באלכוהול. אם אינך בטוח לגבי פעולתו של חומר הניקוי, בדוק אותו על אזור לא בולט של הקנבס, או טוב יותר - על דוגמה של סרט PVC שנותר לאחר ההתקנה.

הזמנת עבודה

  1. הכן את המשטח לפני ניקוי רטוב. נגב אבק וקורי עכביש - הם משאירים פסים מלוכלכים כשהם רטובים. השתמש בבד צמר יבש או בד מיקרופייבר. אתה יכול להפוך את התהליך לאוטומטי באמצעות שואב אבק: הרם זרבובית ללא פינות חדות וערימה קשה, הפעל את המכשיר במינימום הספק;
  2. התחל לנקות מהאזורים המלוכלכים ביותר. מרחו את חומר הניקוי והניחו לו לשבת כמה דקות כדי לשחרר את הכתם. לשטוף את שאר הלכלוך;
  3. כשהכתמים נגמרים, אפשר להתחיל לשטוף את כל הקנבס. חלקו אותו למספר אזורי עבודה. מריחת חומר ניקוי, שטיפת הקצף ואז ניגוב המשטח יבש יצטרכו להיות די מהיר - ברור שאין צורך להסיח את דעתו על ידי הזזת הסולם;
  4. עדיף לנגב את התקרה בתנועות ישרות ולא מעגליות. אם יש תפר, כדאי לנוע לכיוון שלו;
  5. כדי לתת לסרט ברק נוסף, לאחר הכביסה ניתן לנגב אותו בלק מיוחד או בתמיסה של אלכוהול ומים ביחס של 1:10.

חשוב! ללבוש כפפות גומי לפני הטיפול בחומרי ניקוי. עבודה מתחת לתקרה נעשית בצורה הטובה ביותר עם משקפי מגן ומסכה - התזות וטיפות הן בדרך כלל בלתי נמנעות. היזהר בעת הטיפול בסולם המדרגות / השרפרף. אנו מזכירים כי במהלך ההיריון חל איסור מוחלט על כל עבודה בגובה - הפקידו את שטיפת התקרה בידי קרובי משפחה או דחו את הניקיון הכללי במספר חודשים.