כיצד להגן על הבית שלך מפני נגיף הקורונה: התשובות לשאלותיך

כיצד להגן על עצמם מפני הנגיף וכיצד להגן על הבית מפני נגיף הקורונה
ולרבים יש שאלות טבעיות: כיצד מועברים וירוסים, כיצד להגן על עצמם מפני הנגיף וכיצד להגן על הבית מפני נגיף הקורונה?

גלה את התשובות לשאלות דוחקות: כיצד להגן על עצמך מפני נגיף הקורונה.

כעת, במהלך תקופת ההסגר, שהוכנסה כדי להגן עלינו מפני נגיף הקורונה, כולנו צריכים להישאר בבית זמן רב. ולרבים יש שאלות טבעיות: כיצד מועברים וירוסים, כיצד להגן על עצמם מפני הנגיף וכיצד להגן על הבית מפני נגיף הקורונה? במאמר שלנו תמצאו להם תשובות מקיפות.

כדי למנוע וירוס קורונה, בעת ניקוי הבית, השתמש בחומרי חיטוי עם תכולת נתרן היפוכלוריט של 0.5%. נגב בזהירות במיוחד חפצים שנוגעים בהם לעתים קרובות בידיים שלך - מתגים, ברזים, שלטים רחוקים וכו'.

האם אני צריך לשנות כשאני חוזר הביתה?

עד כה, נגיף הקורונה החדש לא נחקר במלואו. כעת מדענים נאבקים בשאלה כיצד מועברים נגיפים, חוקרים את הגורמים להופעתם ומחפשים חיסון נגדם. בפרט, עדיין אין תשובה חד משמעית אם הנגיף מתפשט דרך בגדים.

אבל רבים מארגוני הבריאות המובילים בעולם ממליצים לכבס בגדים בסיכון גבוה בנפרד מאחרים בטמפרטורה של לפחות 60 מעלות צלזיוס. דברים שעלולים להיות מסוכנים דרכם ניתן להעביר את הנגיף כוללים:

  • הבגדים של החולה או זה שלבשת בעת מגע עם החולה
  • גיליונות
  • תחתונים
  • מגבות

האם עלי להישאר בבית גם אם אני לא חולה?

כדי לקבל מידע אמין על הסגר, אנו ממליצים לך לעקוב באופן קבוע אחר החדשות של מקורות רשמיים ולעקוב אחר המלצותיהם.

מניעת וירוסים מורכבת, במיוחד, בצמצום מגע, יציאה החוצה כמה שפחות ובמידת האפשר, עבודה מהבית.

קודם כל, אנשים מעל גיל 65 ומי שסובלים ממחלות כרוניות חייבים לעמוד בהסגר. לפי הוראת ממשלת הפדרציה הרוסית, עליהם להישאר בבית עד 14 באפריל (רלוונטי בזמן פרסום המאמר).

האם אני צריך להצטייד במזון ותרופות?

אתה יכול להצטייד באוכל למקרה שפתאום אתה חולה. אין צורך להיכנס לפאניקה ולטאטא הכל מהדלפק, ולהשאיר אנשים אחרים רעבים.

כיצד להגן על עצמך מפני הנגיף על ידי ניקוי ביתך כראוי
כיצד להגן על עצמך מפני הנגיף על ידי ניקוי ביתך כראוי?

כאמור לעיל, לא מומלץ לקשישים ולמי שמראים תסמינים של הנגיף לצאת החוצה עד שהממשלה תסיר את מגבלת הכוננות הגבוהה. ואם יש לך אספקה מספקת של מזון לתקופת ההסגר, אז עדיף להישאר בבית.

אם אתה נוטל באופן קבוע תרופות כלשהן, אין צורך לרכוש אותן מראש. אחרי הכל, הם עלולים לפוג. שמור מרשמים שהושלמו ורכוש תרופות לפי הצורך באינטרנט. על פי הכללים החדשים, מרשם תקף עד 30 יום.

כיצד להגן על עצמך מפני הנגיף על ידי ניקוי ביתך כראוי?

לדעת כיצד מועברים וירוסים בבית יכול להיות מאוד מועיל. Nitle van Dorelman, וירולוג במכוני הבריאות הלאומיים של ארה"ב, מצא כי וירוסים יכולים לחיות על משטחים שונים ממספר שעות ועד 2-3 ימים. לכן, מניעת וירוסים וניקיון נכון של הבית חשובים כל כך.

יש צורך לשטוף באופן קבוע את משטחי הבית, בהם אנו נוגעים לרוב (ידיות, שלט רחוק, טלפון, שירותים, אמבטיה, כיור וכו') עם תמיסה של נתרן היפוכלוריט או בנזלקוניום כלוריד. לחומרים יש אפקט חיטוי פעיל ביותר, אשר יעזור להרוג עד 100% מכל החיידקים הידועים.

איך להגן על עצמך מפני הנגיף בבית: המלצות

• יבש היטב את כל משטחי העבודה כגון שולחנות וקרש חיתוך, כמו גם כיורים וברזים. אחרי הכל, הנגיף מתרבה בצורה הטובה ביותר בסביבה לחה.

• השתמש בכפפות חד פעמיות והשליך אותן מיד לאחר הניקוי.

• השתמש במטלית או ספוג אחר כדי לנקות כל משטח בנפרד. לזרוק אותם לאחר השימוש או לשטוף אותם היטב בטמפרטורה שאינה נמוכה מ-60 מעלות צלזיוס.

הקפדה על כללי היגיינה אישית וניקיון קבוע בבית יאפשרו לכם להגן על עצמכם ועל משפחתכם מפני נגיף הקורונה. ודא שיש לך אספקה נאותה של סבונים ומוצרי ניקוי המכילים נתרן היפוכלוריט. כמו כן, ודא שכולם במשפחתך יודעים מהי מניעת וירוסים, כיצד מועברים וירוסים ומה לעשות כדי למנוע את התפשטותם.