כיצד לנקות נירוסטה במטבח

עליך לנקות את כלי המטבח מנירוסטה שלך - מכפיות ומזלגות
לכן, עליך לנקות את כלי המטבח מנירוסטה שלך - מכפיות ומזלגות, לסירים ועד לפח המטבח - באופן קבוע כדי לשמור על העמידות והברק שלו.

נירוסטה עדיין יכולה להחליד בגלל לכלוך שחוסם את התגובה על פני השטח. למד כיצד לנקות ולהבריק נירוסטה כאן.

בין אם זה סיר בודד או מדיח כלים, בכל בית יש לפחות כלי מטבח אחד עשוי נירוסטה. למרות שהוא עמיד בפני חלודה, זה לא אומר שהוא לא יאבד את הברק שלו ויתלכלך או אפילו כתם אם לא יטופל כראוי.

הבחירה המתאימה ביותר כאשר עוסקים בסירים, מחבתות וכלי מטבח אחרים העשויים מנירוסטה היא נוזל ניקוי נירוסטה שתוכנן במיוחד עבור חומר זה, כגון Cif. לקבלת התוצאות הטובות ביותר ולמען בטיחותך, עקוב אחר הוראות השימוש.

מדוע יש צורך לנקות את הנירוסטה באופן קבוע?

נירוסטה היא חומר שנמצא בשימוש נרחב במטבח בגלל עמידותו בפני חום, קורוזיה וכתמים. תכולת הכרום בנירוסטה מגיבה בדרך כלל עם חמצן באוויר ויוצרות שכבת הגנה. ציפוי זה מונע חלודה ומפחית את הסיכון שהכתמים יהפכו קבועים. אם משטח הנירוסטה מכוסה בשמן ולכלוך, התגובה לא יכולה להתרחש והמשטח הופך רגיש יותר לחלודה.

לכן, עליך לנקות את כלי המטבח מנירוסטה שלך - מכפיות ומזלגות, לסירים ועד לפח המטבח - באופן קבוע כדי לשמור על העמידות והברק שלו.

האם שגרת הניקיון שלך השתנתה במהלך המגיפה?

כיצד לנקות נירוסטה

אתה לא צריך להשתמש בכימיקלים קשים כדי לנקות נירוסטה. למעשה, כדאי ככל האפשר להימנע משימוש בנוזלים המכילים מרכיבים שוחקים שעלולים לגרום נזק לכלי המטבח שלכם. חומרי ניקוי מנירוסטה, כגון Kitchen Cif, תוכננו במיוחד לניקוי משטחי כלי בישול מבלי לפגוע בהם. נסה תמיד לעקוב אחר הכיוון של סיבי הנירוסטה בעת ניגוב או קרצוף שלהם ובדוק תחילה כל מוצר על אזור קטן ונסתר. ללבוש כפפות גומי כדי להגן על העור שלך ולהבטיח זרימת אוויר טובה סביבך.

כיצד לנקות נירוסטה
כיצד לנקות נירוסטה.

להסרת כתמים קלים וטיפול יומיומי,

 1. שטפו את מכשיר הנירוסטה במים חמים וספוג לשטיפת כלים.

 2. השתמש בכמות קטנה של סבון כלים נוזלי במידת הצורך כדי להסיר עודפי שמן.

 3. לשטוף, לנגב עם מטלית יבשה, ולאחר מכן לתת לייבוש טבעי.

כיצד להסיר כתמים וכתמים מנירוסטה

ספריי ניקוי הזכוכית יכול לשמש כנוזל ניקוי מנירוסטה להסרת טביעות אצבעות וכתמי מים. כל שעליך לעשות הוא לרסס את מנקה הזכוכית ישירות על משטח הנירוסטה, לנגב עם מטלית מיקרופייבר, לשטוף, ואז לנגב עם מטלית יבשה.

כדי להתמודד עם כתמים או שאריות מזון שהתייבשו ונדבקו למשטח הנירוסטה, השתמשו בנוזל ניקוי מנירוסטה בעזרת ספוג לשטיפת כלים או מברשת שיניים ישנה כדי לשפשף אזורים שקשה להגיע אליהם.

ניתן לטפל בכתמים עיקשים באמצעות אבקת סודה לשתייה. מערבבים כף סודה לשתייה עם מעט מים לקבלת משחה סמיכה. מרחו אותו על האזור המוכתם והשאירו אותו למשך חצי שעה לפני שפשפו אותו במטלית לחה, לאחר מכן שטפו וייבשו.

איך להבריק נירוסטה

ליטוש נירוסטה לא רק נועד להחזיר את הברק המקורי שלה, אלא גם להגן על פני השטח. אם אתה מוצא שריטות או סימנים של קהות, הברק את הנירוסטה כדי לשחזר אותה. הנה כמה אפשרויות שתוכל לנסות:

 • השתמש במוצר ליטוש נירוסטה מוכן לשימוש ופעל לפי הוראות השימוש.

 • נצל את היתרונות של מרכיבים טבעיים כחלופה. לאחר הניקוי, להבריק את מכשיר הנירוסטה במטלית לחה במיץ לימון או חומץ.

 • שמן תינוקות או שמן זית יכולים לעבוד גם כחומר ליטוש. יוצקים מעט שמן על הסמרטוט כדי להבריק את משטח הנירוסטה. השאירו לכמה דקות, ואז נגבו עם מטלית יבשה או נייר מטבח.

תחזוקה שוטפת הופכת את הנירוסטה לקלה יותר לניקוי ומניעת הכתמים הבאה תמיד עדיפה על עבודה קשה כדי להסיר אותה.

 • נגב שפיכת מזון בהקדם האפשרי.

 • השרו בזמן שכלי הבישול עדיין חמים כדי לרכך שאריות מזון בתחתית.

 • יש לשטוף מכשירי נירוסטה לאחר ניקוי בכימיקלים.

 • שמור תמיד את המכשיר יבש כדי למנוע התייבשות כתמי מים.

 • תחזוקה שוטפת ושטיפה מיד לאחר השימוש מבטיחות שמכשירי הנירוסטה שלך יהיו תמיד נקיים ומבריקים

 • יש לשפשף את הנירוסטה לכיוון הסיבים כדי לא לפגוע בציפוי ולבדוק קודם על אזור קטן ונסתר

 • להבריק את מכשיר הנירוסטה במידת הצורך