איך לארגן חדר שינה לבנות ובנים

ארגון חדר השינה של הילד חשוב לא פחות מארגון חדר השינה שלך
ארגון חדר השינה של הילד חשוב לא פחות מארגון חדר השינה שלך, כי חדר הילד הוא המרחב האישי שלו.

סידור חדר השינה של הילד צריך לערב את הילד, לתעדף פרקטיות ולהתאים לגיל הילד. מאמר זה מלא בטיפים מועילים להורים.

ארגון חדר השינה של הילד חשוב לא פחות מארגון חדר השינה שלך, כי חדר הילד הוא המרחב האישי שלו. בדיוק כמו למבוגרים, גם לילדים יש העדפות, החל מצבע, אופי, סגנון וכדומה. לכן, אם גיל הילד מאפשר, צריך לעצב סידור חדר השינה של הילד על ידי שיתוף בעל החדר. כמובן שצריך להתאים את קישוט החדר לצרכים ולגיל של הילד. בחר כמה דוגמאות של רעיונות לחדר כמקור השראה ושוחח עליהם עם ילדך. תנו לו את החופש לבחור את צבע הקירות ואת צבע הווילונות, למשל. סידור חדר ילדים יכול לשמש גם כמדיום ליצירתיות והבעה של ילדים. להנחיל לילדים שחדרים צריכים להיות פרקטיים וקלים לניקוי כדי להישאר נוחים וללמד את הילדים להיות אחראים על הסדר והניקיון של החדרים שלהם.

שתפו את הילד בקביעת סידור חדר השינה שלו כך שתופיע תחושת שייכות. זכרו לתעדף את הפרקטיות כך שהחדר יהיה קל לסדר ולנקות. השתמש בחומר ניקוי איכותי כגון תרסיס cif רב תכליתי כדי למנוע הצטברות של אבק אלרגני בילדים.

איך לסדר חדר ילדה

שתפו את הילד בקביעת סידור חדר השינה שלו כך שתופיע תחושת שייכות
שתפו את הילד בקביעת סידור חדר השינה שלו כך שתופיע תחושת שייכות.

עבור בנות, סידור חדר הוא לרוב פרויקט מהנה. זה כמו לשחק בית במציאות. להלן כמה רעיונות שתוכל לנסות לארגן חדר של ילדה:

 • מקום להציג את אוסף הבובות או הספר האהובים עליך. מזנונים או ארונות תלויים על הקיר יכולים להיות בחירה מעשית וקל לסדר.

 • קישוט קיר יצירתי. מדבקת קיר מיוחדת בדוגמת פרחים הניתנת לסדרה כרצונה יכולה להיות אופציה. אפשר גם לקנות דפי מדבקה פשוטים ולתת לילדים לצייר ולחתוך את המוטיבים.

 • מגע נשי. אם ילדתך נשית, בחרי הדפס נשי לקופסת הצעצועים או כסו את מסגרת התמונה בבד פרחוני.

 • ספק נרתיק אביזרים. הקצו פינה אחת להצבת מראה ומכלים שונים לאחסון אטבי שיער, שרשראות ותכשיטים אחרים אם ילדכם אוהב להתחפש.

 • שטיח ממתיק. לאחר שהילד יקבע את נושא הקיר, חפשו שטיח עם מוטיב וצבע תואמים כדי להמתיק את החדר. שכח מהשטיח אם הילד אלרגי לאבק שטיחים.

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

איך לסדר חדר ילד

כמו בנות, צריך לתת לבנים את החופש הנכון לארגן את החדרים שלהם. הנה כמה רעיונות לחדר בנים:

 • דמות או דמות מועדפת. תנו לו לבחור כרזה של הדמות או הדמויות שהעניקו לו השראה כקישוט קיר. קישוטי קיר כמו זה לא רק זולים אלא גם קלים להחלפה אם טעמו של הילד משתנה.

 • מגע גברי. אל תדאג אם ילדך רוצה שקירות החדר שלו יהיו כחולים כהים או שחורים. בחרו רק קיר אחד אם הצבע הרצוי כהה מאוד ונסו לשמור על צבע התקרה לבן כדי שהחדר לא ייראה צר מדי. איזון צבעי קיר כהים עם וילונות בצבעים בהירים, שטיחים ותליית קיר.

 • מיכל לציוד ספורט. אם ילדכם אוהב להתאמן, ספקו קופסה גדולה בפינת החדר או ארגז שניתן לאחסן מתחת למיטה לאחסון. מוצרי ספורט חיוניים כמו כדורים, קסדות אופניים, מחבטים וכדומה תופסים מקום, לכן וודאו שהדברים האלה לא מפוזרים בחדר.

 • סדינים וציפיות תומכים בנושא החדר. ניתן להתאים את עיצוב הסדינים והציפיות לאופי של בחירת הילד.

הרהיטים שאתם צריכים לספק גם בחדר הבנות וגם בחדר הבנים כולל פח אשפה, מיכל צעצועים וסל בגדים מלוכלכים. כל אחד מהרהיטים הללו יכול ללמד את הילדים בו זמנית על ניקיון, ניקיון וסדר.

 • כלול ילדים בדיוני סידור חדרים

 • הוסף את האלמנטים האהובים על הילדים בחדר

 • ודא שלילד שלך יש מקום לסדר את הצעצועים או פריטי האספנות שלו