איך לארגן בית קטן שיהיה נוח

גם בית קטן יכול להרגיש נוח כל עוד הוא מסודר בצורה כזו ונשמר נקי
נוחות הבית לא תמיד קשורה לגודלו, גם בית קטן יכול להרגיש נוח כל עוד הוא מסודר בצורה כזו ונשמר נקי.

החלת פריסה יצירתית ופתוחה יכולה לגרום לבית קטן להרגיש בנוח. עיין בכמה מהטיפים במאמר זה.

נוחות הבית לא תמיד קשורה לגודלו, גם בית קטן יכול להרגיש נוח כל עוד הוא מסודר בצורה כזו ונשמר נקי. במילים אחרות, איך לסדר את הבית יש תפקיד גדול מאוד ביצירת נוחות בבית. בסידור בית קטן, בהחלט יש לכם עדיין את החופש להיות יצירתיים ולשלב אלמנטים אישיים בפנים כל עוד הכל מסודר כך שייראה הרמוני. בנוסף, המפתח לנוחות טמון גם בשמירה על ניקיון הבית, מה שמרגל לסדר את החדר מדי יום ולנגב את משטחי השולחנות ורהיטים אחרים בנוזל ניקוי, כמו Cif, כדי למנוע הצטברות אבק ושומנים..

החלת פריסה יצירתית ופתוחה יכולה לגרום לבית קטן להרגיש בנוח
החלת פריסה יצירתית ופתוחה יכולה לגרום לבית קטן להרגיש בנוח.

בית קטן יכול להרגיש נוח כל עוד הוא נשמר נקי כל הזמן. השתמש בחומר ניקוי לכל מטרה, כגון Cif, לניקוי יומיומי.

טיפים לסידור בית מינימליסטי

מינימליזם כאן פירושו מינימלי בגודל הבית. בתים קטנים או דירות נפוצים יותר ויותר, במיוחד אם אתה גר בעיר גדולה. הנה כמה טיפים לעיצוב בית מינימליסטי שכדאי לכם לנסות:

  • הסחת דעת מגודל החלל. העצות הראשונות לסידור בית קטן הם להעביר את המיקוד מהגודל הקטן של הבית על ידי הצבת חפצים מעניינים שונים בחדר. ניתן למקם קישוטי קיר, לצבוע קיר בצבע בהיר או לכסות אותו בטפט אטרקטיבי, למלא קיר באוסף תמונות, או לבחור ספה עם מוטיב מעניין. אין גבולות בלהיות יצירתי, זה הזמן לשלב בבית אלמנטים של טעם אישי.

  • אור טבעי. תאורה תמיד הייתה המרכיב העיקרי בסידור של בית קטן. מיקסום אספקת האור הטבעי מבחוץ תמיד גורם לחדר להרגיש רענן ונעים. אם יש רק חלון אחד, הוסף מראה גדולה על קיר אחד כדי לשקף אור בכל החדר.

  • השאר את זה פתוח. בתים קטנים רבים מיישמים פריסה פתוחה, כלומר ללא מחיצה בין חדר המשפחה, חדר האוכל והמטבח. הקונספט של שטח פתוח מתאים מאוד לבתים קטנים כי הוא ממש עוזר להעביר אור מבחוץ וגורם לבית להרגיש מרווח יותר ללא מגבלות של קירות. אם אתם רוצים לחלק חדר, חשבו בצורה יצירתית כדי לבחור מחיצה שנראית קלילה ואינה תופסת מקום. לדוגמה, אתה יכול להשתמש בשטיח כסמן לחדר המשפחה, לצמחים או לרהיטים כדי להגביל את חדר המשפחה והמטבח, וכן הלאה.

  • סידור בית קטן אינו שלם ללא נוכחות של צמחים בבית. בחרו צמח גדול בעציץ שיוצב בפינת החדר. שחקו עם סקאלת הגודל, תוך ניגוד בין חלל קטן לצמחים רחבי עלים שבעצם גורמים לחדר להיראות מרווח. רק אחד כמוקד תשומת הלב ובחר בצמחים שקל לחיות בהם בתוך הבית כגון כפות ידיים או אוזני פיל.

  • מסודר ונקי. אם יישמתם סידור בית פשוט וטוב, חשוב לא פחות לשמור על הבית מסודר ונקי מדי יום. שים פריטים קטנים במיכלים סגורים כדי שיראו מסודרים, סדרו כריות ספה בכל בוקר, ערמו בצורה מסודרת מגזינים או עיתונים על השולחן המשפחתי, נגבו את הרצפה ונגבו את פני הרהיט כדי לשמור עליהם נקיים מאבק.

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

לסידור, לסדר ולניקיון הבית תפקיד חשוב בהגשמת בית נוח לדייריו.

  • בחר תאורה כלפי מעלה כדי לגרום לתקרה להיראות גבוהה ומרווחת

  • בחר ריהוט רב תכליתי כדי לחסוך במקום

  • אסוף פריטים קטנים במיכלים סגורים

  • תרגלו לסדר ולנקות את החדר כל יום