סוגי פטריות קיר שכדאי להיזהר מהם

כיצד להיפטר מעובש על הקיר ניתן לעשות על ידי שימוש בתרופות נגד פטריות קיר הנמכרות רבות בשוק
כיצד להיפטר מעובש על הקיר ניתן לעשות על ידי שימוש בתרופות נגד פטריות קיר הנמכרות רבות בשוק.

לא רק עובש בחדר האמבטיה, אחת הבעיות שפוגעות לא פעם ביופיו של הבית היא הופעת פטריות בקירות. בדרך כלל, עובש רגיש מאוד לגידול על קירות לחים ולא נשמרים נקיים.

לא רק עובש בחדר האמבטיה, אחת הבעיות שפוגעות לעיתים קרובות ביופיו של הבית היא הופעת פטריות בקירות. בדרך כלל, עובש רגיש מאוד לגידול על קירות לחים ולא נשמרים נקיים. פטריית הקירות עצמה מורכבת מסוגים שונים, ולכל אחד יש השפעה שונה על בריאות האדם. בהתבסס על חומרת פטריית הקיר, הם מחולקים ל-3 קבוצות, כלומר A, B ו-C. סוגי הפטריות המזיקות והמסוכנות ביותר מקובצות בכיתה A, בעוד שפטריות בעלות השפעה בריאותית קלה יותר נכללים ב. קבוצה C. כן, לא רק פוגע במראה הבית., קירות עובשים זה יכול גם להשפיע על הבריאות שלך ושל משפחתך. כדי להבין זאת בצורה ברורה יותר, זהה את הסוגים השונים של פטריות הקירות ואת הסיכונים הבריאותיים שהם נושאים, יאללה!

1. פטריית אספרגילוס

אספרגילוס הוא אחד מסוגי הפטריות הנפוצים ביותר שנמצאים על קירות ובדים של הבית. לפטרייה זו צבע אופייני של חום עד שחור. על סמך רמת הסכנה לבריאות, פטרייה זו מתחלקת לקבוצות A ו-B. אם נותנים לה להמשיך ולגדול על הקיר, פטריית אספרגילוס עלולה לגרום למספר מחלות בריאות כמו דלקות בדרכי הנשימה, דלקות בריאות, לאלרגיות.

2. פטריית קלדוספוריום

זהה את הסוגים השונים של פטריות הקירות ואת הסיכונים הבריאותיים שהם נושאים
כדי להבין זאת בצורה ברורה יותר, זהה את הסוגים השונים של פטריות הקירות ואת הסיכונים הבריאותיים שהם נושאים, יאללה!

פטריית Cladosporium נמצאת לעתים קרובות הן במקומות קרים וחמים. פטריה זו עלולה להדביק סוגים שונים של חומרים כגון שטיחים, בדים, עץ ועד לקירות לבנים. אם הקירות העובשים בבית שלך גדלים עם אזוב וצבעם חום, אפור או שחור, ייתכן שזו פטריית קלדוספוריום הצומחת. סוג זה של פטרייה שייך לדרגות B ו-C והוא אחד ממזהמי האוויר הגרועים ביותר שיכולים להפריע למערכת הנשימה.

איך אתה יודע שמשטחי המטבח וחדר האמבטיה שלך עברו חיטוי?

3. פטריית פניציליום

פניציליום היא גם סוג של פטרייה מזיקה ובדרך כלל צומחת על קירות. למעשה, פניציליום משמש לעתים קרובות כאנטיביוטיקה בעולם הבריאות. עם זאת, כאשר גדלים על קירות הבית, פטרייה זו עדיין יכולה להיחשב כמזיקה. בהתבסס על רמת ההשפעה על הבריאות, סוג זה של פטרייה נכלל בקבוצות B ו-C. המאפיינים של פטריית הפניציליום עצמה מאופיינים בצבעים כמו כחול, ירוק, צהוב, עד שחור. לבריאות, פטרייה זו עלולה לגרום לגירוי בעור ולבעיות נשימה.

4. אלטרנריה של פטריות

פטריות אלטרנריה נמצאות לרוב לא רק בתוך הבית, אלא גם על קירות חיצוניים. קירות לחים יקלו על גדילת העובש. לא רק קירות, פטרייה זו יכולה אפילו לצמוח בכיורים, מקלחות ובמקומות חשוכים כמו מחסנים. בדרך כלל, פטריות אלה הן שחורות ואפורות. פטריית אלטרנריה שייכת לקבוצה B ועלולה לגרום לאסטמה או אלרגיות אם הנבגים נשאפים דרך האוויר.

5. פטריות סטכיבוטריס

Mushroom Stachybotrys chartarum ידוע כמין של פטריות רעילות ושייך לסוג A. סוג זה של פטרייה יכול אפילו לצמוח בצינורות ולהיכנס לגוף דרך נתיבי מים. לא רק זה, פטריית Stachybotrys יכולה לצמוח גם במזגנים ולחדור לגוף דרך האוויר. מיקוטוקסינים בפטריות אלו עלולים לגרום לדיכאון, אסטמה, עייפות ומחלות מסוכנות אחרות. למרות זאת, סוג זה של פטריות קיר הוא די נדיר.

6. פטריית אקרמוניום

אחת הבעיות שפוגעות לא פעם ביופיו של הבית היא הופעת פטריות בקירות
לא רק עובש בחדר האמבטיה, אחת הבעיות שפוגעות לא פעם ביופיו של הבית היא הופעת פטריות בקירות.

אקרמוניום הוא סוג של פטרייה שנמצאת לרוב על קירות בתים בעלי מאפיינים לבנים, אפורים עד שחורים. חלק ממינים פטרייתיים אלו נכנסים לקטגוריה A, וחלקם שייכים לקבוצה B. החלק המסוכן ביותר בפטריית הקיר הזו הוא הנבגים. אם הוא נשאף על ידי הגוף או במגע עם העור, זה יכול לגרום לתגובה אלרגית ולמצוקה נשימתית חריפה למדי.

7. פטריית פניצילין

באמת צריך להיזהר מפטריות פניצילין כי יש להן קצב פיזור מהיר מאוד. פטרייה מסוג זה יכולה להיחשב מסוכנת מכיוון שהיא עלולה לגרום לבעיות נשימה, אלרגיות, זיהומים בסינוסים, לדלקת ריאות. נבגי עובש פניצילין יכולים לעוף בקלות ולהתפשט ולפגוע בקירות. בדרך כלל, פטרייה זו מוצאת בקלות בחדרים אטומים ובריהוט שסתום מים.

כיצד להיפטר מעובש על הקיר ניתן לעשות על ידי שימוש בתרופות נגד פטריות קיר הנמכרות רבות בשוק. מריחת צבע לקירות לחים ועובשים יכולה להיות גם חלופה נוספת. עם זאת, אם התרופה נגד פטרת הקיר או הצבע המיוחד נחשבים יקרים מדי, ישנן דרכים להתמודד עם קירות עובשים שהן פשוטות וקלות יותר לביצוע. אתה יכול להשתמש בנוזל פחמי . הטריק, מערבבים נוזל קרבולי ומים ביחס של 1:3, ואז מכניסים אותו לבקבוק ספריי. לאחר מכן, פשוט לרסס את הנוזל על הקיר העובש ולנגב אותו נקי. אל תשכח לייבש את הקירות שוב כדי למנוע עובש לצמוח בחזרה בעתיד. כדי למנוע זיהום ישיר בעור, הקפד תמיד ללבוש כפפות כאשר עבודה עם קירות עובשים. קיר בית נקי וללא טחב יגביר את הנוחות והבריאות של המשפחה!