טיפים למעבר דירה להשכרה

בדוק כיצד להעביר בית להשכרה ובית חדש למטה כדי שהמעבר יעבור בצורה חלקה
בדוק כיצד להעביר בית להשכרה ובית חדש למטה כדי שהמעבר יעבור בצורה חלקה.

הכנה למעבר בית להשכרה דורשת שיטה מובנית. פעל בהתאם להנחיות שלנו כאן כדי לעבור חלק ותימנע מחלוקות פוטנציאליות.

בין אם זה בגלל שחוזה השכירות הסתיים ובין אם מסיבות אחרות, מעבר דירה יכול להיות רגע משמח, אבל הוא גם מלחיץ לרוב. יש הרבה הכנות למעבר דירה שאתה צריך לעשות, אבל הכל ניתן לתזמן בשלבים. בדוק כיצד להעביר בית להשכרה ובית חדש למטה כדי שהמעבר יעבור בצורה חלקה.

התחילו לעבוד על רשימת ההכנות למעבר דירה מוקדם ככל האפשר כדי שלא תצטרפו ברגע האחרון. חודש עד חודשיים לפני מועד המעבר הוא אידיאלי. הגעתם לביתכם החדש, הימנע ממהר להכניס דברים לפני שתוודא שהבית נקי ומוכן לכניסה.

1. הודע לבעל הבית מוקדם ככל האפשר

ברגע שתחליטו על מועד מעבר דירה, הודיעו לבעל הבית הנטוש ולבעל הבית המיועד. כך יכול בעל הבית הנטוש לבדוק אתכם את מצב הבית כדי למנוע מחלוקות בעתיד. לבעל הבית המיועד, תאריך מעבר קבוע ייתן לו זמן לוודא שהבית מוכן עם הגעתכם.

2. מיין דברים לפני האריזה

מעבר דירה יכול להיות רגע אידיאלי להיפטר מערימות של דברים שאתה לא צריך. שקול להיפטר מחפצים שלא השתמשת בהם יותר משנה.

  • בגדים ונעליים הם פריטים שאפשר לשים הרבה לפני שמתחילים לארוז. ניתן לתרום בגדים קטנים מדי לבתי יתומים/ארגוני צדקה. כך גם עם צעצועי ילדים.
  • לאחר מכן, היפטר מחפצים שהצטברו במחסן, כגון ציוד אלקטרוני מקולקל, אופניים ישנים, עיתונים שפג תוקפם וכו'. קחו אותו למרכז מיחזור, מכרו אותו או תרמו אותו למגרש גרוטאות, או תנו אותו לתיקון אלקטרוניקה כדי שניתן יהיה לעשות בהם שימוש חוזר בחלקים.
  • הדרך המהירה ביותר להיפטר מרהיט שאתה לא רוצה לקחת איתך היא להציע אותם לקרובים, חברים או שכנים במחיר נמוך או בחינם. אם יש לך זמן, אתה יכול לנסות למכור אותו דרך האינטרנט מזמן.

3. הכניסו את הסחורה לקרטון לפי קטגוריות

יש הרבה הכנות למעבר דירה שאתה צריך לעשות
יש הרבה הכנות למעבר דירה שאתה צריך לעשות, אבל הכל ניתן לתזמן בשלבים.

כדי לחסוך מקום וזמן בבתים הישנים והחדשים שלך, הימנע מקיבוץ דברים לפי חדרים, אלא לפי קטגוריות. אל תשכח לשים תווית על כל קופסה.

  • שים ספרים ופריטים כבדים בקופסאות קטנות יותר. שמור קופסאות גדולות לפריטים קלים כגון בגדים ובדים כדי שלא יהיו כבדים מדי.
  • נקו את הרהיט מאבק לפני הכנסתם לקופסה, כך שלא תצטרכו לנקות אותו שוב כשתגיעו לבית החדש שלכם. השתמש בתכשיר ניקוי תרסיס לכל מטרה, כגון Cif, על רהיטים לפי ההוראות על האריזה.
  • עטפו כל כלי אוכל בניילון בועות או עיתון ישן. מסדרים את הצלחות בצורה אנכית בקרטון כדי להפחית את הסיכון להישברתם בדרך. סמן את הקרטון בסדק - חשוב מאוד אם אתה משתמש בשירותי לוגיסטיקה.

4. תיקון וניקיון בתים ישנים וחדשים

הנקודות הבאות הינן מייעצות במהותן, אך מומלצות מאוד כאשר אתם עוברים לבית להשכרה כשוכר אחראי. על ידי כך, אתה יכול להגן על עצמך מפני הדברים שאתה לא רוצה. המלצה זו כיצד לעבור דירה היא גם למען ביטחונכם האישי.

בבית הישן

בצע תיקונים 1-2 שבועות לפני מועד המעבר. עיין בחוזה השכירות כדי לברר לאילו תיקונים אתה אחראי. לדוגמה, החורים המשמשים לתליית מסגרות על הקירות הם העבודה שלך, אבל קילוף צבע על הקירות הוא תפקידו של בעל הבית.

אסור להשאיר עקבות של אשפה בבית הישן. הוצא את האשפה לפח האשפה שלפני הבית. כמו כן, הקפידו לא להשאיר מסמכים המכילים מידע רגיש כמו מכתבי בנק, תלושי משכורת וכדומה - השמידו אותם אם אין בהם עוד צורך.

צלם כמה תמונות של מצב הבית הנטוש כראיה למקרה של מחלוקות עתידיות.

בבית החדש

בקשו מהמשכיר לתקן כל נזק לפני שאתם עוברים דירה. אל תשכח לצלם כמה תמונות של הבית החדש שלך לפני שאתה מוציא את החפצים שלך מהקופסה כדי שתהיה לך הוכחה לכל נזק שנגרם לפני שאתה נכנס אליו.

אך מומלצות מאוד כאשר אתם עוברים לבית להשכרה כשוכר אחראי
הנקודות הבאות הינן מייעצות במהותן, אך מומלצות מאוד כאשר אתם עוברים לבית להשכרה כשוכר אחראי.

ללא קשר לנסיבות, תצטרך לנקות את הבית החדש שלך בזמן שהוא ריק, כדי שתוכל להגיע לאזורים קשים לצפייה או לאזורים שבהם משתתפים לעתים נדירות.

5. הכינו את המזוודה ליום הראשון

הימנע מהטרחה של מציאת הדברים שתצטרך ללילות הראשונים בבית החדש שלך. הכינו תיק מיוחד המכיל בגדי בית ועבודה, סדינים נקיים וציפיות, מוצרי טיפוח, מטענים לטלפונים סלולריים ומגבות.

6. עדכן כתובת להתכתבות

לבסוף, הקפד לעדכן את כתובתך למטרות התכתבות. שלח הודעות על כתובות חדשות לבנק, למקום העבודה, לספקי שירותי מנויים, לקרובי משפחה ולחברים שלך. במידת הצורך, דווח לראש RT המקומי כדי שתירשם כתושב חדש.

בעת מעבר דירה, אכן יש הרבה דברים שאתם צריכים להכין, עשו אותם אחד אחד בלי פאניקה ודאגה. איך לעבור דירה ביעילות תלוי עד כמה אתה רגוע כך ששום דבר לא תפספס.

  • קרא בעיון את חוזה השכירות החדש לפני החתימה עליו
  • הזמנת שירותי לוגיסטיקה להעברת רהיטים או לבקש עזרה מקרובים/חברים מראש
  • במקום לקנות עשרות קופסאות, שאל את הסופרמרקט או החנות הרגילה שלך, שבדרך כלל יש בה ערימות של קופסאות משומשות