כיצד להסיר כתמי כורכום

יש למרוח מוצר מסיר כתמים או חומר ניקוי שתוכנן במיוחד להסרת כתמים
יש למרוח מוצר מסיר כתמים או חומר ניקוי שתוכנן במיוחד להסרת כתמים, כגון Rinso Molto Ultra Liquid, ישירות על האזור המוכתם.

צבע סימני הכורכום המיובש על האצבעות יכול לעבור גם לבגדים ולהשאיר כתמים. מאמר זה מנחה אותך להסיר כתמי כורכום.

כתם כורכום הוא סוג של כתם שקשה להסירו, למרות שכורכום הוא מרכיב חשוב בתבליני הבישול האינדונזיים. בנוסף לתוספת לטעם של האוכל, מרכיב אחד זה גם נותן צבע חד לבישול שלך. החדשות הרעות הן שהצבע הצהוב יכול גם להכתים את הבגדים, השטיח או הספה שלכם. עם זאת, עם קצת מאמץ ובעזרת כמה עצות אלו, ניתן להסיר כתמי כורכום כמעט מכל דבר!

אתה יכול להשתמש בחומר ניקוי שתוכנן במיוחד להסרת כתמים, כגון Rinso molto ultra liquid. קראו ופעלו לפי ההוראות שעל אריזת המוצר ובדקו תחילה על אזור קטן המושפע מכתמי כורכום.

מדוע קשה להסיר כתמי כורכום?

מאמר זה מנחה אותך להסיר כתמי כורכום
מאמר זה מנחה אותך להסיר כתמי כורכום.

המרכיב בכורכום הגורם לכתמים הוא כורכומין, שצבעו צהוב עז באופן טבעי. למרבה הצער, כורכומין אינו מסיס במים כמו סמנים קבועים בדיו שאינם מגיבים למים. לפיכך, שטיפה במים בלבד לא תהיה יעילה בהסרת כתמי כורכום. מים חמים רק יגרמו לכתם להידבק, מה שיקשה על הסרתו.

הסר כתמי כורכום על בגדים

כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

בין אם זה הידיים שלך שנוגעות בבגדים שלך לאחר קילוף הכורכום או רוטב קארי עוף שנשפך על השטיח, הדרך היעילה ביותר להסיר כתמי כורכום היא כדלקמן:

  1. יש למרוח מוצר מסיר כתמים או חומר ניקוי שתוכנן במיוחד להסרת כתמים, כגון Rinso Molto Ultra Liquid, ישירות על האזור המוכתם. זכרו לבדוק תמיד את הוראות השימוש על תווית המוצר וכן לבדוק את תווית הטיפול על בגדים או פריטים מוכתמים. כדאי לבדוק תחילה את הטכניקה שלך בחלק נסתר קטן כדי למנוע נזק.

  2. הניחו לחומר הניקוי לשבת על האזור המוכתם במשך 10 דקות לפני שתטפחו אותו עם מטלית נקייה. אל תשפשפו את הכתם כדי שלא יתפשט. הימנע משימוש בנייר טישו, שעלול להשאיר מוך על הספה או השטיח שלך.

  3. המשך למרוח חומר ניקוי ולטפוח על האזור המוכתם עד שהכתם נעלם.

  4. עבור בגדים, שטפו את החלקים שניקו במים נקיים. לשטיחים או ספות, אל תשרים אותם, פשוט טפחו אותם במים נקיים או לפי הוראות הטיפול.

  5. עד כמה שניתן יבש באופן טבעי. אתה יכול גם לייבש אותו באור שמש ישיר. קרני השמש פועלות כהלבנה טבעית ויעילות מאוד בהסרת כתמי כורכום שנותרו, לכן פתחו את הווילונות כדי למקסם את אור השמש שנכנס לבית לייבוש הספה.

מטפל בכתמי כורכום עיקשים

אתה יכול גם לנסות מוצרי ניקוי אחרים יעילים יותר בהסרת כתמי כורכום עיקשים יותר, אך בדוק תחילה את הוראות המוצר ובדוק את המוצר באזור קטן ונסתר לפני השימוש בו לטיפול בשטח גדול יותר של כתמי כורכום.

המפתח להסרת כתמי כורכום הוא לטפל בהם מוקדם ככל האפשר. אם נותנים לכתם הכורכום להתייבש, הוא יחלחל לתוך סיבי הבד ויהיה קשה יותר להסרה.

  • טפלו בכתמים מוקדם ככל האפשר, השאירו את חומר הניקוי או מסיר הכתמים למשך 10 דקות

  • השתמש במטלית נקייה כדי לטפוח על האזור המוכתם, אל תשפשף אותו

  • מרחו חומר ניקוי על האזור המוכתם וטפחו עד שהכתם נעלם