איסורים והמלצות כיצד להיפטר מריח בית השחי על בגדים

כיצד להיפטר מכתמי ריח בית השחי על בגדים ניתן לעשות בתוספת של מרכיבים טבעיים
כיצד להיפטר מכתמי ריח בית השחי על בגדים ניתן לעשות בתוספת של מרכיבים טבעיים.

בגדים מכובסים צריכים להרגיש רעננים ואפילו להריח טוב. אבל מה עושים אם ריח בית השחי והזיעה עדיין נדבק? ראה כיצד להסיר אותו.

כיצד להיפטר מריח בית השחי על בגדים

במקרה חירום כשהם מוצאים בתי שחי מסריחים מתחת לשרוולים, יש אנשים שנבהלים ועושים דברים שבעצם יש להם פוטנציאל לגרום לבעיות אחרות עם החולצה. ריח בית השחי מתחת לשרוולים הוא בעצם תוצאה של תגובה בין זיעה לחיידקים. הריח הזה מתעכב לפעמים על הבגדים גם לאחר שהבגדים עברו כיבוס וייבוש. ישנן דרכים להיפטר מריח הזיעה על בגדים בצורה חכמה מבלי לגרום לתופעות לוואי.

כדי למנוע בעיות נוספות בבגדים בעלי ריח זיעה, מומלץ להלן ואל תעשה כאשר מנסים להתמודד עם בגדים בעלי ריח זיעה.

הימנע מריסוס דאודורנט, בושם או קלן ישירות על הבגדים כדי להיפטר מריח הזיעה. עדיף לכבס בגדים בעלי ריח זיעה באמצעות חומר ניקוי איכותי, כמו רינסו.
כיצד אורח החיים שלך במהלך המגיפה השפיע על מגוון הכתמים המלוכלכים על הבגדים שלך?

טעויות שלרוב נעשות כדי להיפטר מריח הזיעה על הבגדים

הצעד שלעתים קרובות נוקטים על ידי אנשים מסוימים כדי להתמודד עם ריח בית השחי על בגדים הוא ריסוס דאודורנט, בושם או קלן ישירות לתחתית השרוול. יש אנשים שאפילו אוהבים לרסס אותו על חלקים אחרים של החולצה, מלפנים לאחור. למוצרי ניחוח גוף אלו יש פוטנציאל לגרום לכתמים על בדים אם הם מרוססים ישירות על הבגדים. שיטה זו אכן עובדת לפעמים כדי להסוות את ריח הזיעה על הבגדים, אבל היא זמנית בלבד ולא שווה את הדרך להסיר כתמים על בגדים שאתה צריך לעשות בשלב הבא.

חומרים חלופיים וכיצד להיפטר מכתמי ריח של בית השחי על בגדים
עצות כביסה: חומרים חלופיים וכיצד להיפטר מכתמי ריח של בית השחי על בגדים.

שימוש מופרז בקמפור בארון הבגדים הוא הטעות השנייה בגודלה. אם בארון הבגדים שלך יש נפטלין מתחת, מאחור ובין ערימות בגדים פלוס נפטלין תלויים, אז זה באמת יותר מדי. קמפור אמנם ריחני ומריח טוב יותר מריח בית השחי, אבל קמפור עדיין לא מפיג ריח של בגדים, שלא לדבר על מסיר את ריח הזיעה על הבגדים. קמפור נועד אך ורק לספוג לחות בארון ולהדוף עש בגדים (Tineola bisselliella), כך שהריח הוא לא משהו להשוויץ בו.

בגדים שסיים להידבק ישירות לעור, במיוחד בימים חמים, אסור לתלות אותם כדי ללבוש יום אחר. השילוב של ריח הזיעה על בגדים תלויים, דאודורנט ספריי ונפטלין עלול לגרום לריח הרבה יותר גרוע.

הצעות להסרת ריח בית השחי על בגדים

אם אתה מוצא בגדים במלתחה שלך עם ריח של בית השחי או זיעה, עשה דרך נבונה להסיר את ריח הזיעה על הבגדים. הפרידו מיד את הבגדים ובדקו בגדים אחרים שנמצאים במגע ישיר עם הבגדים המסריחים בארון. יש לכבס בגדים עם ריח של זיעה או להשרות אותם בתמיסת חומר ניקוי איכותית במידת הצורך. עקוב אחר הוראות הטיפול על תווית הבגדים לפני כביסתם ופעל לפי ההוראות לשימוש בחומרי ניקוי להשרייה.

יהיה לך קל יותר להיפטר מריח בית השחי על בגדים שזה עתה נלבשו מאשר על בגדים שלא נשטפו במשך זמן רב. הנח את הבגדים המוגמרים עם ריח זיעה בסל הכביסה או ישר למכונת הכביסה. אם הוא יתקע שוב, יש אפשרות שהבגדים יתערבבו עם בגדים נקיים.

עצות כביסה: חומרים חלופיים וכיצד להיפטר מכתמי ריח של בית השחי על בגדים

כיצד להיפטר מכתמי ריח בית השחי על בגדים ניתן לעשות בתוספת של מרכיבים טבעיים. בנוסף לשימוש בחומרי ניקוי, הנה כמה מרכיבים ודרכים להיפטר מריח גוף על בגדים שאתה יכול לעשות:

 • מלבד השרייתו תחילה עם חומר ניקוי, הוספת סודה לשתייה יכולה להיות דרך להיפטר מריח הזיעה על הבגדים. סודה לשתייה יכולה להסיר כתמים ולהסיר ריחות מבגדים לבנים.
 • עבור בגדים צבעוניים, השתמש בחומץ לבן מזוקק כדי להשרות את הבגדים לפני הכביסה. ממש כמו סודה לשתייה, שימוש בחומץ לבן מזוקק הוא דרך אחת להיפטר מריח הזיעה על הבגדים.
 • הימנע מכבס בגדים לבנים עם אקונומיקה כי האקונומיקה תגרום לכתם הצהוב להידבק יותר.
 • יחד עם חומר ניקוי, שימוש במיץ לימון יכול לשמש גם כדרך להסרת כתמים על בגדים.

גורמים לכתמי זיעה וריחות: כיצד למנוע בית השחי צהוב

כיצד להיפטר מסימני בית השחי על הבגדים מעל יכול לעזור להחזיר את הבגדים שלך להיראות מכוערים
כיצד להיפטר מסימני בית השחי על הבגדים מעל יכול לעזור להחזיר את הבגדים שלך להיראות מכוערים.

כיצד להיפטר מסימני בית השחי על הבגדים מעל יכול לעזור להחזיר את הבגדים שלך להיראות מכוערים. עם זאת, מומלץ גם לדעת כיצד למנוע בתי שחי צהובים.

מה בעצם גורם לכתמים צהבהבים בבתי השחי של בגדים? אנשים רבים אומרים שזיעה היא הסיבה. למעשה זיעה לבדה לא תגרום לבעיות כתמים על הבגדים שלך. אבל אם אתה משתמש בדאודורנט או אנטי-פרספירנט על ידי מריחה או ריסוס מתחת לבית השחי שלך, זה ישאיר כתמים על הבגדים שלך ותצטרך למצוא דרך להיפטר מסימני בית השחי על הבגדים שלך.

מדוע שימוש במוצרי דאודורנט ואנטי-פרספירנט משאיר כתמים וגורם לריח בבית השחי? יש הבדל בין דאודורנט לאנטי-פרספירנט. דאודורנט הוא מוצר על בסיס אלכוהול שנוצר כדי לכסות או לנטרל ריח גוף, בעוד אנטי-פרספירנט מכיל את המרכיב הפעיל אלומיניום אשר שימושי להפחתת ייצור הזיעה. בשילוב עם זיעה, גם דאודורנט וגם אנטי-פרספירנט ישאירו כתמים צהבהבים על בגדים לבנים. על בגדים צבעוניים, תערובת של זיעה ואלומיניום תגרום לצבע לדהות בבתי השחי.

עדיף למנוע: איך להיפטר מריח גוף על בגדים

דאודורנטים ואנטיפרספירנטים נמצאים בשימוש נרחב כדרך להיפטר מריח גוף על בגדים. אם אין לך בעיה עם הזעת יתר, בעצם די בשימוש בדאודורנט, לא צריך אנטי-פרספירנט. בדוק את הדברים הבאים כדי למנוע ריח וכתמים בבית השחי על הבגדים שלך:

 • הקפידו לבחור במוצרי דאודורנט ואנטי-פרספירנט שאינם מכילים אלומיניום.
 • לאחר מריחת דאודורנט או אנטי-פרספירנט, המתן לייבוש הדאודורנט או האנטי-פרספירנט לפני שתלבש בגדים.
 • במיוחד עבור מוצרים אנטי-פרספירנטים, מוצר זה יעבוד בצורה יעילה יותר אם נעשה בו שימוש בלילה לפני השינה. במהלך השינה, לא תזיע כמו כשאתה פעיל ולמרכיבים הפעילים של אנטי-פרספירנטים לוקח זמן רב יותר לעבוד ביעילות.
 • לבישת גופיות יכולה גם לסייע בהפחתת ריח בית השחי וכתמים על בגדים. בחרו תחתונים עשויים כותנה שיכולים לספוג זיעה היטב.
 • תרסיסים לניקוי ריח גוף על בגדים עלולים לגרום לכתמים ולכסות רק זמנית את ריח הזיעה על הבגדים
 • קמפור אינו מיועד לריח בגדים
 • כביסה מיידית של בגדים ברגע שהם נלבשים היא הדרך החשובה ביותר להיפטר מריח הזיעה על הבגדים