כיצד ניתן להסיר כתמי תה מכוסות?

כדי להסיר כתמי תה עם סודה לשתייה
כדי להסיר כתמי תה עם סודה לשתייה, הרטיבו את פנים הספל במים קרים ופזרו סודה לשתייה עד שתכסה את כל הכתמים החומים (היא אמורה להיצמד לדופן הספל בקלות).

האם הארון שלך מלא בכוסות מכוסה בכתמים חומים? כתמי תה הם עקשניים, קרא כאן כיצד להסיר אותם.

העצה שלנו:

כדי להסיר כתמי תה מספלים וכוסות, אתה צריך רק כמה מוצרים ביתיים פשוטים, כמו סודה לשתייה או מלח, ונוזל כלים טוב (אנחנו מעריצים של נייטרל ).

צפו בסרטון למטה לקבלת הוראות כיצד לנקות קומקום!

כדי להסיר כתמי תה מספלים וכוסות, אתה צריך רק כמה מוצרים ביתיים פשוטים, כמו סודה לשתייה או מלח, ונוזל כלים טוב (אנחנו מעריצים של נייטרל).

באיזה מוצר אתה משתמש במדיח הכלים שלך?

באיזה מוצר אתה משתמש במדיח הכלים שלך?

טבליות למדיח כלים קפסולות למדיח כלים אין לי מדיח כלים

שלבים מרכזיים:

  1. עד כמה שזה מפתה לעזוב את הספל שלך אחרי כוס תה נחמדה, אתה יכול לחסוך לעצמך מאמץ רב על ידי שטיפתו במהירות האפשרית.

  2. התמקדו בכתמים החומים שנוצרו בחלק הפנימי של הספל וקרצוף אותם בעזרת (

    ) חומר ניקוי לפני הכנסת הכוס למדיח הכלים.

  3. אם אינך יכול להיפטר מכתמי התה עם זה, סודה לשתייה או תערובת של חומץ ומלח שולחני יכולים לעזור לקרצף את הכתמים העקשניים הללו.

האם הבקרים שלך לא שלמים בלי כוס תה נחמדה? אז אתה בהחלט צריך לדעת כיצד להסיר כתם תה. הטבעות החומות האלה על שפת הספל האהוב עליך אינן בהכרח לא סניטריות (בהנחה שאתה שוטף את הדברים שלך כמו שצריך), אבל הן גם לא בדיוק גורמות לספלים שלך להיראות מעוררי תיאבון. אתם לא רוצים להגיש לאורחים שלכם תה בספלים מלאים בעיגולים חומים – ולכן במאמר זה נראה לכם מהם כתמי תה וכיצד להסיר אותם.

כיצד נגרמים כתמי תה?

סודה לשתייה או תערובת של חומץ ומלח שולחני יכולים לעזור לקרצף את הכתמים העקשניים הללו
אם אינך יכול להיפטר מכתמי התה עם זה, סודה לשתייה או תערובת של חומץ ומלח שולחני יכולים לעזור לקרצף את הכתמים העקשניים הללו.

הצבע החום הכהה או אפילו השחור של התה משאיר כתמים עקשניים בכל מקום: בין אם זה על כוסות, שיניים או בגדים שנשפכו. במדינות מסוימות, התה משמש אפילו כצבע לבגדים. אבל למה כל כך קשה להסיר כתמי תה?

הכל קשור לפילמור, תגובה הנובעת משתי מולקולות (או יותר), ויחד הן יוצרות מולקולה אחת גדולה. בתה ובקפה, המולקולה הראשונה מורכבת מכימיקל אורגני הכלול במשקה, והשניה היא חמצן. ככל שכתם נשאר על כוס תה זמן רב יותר, כך מתרחשת פילמור רב יותר והכתם הופך גדול יותר. אז אם לא תעשה שום דבר בנוגע לכתמים החומים האלה, הם רק יגדלו - עד שהכתם יכסה את כל הספל!

דרכים פשוטות להסיר כתם תה

הנה כמה שיטות פשוטות לטיפול בכתמי תה, באמצעות מוצרים שכנראה כבר יש לך בבית:

  • אבקת סודה לשתייה

סודה לשתייה היא אחד ממוצרי הניקוי הרב-יעילים ביותר. כחומר שוחק עדין, הוא מקרצף כתמים מבלי לפגוע בחומר. כדי להסיר כתמי תה עם סודה לשתייה, הרטיבו את פנים הספל במים קרים ופזרו סודה לשתייה עד שתכסה את כל הכתמים החומים (היא אמורה להיצמד לדופן הספל בקלות). תן לזה לשבת כמה דקות, ואז השתמש במטלית או בספוג כדי לקרצף את כל משקעי התה. לאחר מכן שטפו את הספל כרגיל עם מעט חומר ניקוי ניטרלי.

  • מלח וחומץ

בנוסף לטעם צ'יפס טעים, השילוב של מלח וחומץ יכול לחולל פלאים גם בניקוי. הטכניקה דומה לזו שלמעלה, אלא שבמקרה זה הרטיבו את פנים הספל שלכם בחומץ וכסו את הכתם במלח שולחני. מלח הוא גם חומר שוחק יעיל אך עדין שמסיר כתמים מבלי לגרום נזק. הקפד לשטוף את הספל היטב עם סבון כלים לאחר הטיפול הזה, אלא אם לא אכפת לך מטעם חומץ בתה הבוקר שלך.

זכור: נסה את הפתרונות הביתיים האלה רק על שטח קטן של הספל שלך מראש כדי לבדוק כיצד החומר מגיב אליהם.

מניעת כתמי תה

למרות שקל מאוד להסיר כתמי תה, הייתם כמובן מעדיפים שזה לא יקרה בכלל. אז תשגיח על זה מקרוב! לאחר שהספל שלך ריק, שטפו אותו והקדישו תשומת לב מיוחדת לטבעת החומה בחלק הפנימי על ידי קרצוף עם כרית קרצוף וקצת סבון כלים. נראה שקל יותר להשאיר את כוס התה שלך עומדת, אבל ככל שאתה נותן לכתמים החומים המכוערים האלה הזדמנות לצמוח, כך זה נהיה גרוע יותר!

מסכם

  • עד כמה שזה מפתה לעזוב את הספל שלך אחרי כוס תה נחמדה, אתה יכול לחסוך לעצמך מאמץ רב על ידי שטיפתו במהירות האפשרית.

  • התמקדו בכתמים החומים שנוצרו בחלק הפנימי של הספל ושפשפו אותם עם נוזל כלים (נייטרלי) לפני הכנסת הכוס למדיח הכלים.

  • אם אינך יכול להיפטר מכתמי התה עם זה, סודה לשתייה או תערובת של חומץ ומלח שולחני יכולים לעזור לקרצף את הכתמים העקשניים הללו.