איך לנקות את הכיריים: מדריך

אמייל או זכוכית / איך מנקים כיריים גז
איך מנקים כיריים מקרמיקה, אמייל או זכוכית / איך מנקים כיריים גז.

רוצים לנקות את הכיריים? לפניכם מספר טיפים פרקטיים שיאפשרו לכם לנקות ביעילות את כיריים הגז והחשמליות ואת כיריים אינדוקציה.

לא קשה ללכלך את סיר הגז בעת ערבוב מרק או בישול תפוחי אדמה. אתה בהחלט רוצה שהכיריים שלך יהיו היגייניות ופונקציונליות. ישנם סוגים רבים ושונים של כיריים בשוק: כיריים גז, כיריים עם כיריים קרמיות, כיריים אינדוקציה; חשמלי, זכוכית או אמייל. קרא את המדריך שלנו כדי ללמוד כיצד לנקות אותם.

השתמש במוצר שתוכנן במיוחד לשימוש במטבח, למשל חלב ניקוי Cif. חומרי ניקוי כאלה הם אידיאליים להסרת שומנים, ולכן הם מושלמים לניקוי כיריים קרמיות וסוגים אחרים של כיריים. פעל לפי הוראות היצרן על האריזה. לפני תחילת העבודה, נסה את המוצר על משטח קטן ובלתי נראה כדי למנוע הפתעות לא נעימות.
איך שוטפים את הכלים?

איך מנקים כיריים מקרמיקה, אמייל או זכוכית / איך מנקים כיריים גז

כיצד לנקות כיריים חשמליות
כיצד לנקות כיריים חשמליות.

אם יש לכם כיריים גז עם כיריים קרמיות, אמייל או זכוכית מחוסמת, מספיק לרסס את הכיריים בנוזל המיועד לניקוי משטחי המטבח ולקרצף אותו זמן קצר לאחר מכן. היזהר לא לפגוע במשטח הזכוכית, לכן הניחו בצד כלים חדים, למשל מגרד מתכת כדי להסיר לכלוך. כאשר נפטרים מכתמי מזון עיקשים על הכיריים הקרמיות, ניתן להשתמש בחומר המיועד במיוחד לפעילות זו, כדי לא לפגוע בפני השטח שלה. ניקוי כיריים עם מבערי גז יכול להיות יותר מטלה. זה קשור עם ההכרח לנקות את הסורגים והמבערים של ברזל יצוק. אבל אל תוותר! הנה הדרכים היעילות שלנו להביא את הכיריים שלך למצב מושלם במהירות:

 1. לפני תחילת העבודה, כבה את הכיריים וודא שהוא קר.
 2. בהתאם להמלצות היצרן, הסר בזהירות את החלקים הנעים של התנור, כלומר סורגים ומבערים מברזל יצוק.
 3. לטבול את הסורגים בכיור או קערה מלאים במי סבון לכמה דקות. לאחר מכן, שפשפו אותם ביסודיות עם חלב הניקוי Cif. כרגיל, התחל בבדיקת המידה על שטח קטן של הרשת.
 4. שמים את המבערים בקערה עם חומץ אלכוהול ומשאירים כ-30-60 דקות. לאחר מכן השתמש במטלית או בספוג לא שוחק כדי לנקות ולייבש את המבערים. אתה יכול גם להשתמש בנייר אלומיניום כדי להסיר כתמים עיקשים.
 5. לפני שתתחיל לנקות את הכיריים, הסר את כל חתיכות המזון.
 6. מרחו את חלב הניקוי Cif על הצלחת והניחו לו לעבוד לזמן מה כדי לרכך את שאריות המזון הקשות להסרה והתייבשות. שאריות עקשניות במיוחד ניתן להסיר בעזרת מגרד תנור מיוחד או בעזרת עיתון מקומט. עם זאת ודא ששיטה זו אינה מזיקה לכיריים שלך על ידי ביצוע הבדיקה על משטח קטן ובלתי נראה.
 7. אם גם זה לא עוזר, שמים על הצלחת משחה עבה שעשויה בשיטה ביתית של מים וסודה לשתייה ומשאירים כ-20-30 דקות. בדוק את הסוכן באזור קטן כדי לוודא שהוא בטוח עבור הדיסק.
 8. שטפו את כל חלקי התנור וייבשו אותם היטב לפני התקנתם מחדש. השתמש רק במטלית רכה (רצוי מיקרופייבר) לייבוש הכיריים.

כיצד לנקות כיריים אינדוקציה

ניקוי כיריים אינדוקציה הוא פשוט ביותר בהשוואה לניקוי כיריים עם מבערי גז. האמצעים שבהם תשתמשו לשם כך זהים לחלוטין לאלו של תנור גז. לא יהיה צורך לפרק את מבנה המכשיר. רק היזהר לא להשתמש בחומרים שוחקים לניקוי הכיריים, כגון צמר פלדה.

 1. כבה את הכיריים והסר כל שאריות מזון.
 2. רססו את הכיריים בתרסיס ונגבו אותו עם מטלית רכה שהורטבה קודם לכן במים חמימים. אם קשה מאוד להסיר את הזיהום, השתמשו במים מעורבבים עם סודה לשתייה.
 3. נגב את הדיסק יבש. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, אתה יכול ללטש אותו עם רוח לבנה.

כיצד לנקות כיריים חשמליות

רוצים לנקות את הכיריים
רוצים לנקות את הכיריים?

ניקוי כיריים חשמליות יכול להיות בעייתי יותר. למרבה המזל, הכיריים של הכיריים הללו אינן עדינות כל כך, כך שניתן פשוט לגרד כל לכלוך, מה שהופך את תהליך הניקוי למהיר וקל יותר.

 1. נתק את הכיריים ממקור החשמל וודא שהכיריים של הכיריים קרות.
 2. לפרק את לוחות החימום, אם אפשר.
 3. השתמש בחומר ניקוי ספציפי לתנור, למשל חלב או ספריי שומן Cif. נסה את המוצר על שטח קטן של הכיריים החשמליות, לפי המלצת היצרן. לפני שתשטוף את הקרם, תן לו לשבת זמן מה, ואפשר לסוכן להגיב עם המזהמים.
 4. חוט הספירלה הפופולרי יכול להיות מועיל. עם זאת, לפני כן, בדוק על משטח קטן ולא בולט כדי למנוע שריטות לא רצויות. אם חוט הפלדה נשרט, עצור מיד והחלף במטלית רכה.
 5. שטפו היטב את הכיריים במים.
 6. לבסוף, נגב או רססו את משטח התנור ברוח לבנה מדולל כדי לחטא את המכשיר.

עקוב אחר העצות לעיל וניקוי התנור שלך לעולם לא יהיה בעיה שוב, לא משנה באיזה סוג הוא.

 • ודא איזה סוג של תנור הוא שלך. קרא את הוראות ההפעלה עבורו.
 • כבה את התנור ונתק אותו ממקור החשמל.
 • בהתאם לסוג התנור שברשותך, הסר את כל החלקים הנעים והשרו אותם במים עם חומר ניקוי.
 • יש לשפשף היטב את כל החלקים הנעים והנייחים באמצעות חומר ניקוי למטבח וספוג, מטלית או מטלית רחצה. בצע את הבדיקה על משטח קטן ולא בולט לפני תחילת העבודה.
 • שטפו, יבשו והתקינו מחדש את כל החלקים בתנור.
מאמרים בנושאים דומים
 1. המדיח מסריח ונסתם? כך פותרים את הבעיה
 2. כיצד לנקות את הגריל
 3. ניקוי מקרר
 4. ניקוי מדיח כלים
 5. ניקוי מכונת הקפה
 6. עצות לניקוי כיריים קרמיות