טיפול במצעים - איך לכבס כריות, שמיכות ושמיכות פוך

שטפו אותם בטמפרטורה בינונית כדי למנוע דפורמציה
אם המצעים שלכם עשויים מסיבים סינתטיים, שטפו אותם בטמפרטורה בינונית כדי למנוע דפורמציה.

אל תשכח לשטוף את המצעים שלך באופן קבוע. למד כיצד לשטוף שמיכות פוך וכריות ולישון טוב מתחת למצעים טריים וללא חיידקים.

ניקוי מצעי פוך או נוצות

  • אם יש לך שמיכת פוך או פוך נוצה, בדוק תחילה את תווית הטיפול כדי לוודא שהיא ניתנת לכביסה במכונה. שמיכות פוך רבות ניתנות לניקוי יבש בלבד.
  • אם השמיכה שלך ניתנת לכביסה במכונה, זכור להשתמש בחומר ניקוי נטול אנזימים כדי להימנע מפגיעה בנוצות עדינות או בפוך, ולשמור על שמיכת פוך רכה.
  • מחזור הספין הרגיל עלול לפגוע במבנה העדין של הפלומה. אז אתה יכול להשתמש במצב הקצר או לסחוט ידנית את המים מהמצע לפני תלייתם לייבוש. חשוב מאוד שהוא יתייבש היטב, באופן אידיאלי בחדר יבש ואוורירי כדי למנוע עובש וריח.
  • וכשזה מגיע לשטיפת כריות נוצות - זכרו לכבס אותן בזוגות ובאמצעות אבקת כביסה לא אנזימטית. חשוב גם לבחור תוכנית כביסה עדינה. כריות נוצות לוקח הרבה יותר זמן לייבוש, אז שימוש במייבש כביסה יהיה צעד הגיוני. כדי שהנוצות והפלומות יהיו רכות יותר, הכניסו חפץ קטן וכבד למייבש, כמו כדור גומי או כדור טניס. על מנת להסיר ריחות לא נעימים, מספיק לייבש את הכרית בשמש.

לטיפים מעשיים נוספים לניקוי צפו בסרטון זה ולמדו כיצד לנקות את המיטה שלכם:

אם אתה מכבס מצעים בבית, הקפד לבדוק את המידע על התוויות של כריות ושמיכות כדי לגלות ממה הן עשויות. כללי הטיפול בשמיכות סיבים סינתטיים שונים בתכלית מאלה לטיפול בשמיכות פוך, שקל מאוד לפגוע בהן בכביסה לא נכונה.
באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

שטיפת שמיכה העשויה מסיבים סינטטיים

  • אם המצעים שלכם עשויים מסיבים סינתטיים, שטפו אותם בטמפרטורה בינונית כדי למנוע דפורמציה. כביסה בטמפרטורות גבוהות מאוד עלולה להפוך את השמיכה לשטוחה ולא נעימה למגע כאשר היא מוסרת ממכונת הכביסה.
  • במקרה של מצעים העשויים מסיבים סינתטיים, אפילו כדאי להסתובב. זה עוזר לשחזר את הצורה הטבעית של השמיכה.
  • את רוב החומרים הסינתטיים ניתן לייבש בקלות פשוט על ידי תלייתם בבית. אם החלטתם להשתמש במייבש כביסה, אל תשתמשו בטמפרטורה גבוהה מדי. אחרת, הסיבים עלולים להתמוסס.

כביסה של שמיכות וציפיות

למד כיצד לשטוף שמיכות פוך וכריות ולישון טוב מתחת למצעים טריים וללא חיידקים
למד כיצד לשטוף שמיכות פוך וכריות ולישון טוב מתחת למצעים טריים וללא חיידקים.

אם תהיתם איך לשטוף את השמיכה שלכם ומתקשים למצוא את המידע הנכון על התווית, נסה את הטיפים שלנו. בדי צמר לרוב דורשים שטיפת ידיים - ניתן לכבס אותם באמבטיה עם חומר ניקוי עדין. שמיכות הסיבים הסינטטיים ניתנות לכביסה במכונה בתוכנית העדינות וניתנות לייבש במייבש בטמפרטורה נמוכה.

יש לכבס ציפיות הרבה יותר מאשר שמיכות פוך ושמיכות - הנה כמה טיפים איך לעשות זאת. אם ציפיות הכרית שלך עשויות מפשתן טבעי, ניתן לכבס אותן בטמפרטורה גבוהה, אך בהחלט לא ניתן לייבש אותן במייבש, מכיוון שסיבי הפשתן הטבעיים עלולים להתכווץ בדרך זו. הוספת מעט חומץ רוח לכביסה שלך היא דרך טובה מאוד לרכך את הבד. עם זאת, רוב הציפות והסדינים בהם אנו משתמשים עשויים מסיבים סינטטיים, כך שניתן לכבס אותם במכונת הכביסה עם בדים אחרים וצבעוניים ולייבש אותם בבטחה במייבש.

  • בדוק את הסימונים על שמיכות פוך וכריות כדי לגלות ממה הן עשויות: סיבים סינתטיים, נוצות ופוך.
  • שטיפת כריות היא משימה שאנחנו יכולים לעשות בקלות בבית. אתה רק צריך לוודא שאתה מכניס אותם למכונת הכביסה בקבוצות כדי לא להעמיס על המכשיר.
  • אם אתה הולך לכבס את כיסוי השמיכה שלך, ודא שהוא נכנס למכונת הכביסה שלך תחילה. לאחר הנחתו בתוף, ודא שיש מספיק מקום לשטיפה כדי לנוע בחופשיות במהלך הכביסה. אם מכונת הכביסה הדוקה מדי, השמיכה לא תכבס ביסודיות וקיים סיכון גבוה שיישאר מעט חומר ניקוי. אם אין לך מכונת כביסה גדולה מספיק, עדיף לנקות את השמיכה יבשה.