כיצד לנקות זמש

זמש רטוב הרבה יותר קשה לניקוי
זמש רטוב הרבה יותר קשה לניקוי, לכן עדיף להסיר כל לכלוך לפני שהבגדים שלך נרטבים.

נעלי הזמש שלך מוכתמות? בזכותנו תלמדו איך ומה לנקות ביעילות זמש, ודברי העור שלכם ייראו כמו חדשים.

טיפול יומיומי של זמש

במהלך היום יכולים להופיע כתמים שונים על ארון זמש - בוץ קל על נעליים, פירורים על תיק ועוד כתמים על ז'קט או מעיל. הדרך הקלה והיעילה ביותר לנקות זמש היא באמצעות מברשת.

מברשת מיוחדת לניקוי זמש ניתן לרכוש אצל סנדלר. עם זאת, ניקוי החומר הזה עם מברשת לשטיפת כלים, מברשת שיניים או מברשת תיל יעשה באותה מידה. מספיק להבריש בעדינות את הזמש, להיזהר לא לשפשף חזק מדי ולא לפגוע בעור על ידי היפטרות מרוב הלכלוך שעליו.

אם בטעות הרטבת את הזמש בנוזל, אתה צריך לפעול במהירות. הבד לא יספוג את כל הנוזל בבת אחת, הניחו לנוזל להיספג בחומר אחר כמו מגבת נייר כמה שיותר מהר על ידי מריחה עדינה על הבד. כדי למנוע מהזמש לספוג את הנוזל, אין ללחוץ על המגבת!

במקרה של זמש, כתמים שומניים קשים במיוחד להסרה. אז כדאי להגן על בגדי הזמש בשכבת הגנה של ביגוד אחר שיפריד את העור ממגע ישיר עם הזמש, כדי שהזיעה לא תכתים אותו.
באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

כיצד לנקות זמש

לפעמים יכולים להופיע כתמים על הזמש. יש הרבה שיטות להתמודד עם זה. נסה תמיד להסיר את הכתם עם מברשת יבשה תחילה, מכיוון שבדרך כלל קל יותר להסיר את הכתמים כשהזמש יבש.

הדרך הקלה והיעילה ביותר לנקות זמש היא באמצעות מברשת
הדרך הקלה והיעילה ביותר לנקות זמש היא באמצעות מברשת.

זמש רגיש במיוחד לכתמים שומניים, כגון כתמי מזון. חומץ ספיריט מעולה בהתמודדות עם כתמים כאלה - פשוט הרטיבו איתו את הבד בעדינות כדי לרכך את הכתם, ולאחר מכן הסר אותו עם מברשת.

כתמים אפורים על נעלי זמש (היכן שהבהונות נמצאות) ניתנים להסרה בקלות באמצעות מחק רגיל. שפשפו בעדינות את הזמש עם מחק - אתם רוצים להסיר לכלוך, ולא לפגוע במבנה החומר!

כתמים שלא הצלחתם להסיר בשיטות הנ"ל ניתן להסיר בעזרת חומר מיוחד המיועד לניקוי זמש. ניתן גם לנקות רכיבי זמש של לבוש יבש או לקחת לסנדלר כדי להסיר לכלוך.

אחסון והגנה על זמש

על ידי אחסון וטיפול בחומר זה כראוי, אתה יכול לחסוך לעצמך הרבה צרות. תספק את ההגנה הטובה ביותר לבגדי הזמש שלך על ידי שימוש בתרסיס טיפוח איכותי. זה יהפוך את הזמש לעמיד בפני מים וכתמי שומן ובמידת הצורך קל יותר לניקוי.

זמש יכול לאבד את צבעו המקורי במגע עם אור השמש, ולכן חשוב מאוד להרחיק דברים העשויים מחומר זה מקרני השמש. גם בגדים העשויים מחומר זה עלולים להינזק בקלות אם הם מאוחסנים בחדר לח. הימנע מאחסנה בקופסאות פלסטיק סגורות. אם אתה מתכוון לשמור את נעלי הזמש שלך בארון כל הקיץ, עטוף אותן קודם בנייר עיתון כדי לשמור אותן יבשות ולהשאיר את הנעליים שלך חדשות בסתיו.

  • היזהר - ניקוי זמש הוא תהליך עדין. נסה תמיד להבריש את הלכלוך לפני השימוש בחומר ניקוי נוזלי. זמש רטוב הרבה יותר קשה לניקוי, לכן עדיף להסיר כל לכלוך לפני שהבגדים שלך נרטבים.
  • את כל מה שצריך לניקוי זמש תמצאו בארון מטבח: החומץ פועל כחומצה עדינה המרככת כתמים ומסירה אותם ביעילות כמו עם חומר ניקוי יקר.
  • השתמש בחומרי ניקוי חזקים וכימיים רק כמוצא אחרון, מכיוון שהם עלולים להשפיע לרעה על עמידות הזמש.