איך לכבס בגדים לבנים בלי למות?

במאמר זה נספר לכם כיצד לכבס בגדים לבנים וכיצד להסיר כתמים מבגדים צבועים
במאמר זה נספר לכם כיצד לכבס בגדים לבנים וכיצד להסיר כתמים מבגדים צבועים.

אתה לא יודע איך להסיר כתמי זיעה מחולצה לבנה? בגדים לבנים הפכו אפורים? כאן תלמדו כיצד לכבס בגדים לבנים וכיצד להסיר שינויי צבע מבגדים.

בגדים לבנים מבריקים הם הדרך הקלה ביותר לאלגנטיות חסרת יומרות. אבל איך מונעים מהבגדים הלבנים שלך לא להאפיר? במאמר זה נספר לכם כיצד לכבס בגדים לבנים וכיצד להסיר כתמים מבגדים צבועים.

בגדים לבנים ישמרו על הלובן הטהור שלהם לאורך זמן אם תכבסו אותם באופן קבוע עם חומרי ניקוי המיועדים אך ורק לשטיפת בדים לבנים, כמו אבקת כביסה Surf בניחוח סחלבים לבנים ויסמין.
באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

איך להלבין את הכביסה שלך?

כביסה לבנה מאפירה בקלות כאשר היא נחשפת למים קשים. זה נובע מהתכולה הגבוהה של מינרלים שאחראים על קשיות המים. ביותר ממחצית הערים בפולין המים קשים, ולכן ישנה סבירות גבוהה שלעתים קרובות אתה תוהה כיצד להלבין את הכביסה שלך. הנה הדרך המוכחת שלנו:

 • תמיד להפריד בין בגדים לבנים לצבעוניים. הפרידו גם כותנה לבנה ופשתן ממשי או בגדים מחומרים סינטטיים.
 • לפני כביסה נכונה של הבגדים יש להשרות את הבגדים בחומר ניקוי לבדים לבנים או אקונומיקה לבגדים.
 • כוונו את הכביסה לטמפרטורה גבוהה - זה ירכך את המים. ניתן לכבס כותנה ופשתן אפילו ב-90 מעלות, כאשר בדים בתוספת חומרים סינתטיים יש לכבס בכ-30-40 מעלות. בדוק את ההוראות על תווית הטיפול בבגד לפני הכביסה.

אבל איך מכבסים בגדים שחורים ולבנים כשלא ניתן להשתמש באקונומיקה? כאן באה לעזרה סודה לשתייה, שבמקביל מלבינה חלקים לבנים של בגדים ודואגת לעומק הצבע השחור. פשוט הכניסו חצי כוס סודה לשתייה ישירות לתוך התוף. וותרו על אבקות כביסה לבגדים שחורים או צבעוניים, כי עדיף להשתמש בנוזלי כביסה, למשל נוזל כביסה של מותג Surf. אבקות לא תמיד נשטפות היטב ועלולות לתרום לדהיית הצבע.

כיצד להסיר כתמים מבגדים צבועים?

יש לכבס תמיד בגדים לבנים בנפרד כדי למנוע שינוי צבע מקרי
יש לכבס תמיד בגדים לבנים בנפרד כדי למנוע שינוי צבע מקרי.

הוצאת החולצות, שהיו לבנות כמה עשרות דקות קודם לכן, ועכשיו הן ורודות חיוורות בגלל גרב שנשארה בטעות במכונת הכביסה, זו לא ההפתעה הכי נעימה. למרבה המזל, גם לזה יש פתרון. הנה איך להסיר שינוי צבע מבגדים:

 1. אין לייבש בגדים צבועים במייבש כביסה. הטמפרטורה החמה תתקן את שינוי הצבע.
 2. אם הבגד בצבע מקומי בלבד, סוחטים מיץ מחצי לימון על הכתם, שוטפים אותו קלות ומשאירים אותו לחצי שעה.
 3. אם רוב הבגדים שלך או כולם צבועים, השרו אותם בקערת מים קרים (2 ליטר מים) והוסיפו כוס חומץ. השאר את הבגד בתמיסה זו למשך חצי שעה.
 4. יש לכבס את הבגד במכונת הכביסה באמצעות חומר ניקוי לבדים לבנים.
 5. יבש אותם תלויים במקום מאוורר.
 6. אם לאחר הייבוש מצאתם שהכתם לא נעלם לחלוטין, חזרו שוב על טיפול הכתם.

בעת שימוש בחומרי ניקוי וחומרי הלבנה, הקפד לקרוא ולעקוב אחר ההוראות שעל האריזה. הרחק את כל הכימיקלים מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד.

איך להסיר כתמי זיעה מחולצה לבנה?

כתמים קשים על בגדים לבנים ניתן להסיר עם אספירין מרוסק במיוחד. יהיה צורך ב:

 1. שקית נייר כסף, רצוי סגורה.
 2. כף עץ או מערוך.
 3. 5 טבליות אספירין.
 4. מים חמים.

שים את האספירין בשקית, ולאחר מכן סגור או קשר את השקית. בעזרת כפית או רולר, מרסקים את האספירין לאבקה, ואז שופכים אותו לקערה עם כ-2 ליטר מים חמימים. מערבבים את התמיסה עד שהאספירין נמס לחלוטין. שים את הבגדים בקערה ושפשף את כתמי הזיעה בשפשוף קל. השאירו אותם במים כ-20 דקות, ואז שטפו אותם שוב במכונת הכביסה.

מסתבר שכתמים קשים על בגדים לבנים לא חייבים להיות קשים בכלל! אנו מקווים שהשיטות שלנו כיצד להסיר שינויי צבע מבגדים וכיצד להלבין את הכביסה יאפשרו לכם ליהנות מהלבן המבריק של הבגדים שלכם לאורך זמן.

 • יש לכבס תמיד בגדים לבנים בנפרד כדי למנוע שינוי צבע מקרי.
 • נסו לשטוף פריטים לבנים בטמפרטורה גבוהה, כל עוד זה עומד בהמלצות על תווית הטיפול.
 • כדי למנוע כתמי זיעה, שטפו את החולצות הלבנות שלכם לאחר כל שימוש.
 • כבסו בגדים לבנים ושחורים בתוספת סודה לשתייה שדואגת במקביל לצבע ולבן.