ניקוי זמש: נעלי זמש, מגפיים, ז'קטים ואביזרים

עם חומרי הניקוי הנכונים ומברשת זמש שימושית
עם חומרי הניקוי הנכונים ומברשת זמש שימושית, ניקוי הזמש שלך עם מכשיר ביתי הוא קל.

ניקוי המוקה שלך יכול להיות נורא, אז אל תרצה להרוס את הבגדים היקרים שלך. עם זאת, אל דאגה, אנו נמליץ על האמצעים הטובים ביותר לנוחיותך.

חשוב לזכור:

 1. אל תנסה לנקות את הזמש עם מים מאזור קטן.
 2. העדיפו לנקות את כל הבגד או הנעל בעזרת מברשת זמש ורק כמות קטנה של מים למניעת דהיית הצבעים.
 3. עבור כתמים כבדים, השתמש בחומר ניקוי זמש מתאים או בחומר ניקוי חומץ וקמח תירס.
 4. זכור תמיד לעקוב אחר ההוראות שעל האריזה אם אתה משתמש בחומרי ניקוי זמינים מסחרית.
החיים של בגדי זמש ואביזרים אינם חייבים להיות קצרים. עם חומרי הניקוי הנכונים ומברשת זמש שימושית, ניקוי הזמש שלך עם מכשיר ביתי הוא קל.

זמש: טיפול

זמש הוא חומר רך ועדין הרבה יותר מעור רגיל. לא רק שהוא מתלכלך בקלות רבה יותר מעור, אלא שהוא גם הרבה יותר קשה לניקוי. בניגוד לעור, כתמים על זמש עשויים רק להחמיר אם אתה משתמש בחומרי ניקוי רגילים כמו מים וסבון. לכן, ניקוי נכון של זמש חשוב במיוחד כדי לשמור על יופיים של הנעליים, הז'קט ושאר אביזרי זמש. ניקוי הזמש שלך עם מכשיר ביתי קל על ידי ביצוע ההוראות שלהלן:

ניקוי וטיפול בנעלי זמש

ניקוי בקיטור פועל גם להסרת כתמים ממעילי זמש
ניקוי בקיטור פועל גם להסרת כתמים ממעילי זמש, אך היזהר לא להרטיב את הזמש שלך יותר מדי.

אם נעלי הזמש שלך מלוכלכות, ניקוי המטעים במים עשוי להיראות כמו הרעיון הקל ביותר, אבל זה יכול לגרום לכתמי מים ולגרום לנעליים שלך להיראות ישנות, בלויות ודהויות. עם זאת, מים הם לא חומר אסור לחלוטין לשטיפת זמש - אתה רק צריך לדעת בדיוק איך להשתמש בנוזלים כמו שצריך. בנוסף, מברשת זמש איכותית היא הכלי העיקרי אם יש לך בגדי זמש. הנה איך לנקות ולשטוף את הזמש מבלי לפגוע בחומר:

 • התחל על ידי הברשה של לכלוך רופף מעל פני הנעליים עם מברשת זמש. זה מנקה מעט את הזמש לפני טיפול אינטנסיבי יותר. הקפידו להבריש לכיוון השיער, לא נגדו.
 • אם הנעליים בלויות או שרוטות בקצוות, הברשי אותן בתנועה חזקה קדימה ואחורה עם מברשת זמש כדי למנוע נפילת סיבים רופפים. פשוט נסו להישאר באזור השרוט במקום לצחצח במצב טוב.
 • הטיפול בנעלי זמש קל בדרך כלל בהברשה, אך במידת הצורך יש לשטוף כתמים כבדים במים – לא להרטיב רק שטח קטן, אלא לכבס את כל הנעל כדי שהמים לא יגרמו לכתמים או רק מדי פעם לדהייה.
 • השתמש רק במעט מים והבריש עם מברשת זמש על הכתם. מלאו את הנעל בנייר כדי לשמור על צורתה. אפשר לנעל להתייבש בעצמה. אין להשתמש בעיתון מכיוון שהדיו עלול להידבק לנעל.
 • ניקוי נעלי הזמש שלך יכול להיעשות גם עם חומץ, במיוחד אם הנעליים שלך תקועים עם כתמי מלח. ריח החומץ עשוי להיות מורגש למדי בשימושים הראשונים, אך מתאדה עם הזמן.

כביסה של זמש: כביסה של ז'קטים ואביזרים נלווים

ביגוד ואביזרי זמש מטופלים כמעט באותו אופן כמו נעליים, אבל יש כמה הבדלים בטכניקות ובחומרי ניקוי. להלן ההוראות:

 • התחל לשטוף את הזמש עם מברשת זמש כדי לשחרר את סיבי הזמש. זה מסיר לכלוך מהמשטח ומקל על הטיפול בכתמים עיקשים.
 • להסרת כתמים (במיוחד כתמי שמן או זיעה) יש למרוח שכבה דקה של קמח תירס על הבד ולהשאיר למשך מספר שעות - רצוי למשך הלילה. קמח תירס סופג כתמים. מברישים את הקמח מעל פני הזמש עם מברשת זמש.
 • ניקוי בקיטור פועל גם להסרת כתמים ממעילי זמש, אך היזהר לא להרטיב את הזמש שלך יותר מדי. הדרך הטובה ביותר לאדות מעיל זמש היא לתלות אותו בחדר האדים לאחר מקלחת.
 • אם אתה צריך חומר ניקוי זמש חזק יותר, כדאי לחפש חומר ניקוי לעור שאומר שהוא מתאים גם לשטיפת זמש. אותו כלל חל על חומר ניקוי כמו לשימוש במים: אין להשתמש בו רק על שטח קטן, אלא על הבגד כולו, כדי לא לגרום להכתמה או שינוי צבע.

הגנה וכביסה זמש

ניקוי נכון של זמש חשוב במיוחד כדי לשמור על יופיים של הנעליים
לכן, ניקוי נכון של זמש חשוב במיוחד כדי לשמור על יופיים של הנעליים, הז'קט ושאר אביזרי זמש.

הדרך הטובה ביותר לשמור על נעלי זמש ובגדים נקיים היא לעולם לא לתת להם להתלכלך מדי אלא לנקות אותם באופן קבוע. הנה כמה טיפים להגנה על הזמש שלך:

 • השתמש בהגנה זמש. חנויות נעליים מוכרות חומרים משמרים. חומר המשמר עוזר להדוף כתמי לכלוך ומים. רצוי לרסס את החומר על נעליים ובגדים מיד לאחר הרכישה ושוב לאחר כל ניקוי. עם זאת, זכור כי מוצרים רק מפחיתים הלכלוך, לא מונעים אותה לחלוטין.
 • שמור על זמש יבש. בדוק תמיד את דוח מזג האוויר לפני שאתה עוזב את הבית בגשם בבגדי זמש. זמש וגשם לא הולכים טוב ביחד, אז בחרו חומר אחר בימים גשומים.
 • אחסן בזהירות. כאשר אינך לובש את בגדי הזמש שלך, אל תאחסן אותם במקומות חשופים ללחות, כגון עליית הגג, המוסך או אחסון חיצוני.
 • לארוז בבטחה. אם אתה לוקח איתך בגדים או נעלי זמש לטיול, אין לארוז אותם בשקיות ניילון או חומרים אחרים שאינם נושמים. העדיפו להשתמש בשקיות בד או בציפית ישנה.

עכשיו אתה יודע איך לנקות ולטפל בזמש, ותוכל ליהנות מנעלי הזמש והבגדים שלך לאורך זמן. נסה את השיטות לעיל k וראה את התוצאות בעצמך!