איך מנקים נעלי זמש?

אם אתה צריך לנקות נעלי זמש או מגפיים
אם אתה צריך לנקות נעלי זמש או מגפיים, זה יכול להיות כל כך מפתה לנסות פשוט לנקות אותם באמצעות מים, אבל זה יכול לגרום להופעת כתמי מים נוספים, ולגרום למגפיים שלך להיראות ישנות, משופשפות וצבעוניות.

זמש הוא חומר עדין שצריך להגן עליו. המשך לקרוא כדי לגלות כמה טיפים פשוטים אך יעילים לניקוי זמש.

זמש הוא חומר הרבה יותר רך ופגיע יותר מעור רגיל. לא רק שהוא יכול להכתים מהר יותר וקל יותר מעור, זה גם הרבה יותר מסובך לניקוי. בניגוד לעור, כתמים על זמש יכולים למעשה להחמיר עם חומרי ניקוי רגילים, כמו שימוש במים וסבון, לכן לדעת כיצד לנקות זמש כראוי חשוב מאוד אם יש לך מגפיים, נעליים, ז'קטים או אביזרים אחרים העשויים מהחומר העדין הזה..

לפעמים ניתן להסיר כתמים יבשים על זמש עם מחק עיפרון פשוט: פשוט שפשפו בעדינות את המקום הפגוע כדי להסיר את הסימן הפוגע.
האם אורח החיים שלך במהלך הנעילה של קוביד-19 השפיע על סוג הכתמים שאתה מקבל על הבגדים שלך?

כיצד לנקות נעלי זמש ומגפיים

כיצד לנקות נעלי זמש ומגפיים
כיצד לנקות נעלי זמש ומגפיים.

אם אתה צריך לנקות נעלי זמש או מגפיים, זה יכול להיות כל כך מפתה לנסות פשוט לנקות אותם באמצעות מים, אבל זה יכול לגרום להופעת כתמי מים נוספים, ולגרום למגפיים שלך להיראות ישנות, משופשפות וצבעוניות. זה לא אומר שמים לגמרי לא באים בחשבון כשמנקים נעלי זמש ומגפיים - רק צריך לדעת בדיוק איך לנקות אותם נכון באמצעות נוזל. בנוסף, מברשת זמש באיכות טובה היא כלי חיוני לכל בעלי בגדי זמש. הנה הדרך הטובה ביותר להשתמש בחומר ניקוי זמש מבלי לפגוע בחומר:

 • ראשית, השתמש במברשת זמש כדי להיפטר מכל לכלוך משטח מהמגפיים או מהנעליים שלך. זה פשוט יעזור לנקות את הזמש לפני טיפולים אינטנסיביים יותר. הקפד להבריש עם גרגר הבד, ולא נגד.
 • אם המגפיים או הנעליים שלך די משופשפות בקצוות, שוב, השתמש במברשת זמש, אך השתמש בתנועה נמרצת קדימה ואחורה כדי להסיר כל סיבים רופפים. נסה להישאר קרוב ככל האפשר לאזור השחוק, במקום לשפשף זמש לא פגום.
 • כתמים עקשניים אכן צריכים להיות מטופלים במים - אך מכיוון שנעלי זמש לניקוי נקודתי עלולות ליצור סימני מים, נקו את כל הנעל, כך שכל שינוי צבע לא יורגש.
 • השתמש במברשת זמש כדי למרוח כמות קטנה של מים על כל הנעל, לקרצף את האזור המוכתם. הכנס עץ נעל, או נייר מגולגל כדי לשמור על צורת המגף, ואפשר לו להתייבש באופן טבעי. אל תשתמש בעיתון, מכיוון שהדיו עלול לעבור אל הבד.
 • אם במגפיים שלך נותרו סימני מלח מהמים, אתה יכול להשתמש בכמות קטנה של חומץ לבן כחומר לניקוי זמש. ריח החומץ עשוי להיות מורגש למדי בפעמים הראשונות שאתה נועל את המגפיים, אבל הוא יתפוגג עם הזמן.

כיצד לנקות מעילי זמש ואביזרים

זה לא אומר שמים לגמרי לא באים בחשבון כשמנקים נעלי זמש ומגפיים - רק צריך לדעת בדיוק איך לנקות אותם נכון
זה לא אומר שמים לגמרי לא באים בחשבון כשמנקים נעלי זמש ומגפיים - רק צריך לדעת בדיוק איך לנקות אותם נכון באמצעות נוזל.

יש להתמודד עם ניקוי ז'קטים ואביזרים נלווים בדומה לניקוי נעלי זמש ומגפיים, אך ישנם כמה הבדלים קלים בשיטות ובחומרי הניקוי שבהם יש להשתמש:

 • שוב, התחל עם מברשת זמש כדי לשחרר את סיבי הבד. זה ייפטר מכל לכלוך משטח, ויעניק גישה טובה יותר לכתמים עמוקים וטחונים.
 • להסרת כתמים - במיוחד שאריות שומניות או סימני זיעה - יש למרוח שכבה דקה של קורנפלור על הבגד ולהשאיר לכמה שעות - רצוי למשך הלילה. הקורנפלור יספוג את הכתמים ויוציא אותם מהחומר. לאחר מכן, השתמש במברשת זמש כדי להסיר את הקמח.
 • זמש ניקוי בקיטור עובד היטב גם בעת הסרת כתמים ממעילים, אך היזהר לא להרווי יתר על המידה את החומר. הדרך הטובה ביותר לנקות בגד זמש בקיטור היא לתלות אותו בחדר אמבטיה מהביל לאחר אמבטיה או מקלחת חמה.
 • לבסוף, אם אתה צריך להשתמש במוצר כבד יותר לניקוי זמש, אתה יכול לבדוק חומרי ניקוי ייעודיים לעור שמתאימים לחומר המסוים הזה. עם זאת, כמו במים, תרצה להשתמש בתמיסה על כל הבגד, במקום פשוט בניקוי נקודתי, כדי למנוע שינוי צבע. עקוב אחר ההוראות על מוצר הניקוי מזמש שבחרת לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

הגנה וניקוי זמש

הדרך הטובה ביותר לשמור על הבגדים והנעליים מזמש נקיים היא לא לתת להם להתלכלך יתר על המידה מלכתחילה, אבל זה לרוב קל יותר לומר מאשר לעשות! להלן כמה טיפים כיצד לעזור לך להגן על בגדי הזמש שלך:

 • השתמש במגן זמש. ניתן לרכוש מוצרי הגנה מזמש בחנויות וברוב חנויות הנעליים. הם פועלים כמחסום מפני לכלוך ומים. עדיף למרוח מגן כשאתה לוקח את מגפי הזמש או הז'קטים שלך הביתה, ושוב אחרי כל ניקוי. זכור, עם זאת, שלמרות שמוצרים אלה מפחיתים הצטברות לכלוך, הם לא מונעים זאת לחלוטין.
 • שמור אותו יבש. בדוק תמיד את תחזית מזג האוויר לפני היציאה, ואם זה נובע מגשם, בחר חומר אחר. זמש וגשם לא מתערבבים היטב, אז בחר בבגדים עמידים יותר למים כאשר מזג האוויר גרוע.
 • אחסן היטב. כאשר אתה לא לובש את בגדי הזמש שלך, אחסן אותם בצורה מתאימה. אל תשים אותם בשום מקום הנוטה לרטיבות - כגון עליות גג, מוסכים או ארונות לחים.
 • הובלה בצורה מאובטחת. אם אתם אורזים את הזמש שלכם לטיול, אל תנסו להעביר אותו בשקיות ניילון, או בכל צורה אחרת של חומר לא נושם שיגרום לזמש להזיע. במקום זאת, השתמש בשקית כותנה ישנה, או אפילו בציפה ישנה.