כביסת מעיל פוך ומרופדת

אז תחסוך לחורף הזה אגורה ארוכה לכביסת פוך וכבס את מעיל הפוך שלך בבית
אז תחסוך לחורף הזה אגורה ארוכה לכביסת פוך וכבס את מעיל הפוך שלך בבית.

אפילו שטיפת פוך שונה ממעיל מרופד בגלל החומרים. אנו מייעצים על הדרכים הטובות ביותר לשמור על שניהם טובים ככל האפשר למשך זמן רב ככל האפשר.

כביסה של בגדי חורף בבית

אולי הטיפ החשוב ביותר לכביסה ותחזוקה של בגדי החורף שלך הוא לבדוק את תוויות הכביסה שלך כשאתה קונה את הבגדים שלך. זה לרוב חוסך הרבה כאב ראש בהמשך. מצד שני, כביסה משעממת במיוחד בבית היא אחד מאותם דברים שכרעיון נראים קשים יותר ממה שהם באמת. אז תחסוך לחורף הזה אגורה ארוכה לכביסת פוך וכבס את מעיל הפוך שלך בבית.

בגדים מרופדים לרוב ממולאים בפוליאסטר או פוך, לכן כדאי לבדוק את סוג הלבוש לפני שמתחילים לכבס.

בדוק את הוראות הכביסה על הבגד לפני ביצוע הרכישה. זה יבטיח שתוכל לטפל היטב בז'קט הפוך או המרופד החדש שלך.

כביסה מרופדת

בין אם מדובר בכביסה השנתית של הג'קט המרופד או בכתם הבוץ מגזרי החצר, תמיד כדאי לבדוק קודם כל את הוראות הכביסה של הג'קט. עם זאת, בגדים אלה אינם נכבסים מדי שבוע, כך שחזרה קטנה תמיד במקום.

אפילו שטיפת פוך שונה ממעיל מרופד בגלל החומרים
אפילו שטיפת פוך שונה ממעיל מרופד בגלל החומרים.

את רוב הבגדים המרופדים ניתן לכבס במכונת הכביסה. במקרה זה מרוקנים את הכיסים, סוגרים את הרוכסנים והופכים את הבגד. מומלץ לכבס את הג'קטים המרופדים לבדם ביסודיות מספקת במכונה. כך, הריפוד בז'קט המרופד לא נתקע והז'קט עדיין נשאר רך בנוחות וחם. ברוב המקרים טמפרטורת הכביסה היא 40 מעלות, אך תמיד עקבו אחר טמפרטורות הכביסה בבגד. בסיום תוכנית הכביסה, מומלץ לתכנת סחיטה קלה, אם הוראות הכביסה מאפשרות זאת. זה עוזר לייבש את הז'קט המרופד ולהחזיר את המוך שלו. לפני הסרת הבגד ממכונת הכביסה, פנו לו מקום על משטח שטוח (או קולב בגדים). העבירו את הג'קט לבסיס, יישרו אותו כמו שצריך ותנו לו להתייבש בנחת. עם זאת, יש לוודא שהמעיל מתייבש לחלוטין. אם נראה שהוא רטוב בצד השני, לאחר זמן מה, הפוך בעדינות את הז'קט.

אפילו כביסה למטה

ז'קט הפוך הוא אחד מבגדי החורף הנוחים ביותר, שכן הקלילות והבידוד התרמי שלו הם במעמד משלהם. גם אם אתה רוצה לשטוף את הפלך שלך, אתה צריך לקחת את זה ברצינות כדי שזה יחזיק כמה שיותר זמן. כמו במעיל המרופד, בדוק תחילה את הוראות הכביסה של Down וודא שמותר לשטוף במים. זה בדרך כלל המקרה, אבל כמו תמיד, יש יוצאים מן הכלל.

את המעיל יש לכבס במכונת כביסה גדולה מספיק , כך שאם מכונת הכביסה שנמצאת בביתכם קטנה מאוד, כדאי להסתכל לחדר הכביסה או הכביסה של עמותת דיור למשל. ככלל, כדאי לזכור שהמכונה צריכה להתמלא רק לכשליש כאשר המעיל נמצא בפנים. אפילו כביסה במכונת פוך תמיד דורשת תוכנית כביסה עדינה וחומר ניקוי נטול אקונומיקה. זהו, למשל, חומר ניקוי כביסה נוזלי קלאסי של Bio luvil. בדוק את טמפרטורת הכביסה בהוראות הכביסה של הכביסה עצמה. אין להשתמש בחומר שטיפה בעת כביסת מעיל פוך, מכיוון שהוא ישחרר את סיבי המעיל (היצרנים גם לא ממליצים להשתמש ב חומר שטיפה).

אפילו שטיפה למטה שווה לסיים עם ספין. זה עוזר לשחזר את המוך המקורי של הז'קט ומזרז את הייבוש - אם הפלומה מתייבש לאט מדי, הוא עלול להשאיר ריח מעופש. אפילו את הפומה ניתן לייבש במייבש בטמפרטורה נמוכה אם מותר לפי הוראות הכביסה. אם המעיל עדיין לח לאחר ייבוש בכביסה, הניחו לו להתייבש בטמפרטורת החדר. זכרו את המעיל הרך שביניהם. אם אסור למעיל להתייבש במייבש, ניתן למרוח אותו על משטח ישר בו נותנים למעיל להתייבש. במקרה כזה, בהחלט רצוי לפרוף את הז'קט במרווחים קבועים כדי שיחזור כמו שצריך. כשמייבשים מעיל פוך, כדאי לזכור שפוך הוא חומר עבה, ולכן ייבושו לוקח יותר זמן מבגדים רגילים. אז מתינות היא קלף מנצח.

  • בדוק את הוראות הכביסה כדי למנוע נזק מקרי למעיל הפוך שלך.
  • בחר חומר ניקוי ללא אקונומיקה, אל תעשה מנת יתר.
  • ייבשו את המעיל היטב במייבש כביסה או במייבש כביסה.