איך מנקים מטבעות ישנים?

במאמר זה נראה לך כיצד לנקות מטבעות ישנים ואת הדרכים הטובות ביותר לנקות את מטבעות הנחושת והכסף שלך
במאמר זה נראה לך כיצד לנקות מטבעות ישנים ואת הדרכים הטובות ביותר לנקות את מטבעות הנחושת והכסף שלך.

תוהים איך מנקים מטבעות ישנים? כאן תלמדו שיטות יעילות ובטוחות לניקוי מטבעות נחושת, כסף ושאר מטבעות.

מטבעות ישנים או חדשים, אספנים או מזדמנים יכולים לאסוף הרבה לכלוך לאורך זמן. אם אתם רוצים להחזיר את ברק המטבעות לימי הזוהר שלהם, ישנן מספר דרכים לעשות זאת. במאמר זה נראה לך כיצד לנקות מטבעות ישנים ואת הדרכים הטובות ביותר לנקות את מטבעות הנחושת והכסף שלך.

דרך קלה לנקות ולחטא מטבעות היא לשטוף אותם היטב מתחת למים, לנקות אותם בתכשיר אנטיבקטריאלי, למשל חלב ניקוי Cif, לאחר מכן לשטוף את המטבעות ולייבש אותם.
איך שוטפים את הכלים?

ניקוי מטבעות: האם יש לנקות מטבעות ישנים?

אם יש לכם מטבעות אספנים או וינטג' יקרי ערך שאולי תרצו למכור בעתיד, כדאי להתייעץ עם איש מקצוע לפני ניקוי המטבעות. הפלטינה על מטבעות מסוג זה יכולה להוסיף להם ערך, והסרתה או גירודה במהלך הניקוי יכולה למעשה לערער את הערך הזה.

תוהים איך מנקים מטבעות ישנים
תוהים איך מנקים מטבעות ישנים?

עם זאת, אם אתה אוסף מטבעות כתחביב ולא מתכוון למכור או להחליף אותם, אז בכל האמצעים, אתה יכול לנקות אותם. הם בטח אספו הרבה לכלוך וחיידקים תוך שהם מעבירים אותם מיד ליד ונפלו לארנקים שונים. במיוחד אם ילדכם מתחיל לאסוף מטבעות, מומלץ לנקות אותם מראש כדי שיהיו בטוחים יותר עבור ילדכם.

איך אני מנקה מטבעות?

איך מנקים מטבעות כדי לא להרוס אותם? קודם כל, השתמש במטלית מיקרופייבר או חומר רך אחר. הימנעו מממחטות חד פעמיות ומגבות נייר - הן עלולות לשרוט את פני השטח העדינים של המטבע. לפני תחילת העבודה, שטפו את הידיים במים וסבון כדי להסיר לכלוך שומני מהאצבעות. הנה איך לנקות את המטבעות שלך:

 • שטפו את המטבעות במים קרים - זה יסיר לכלוך עיקש. זרם מים חזק יותר יהיה יעיל יותר, אך זכרו לאבטח את ניקוז המים כדי לא להפיל את המטבע היקר שלכם לביוב.
 • השרו את המטבעות במי סבון חמימים או בנוזל כביסה בכלי פלסטיק. שפשפו בעדינות כל מטבע כדי להסיר לכלוך. כדי להימנע משריטות, אל תכניסו את כל המטבעות לפח בבת אחת, עבדו על כל אחד בנפרד. מאותה סיבה, אל תשתמש בקערת מתכת או קרמיקה.
 • צחצחו את הלכלוך והזפת בעזרת מברשת שיניים רכה או קיסם.
 • השרו מטבעות מלוכלכים מאוד בכוס חומץ לבן כדי להסיר כתמים וקורוזיה. משרים את המטבעות למשך 30 דקות לפחות, מספר שעות, או עדיף למשך הלילה.
 • שוטפים את המטבעות במים חמימים. המים צריכים להיות חמימים מאוד, אך שימו לב שהם לא חמים מדי ולא יגרמו לכוויות.
 • שטיפה אחרונה של המטבעות, הפעם במים מזוקקים, תוסיף להם ברק.
 • הניחו את המטבעות על מגבת רכה והניחו להם להתייבש. אל תנגב אותם.

אם אין לכם מים מזוקקים בהישג יד, כדאי לייבש קלות את המטבעות עם מגבת או צמר גפן בקצה צמר גפן כדי למנוע כתמים ממים יבשים. מים מזוקקים יסירו זיהומים במי ברז, אז לאחר שטיפה בדרך זו, אתה יכול פשוט לתת למטבעות להתייבש. לאחר טיפול כזה, המטבעות יהיו נקיים ומבריקים שוב.

ניקוי מטבעות נחושת

מטבעות נחושת ישנים מכוסים לרוב בזפת, הפוגעת למתכת. כיצד לנקות מטבעות נחושת מהכתמה? השרו את המטבע בתמיסת אמוניה 8-10% והניחו לו לשבת כ-15 דקות. לאחר מכן שטפו את האמוניה תחת מים זורמים. בעת שימוש בכימיקלים, קרא את ההמלצות על האריזה; היזהר: הקפד על אוורור נאות של החדר, לבש כפפות מגן. הרחק כימיקלים מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד.

ניקוי מטבעות כסף

הנה איך לנקות מטבעות כסף ישנים
הנה איך לנקות מטבעות כסף ישנים.

למטבעות כסף ישנים יש לרוב פלטינה שמוסיפה ערך שוק למטבעות, ולכן אין להסיר אותה. כסף, לעומת זאת, מגיב עם אוויר: הוא מתחמצן והופך שחור, כך שאם המטבעות שלך מראים שינוי צבע מכוער, אתה יכול להסיר אותם עם חומצת לימון. כך מנקים מטבעות כסף ישנים:

 1. יוצקים חבילה של חומצת לימון לתוך המיכל ומוסיפים 250 מ"ל מים חמימים,
 2. הכניסו מטבע והשאירו אותו בתמיסה כזו למשך 15 דקות.
 3. שטפו את המטבע תחת זרם מים חמימים. ניתן להסיר לכלוך עיקש יותר על ידי קרצוף עדין של המטבע עם מברשת שיניים רכה מאוד.
 4. שטפו את המטבע במים מזוקקים והניחו לו להתייבש לחלוטין.

אל תשתמשו במשחת שיניים או בסודה לשתייה לניקוי מטבעות כסף, למרות שחיקתם הנמוכה יחסית, אך הם עלולים לשרוט את פני השטח העדינים שלהם. אם השיטה הנ"ל לא נתנה את התוצאה הרצויה, חזור על הטיפול, אך הפעם השתמש ב-0.25 חבילות של חומצת לימון לכוס מים אחת. השאר את המטבע בתמיסה כזו למשך הלילה.

אתה כבר יודע מה לנקות מטבעות כדי לא לשרוט ולהחזיר את תהילתם בעת ובעונה אחת. אנו מקווים שבזכות הטיפים שלנו, ניקוי מטבעות לא יהיה לך יותר קשה.

 • אל תשתמש בחומרי ניקוי שוחקים או בחומרים לניקוי מטבעות.
 • לפני ניקוי מטבעות ישנים, במיוחד יקרי ערך, התייעץ עם מומחה - אל תסתכן בהשמדתם בטעות.
 • אתה יכול לנקות בבטחה מטבעות נחושת עם תמיסת אמוניה.
 • חומצת לימון מושלמת לניקוי מטבעות כסף.
 • ניתן לנקות ולחטא את המטבעות שבהם אתה משתמש על בסיס יומי באמצעות חומר ניקוי עדין, כגון חלב ניקוי Cif.