הסרת ריח רע מהמדיח

כאשר מדיח הכלים מריח רע והכלים אינם נשטפים כראוי
כאשר מדיח הכלים מריח רע והכלים אינם נשטפים כראוי, המדיח עצמו זקוק לרוב לשטיפה.

האם למדיח הכלים שלך יש ריח מעופש לאחר הכביסה? קרא עצות קלות כדי להבטיח מדיח כלים טרי.

ריח במדיח יכול להיות בעיה מטרידה. כאשר אורחים עומדים במטבח שלא מריח כמו לחמנייה אלא מדיח כלים, טרחה מביכה עשויה להזדקק לתיקון מהיר. שאריות מזון, עובש ואבנית מצטברים בתוך המכונה וגם מונעים ניקוי היגייני של הכלים. ישנם מספר פתרונות לבעיה, החל מתרופות ביתיות קלות ועד קפסולות דטרגנטים שנרכשו בחנות. עם זאת, שטיפת המכונה ושמירתה טרייה יכולה להיראות כמו משימת תחזוקה מסובכת. בעזרת הטריקים הללו תוכלו להיפטר מהריח המעופש של המדיח ולטפל במכונה שלכם בו זמנית.

עם זאת, לפני הכביסה, זכור שאם המדיח שלך חדש או שהריח נמשך לאחר הניקוי, עליך לפנות לתיקון מכשירי החשמל הביתיים שלך או ליצרן המוצר.

כאשר מדיח הכלים מריח רע והכלים אינם נשטפים כראוי, המדיח עצמו זקוק לרוב לשטיפה. הבחירה הקלה ביותר לבעיה היא מוצרי ניקוי למדיח כלים, כגון Sun מדיח כלים מנקה, אשר מסיר ריח מיידית והופך את המכונה שלך ללא רבב.

כיצד להסיר את הריח הרע מהמדיח עם מכשיר ביתי

ניתן לשטוף את המדיח והפילטר עם חומר ניקוי כלים ולייבש היטב
אם הריח לא יורד, ניתן לשטוף את המדיח והפילטר עם חומר ניקוי כלים ולייבש היטב.

ריח רע במדיח כלים יכול להיגרם מגורמים רבים ושונים. שאריות מזון, סיד ועובש הם מקורות הריח הנפוצים ביותר, אך ייתכן שהבעיה נובעת גם מתחזוקה או שימוש במדיח הכלים. יש לזכור כמה דברים בעת שימוש במדיח כלים:

  1. פתח תמיד את דלת מדיח הכלים ברגע שתוכנית הכביסה הסתיימה כדי לאפשר ללחות להתאדות. המכונה גם קלה לשטיפה לאחר השימוש על ידי הנחתה ריקה לניקוי מהיר.
  2. כדאי לשטוף כלים, במיוחד כלים מלוכלכים מאוד, לפני הכנסתם למדיח הכלים. מזון רטוב עלול להיתקע במסנן של המכונה ולגרום לריח רע.
  3. שטפו את חלקי המדיח באופן קבוע. יש לשטוף את המסנן המונח על תחתית המדיח משאריות מזון לפחות כל כמה שבועות. הוא נשטף עם חומר ניקוי רגיל לשטיפת כלים.
  4. כמו כן יש לשטוף ולנגב את אטמי המדיח באופן קבוע. בעת שטיפת חלקי מדיח כלים, הדבר החשוב ביותר הוא לשטוף ולייבש היטב את החלקים. חומר ניקוי לשטיפת כלים או סבון עלולים להגיע לציפוי הקצף.

אם הריח הרע של המדיח לא עוזב בשטיפת החלקים, תוכלו להשתמש באביזרים המצויים בארונות או בשווקים הסמוכים בביתכם.

  1. חומץ וסודה

  2. חומצת לימון

ניתן להעלים בקלות את ריח המדיח על ידי שימוש בחומץ אלכוהול וסודה לשתייה רגילה שנמצאים בארון. חומץ פועל כחומר חיטוי במכונה ועוזר להסיר לכלוך. מערבבים 2 חלקים מים ו-1 חלק חומץ, ושופכים את התערובת לתא חומר הניקוי הריק במדיח הכלים (הקפידו לבדוק שתא חומרי הניקוי מאפשר חומרים נוזליים). יש לשטוף את המכונה הריקה ב-60-65 מעלות ולהפסיק לאחר שלב השטיפה (במידת האפשר). לאחר סיום תוכנית הכביסה, פזרו כמה כפות סודה במדיח הכלים והתחילו תוכנית כביסה קצרה אך חמה. סודה לשתייה עוזרת להעלים את ריח המדיח.

לאחר כביסה עם חומץ וסודה, שטפו את המכונה הריקה עם חומר ניקוי רגיל למדיח כלים ואפשרו לה להתייבש לפני המילוי. זכור להגן על הידיים והפנים שלך בעת טיפול בחומץ וחומרים חזקים אחרים.

שטפו את המכונה הריקה עם חומר ניקוי רגיל למדיח כלים ואפשרו לה להתייבש לפני המילוי
לאחר כביסה עם חומץ וסודה, שטפו את המכונה הריקה עם חומר ניקוי רגיל למדיח כלים ואפשרו לה להתייבש לפני המילוי.

חומצת לימון הנרכשת בבית מרקחת יעילה גם בניקוי המדיח. כמו חומץ, חומצת לימון (בדרך כלל מספיקה כ-30 גרם; אם המכונה עדיין מסריחה לאחר הכביסה, ניתן לחזור על הניקוי עם 50 גרם חומצת לימון) למגירת חומרי הניקוי של המדיח. בחר תוכנית כביסה של 60-65 מעלות והפסק מיד לאחר השטיפה אם אפשר. בחר תוכנית כביסה רגילה כדי לשטוף כל משקעים עם חומר ניקוי רגיל לשטיפת כלים.

בטוח במדיח כלים עם חומר ניקוי

אם המדיח מסריח לאחר הכביסה, ניתן להשתמש בחומרי ניקוי לניקויו. לדוגמה, ניקוי מדיח כלים סאן הוא פתרון קל למטרדי ריח. חומר הניקוי מסיר אבנית ושומן שהצטברו במכונה. חומרי ניקוי למדיח כלים מגיעים בדרך כלל בקפסולות או בשקיות שקל לשפוך למגירת חומרי הניקוי. בחר כביסה רגילה או חזקה, והמדיח ינקה את עצמו. חומרי ניקוי לשטיפת כלים מאריכים את חיי המדיח שלך ושומרים על ביצועי הכביסה הרגילים שלו. כדי למנוע ריחות רעים במדיח, כדאי להשתמש בחומר הניקוי באופן קבוע 2-3 פעמים בשנה.

כיצד להרחיק ריח רע מדיח הכלים שלך

כאשר מנקים מדיח כלים, הדבר החשוב ביותר הוא מניעה מתמדת. שומן ולכלוך שעוברים מהסכו"ם למכונה מתחילים להריח עם הזמן ולהפחית את ביצועי הכביסה של המכונה. חשוב ביותר לשטוף את המדיח באופן קבוע, בין אם עם אביזרים המצויים בבית, כמו סודה לשתייה וחומץ, או עם מוצרים מוגמרים שנרכשים מהחנות. כמו כן, מומלץ לנגב ולשטוף את האטמים והפילטרים במרווחים קבועים כדי להרחיק את הריח הרע מהמדיח.

  • אם מדיח הכלים מריח מעופש לאחר הכביסה, אתה יכול לנסות לשטוף אותו שוב עם תוכנית שטיפה חמה ולאחר מכן להשאיר אותו לייבוש פתוח.
  • אם הריח לא יורד, ניתן לשטוף את המדיח והפילטר עם חומר ניקוי כלים ולייבש היטב. זכור תמיד לשטוף את חלקי המכונה ביסודיות כדי למנוע סבון להיכנס למכונה.
  • כאשר הריח חזק, כדאי להשתמש בתמציות כבדות יותר, כגון חומר ניקוי למדיח כלים, או תרופות ביתיות, כגון חומץ וסודה.
  • אם המכונה חדשה או שהריח מחזיק מעמד לאורך זמן, כדאי לפנות לתיקון מכשירי חשמל ביתיים.