ניקוי קירות במקלחת - איך עובדים?

ניקוי ראש מקלחת
ניקוי ראש מקלחת.

שטיפת המקלחת באופן קבוע הופכת כל כביסה לנוחה יותר. העצה שלנו תהפוך את ניקוי המקלחת שלכם לקל ומהיר.

זה אך טבעי שהמקום בו אנו שוטפים הוא אחד המקומות הקשים ביותר לניקיון. הודות לשימוש יומיומי, לכלוך מצטבר בקלות על קירות המקלחון, ולעיתים נתקעים כתמים. ברגע שהמקלחת שלך צברה מספיק סבון ואבנית, עבודת הניקוי יכולה להרגיש אינסופית. עם זאת, רבים אינם מודעים לסודות הקשורים בשטיפת מסכי מקלחת ותאי מקלחת. מאמר זה מספק מדריך מקיף לניקוי קירות המקלחת ותא המקלחת, כמו גם טיפים על מוצרים שיעזרו לכם להיפטר מכתמים עיקשים. אנו גם מספרים לכם כיצד לשטוף את ראש המקלחת בקלות וללא מאמץ.

בנוסף, אספנו את העצות הנוחות ביותר כדי להקל על ניקוי האריחים וקיר המקלחון. על ידי ביצוע ההוראות שלנו, תוכל להסיר כתמים לא היגייניים במקלחת שלך ובעתיד לשטוף במקלחת נקייה.

דרך קלה למנוע היווצרות אבנית ושאריות סבון היא לייבש את קירות המקלחון בעזרת מרית או מגבת מיקרופייבר מיד לאחר הכביסה!

השתמש בחומרי ניקוי דטרגנטים

ישנם מוצרים רבים וטובים לניקוי מסך למקלחת, לכן מומלץ לשקול אלרגיות אפשריות וחומרי מסך למקלחת לפני קבלת החלטה. מוצרים המיועדים להסרת לכלוך שהצטבר על קירות המקלחת, כמו ספריי Cif power & shine לאמבטיה, מנקים ביעילות ומביאים ברק למקלחת. עם זאת, הקפידו לקרוא את הוראות השימוש במוצר לבחירתכם לפני ניקוי מסך המקלחת על מנת לוודא שהכימיקלים במוצר אינם פוגעים במשטח או משאירים סימנים נוספים. מומלץ להשתמש בכפפות גומי.

אל תשכח

בכביסה כדאי לאוורר את חדר המקלחת וללבוש כפפות גומי!

ניקוי ארון המקלחת עם מברשת שיניים ישנה

דרך מצוינת לחסוך במים היא להתחיל לנקות מיד לאחר שאחד מבני המשפחה התקלח
דרך מצוינת לחסוך במים היא להתחיל לנקות מיד לאחר שאחד מבני המשפחה התקלח.

ניקוי תא המקלחת שלך הוא סיבה מצוינת לרכוש מברשת שיניים חדשה, מכיוון שאתה מקבל את אחד מכלי הניקוי הטובים ביותר מהמברשת הישנה שלך. לגישה נוחה לחללים ולפינות קטנות יותר, בהן הלכלוך מצטבר בדרך כלל הכי קל. בעזרת מברשת שיניים ניתן לנקות בקלות למשל ברז וניקוז.

הידעתם: חום מפרק את מבנה שאריות הסבון שהצטברו במקלחת.

ניצול חום בניקוי קיר המקלחון

חדר המקלחת החם והמהביל הוא הסביבה המושלמת לניקוי כתמים, שכן החום משאיר את שאריות הסבון כאילו לבד. שואב קיטור יכול להיות כלי יעיל להסרת שאריות סבון, אבל לא לכולם יש שואב קיטור. לכלוך יכול להצטבר, והסרתו הופכת עם הזמן למאתגרת יותר ויותר. החדשות הטובות, לעומת זאת, הן שיש דרכים אחרות לבצע את הפונקציות היעילות של שואב קיטור: תחילה יש לרסס את הקירות במים חמים ולאחר מכן להתחיל להסיר את שאריות הסבון. דרך מצוינת לחסוך במים היא להתחיל לנקות מיד לאחר שאחד מבני המשפחה התקלח. זה יאפשר לכם לנצל את האדים החמים שנוצרים בחדר המקלחת. זה עוזר לנקות אריחים, משטחי זכוכית וחומרים נוספים - ומקל על העבודה הרבה יותר!

ניקוי שאריות סבון

שאריות סבון מגיבות במיוחד עם מים קשים ויוצרות כתמים הנצמדים למשטחי קירות המקלחת. עדיף להסיר שאריות סבון עם מוצרי ניקוי שתוכננו במיוחד כגון Cif power & shine ספריי אמבטיה. אתה יכול גם להשתמש בתערובות לימון או חומץ תוצרת בית אם אתה מעדיף, אבל מוצרים מסחריים בדרך כלל מסירים לכלוך בצורה יעילה יותר ולכן דורשים פחות שפשוף. דרך יעילה היא גם להשתמש בחומץ, במים ובחומר הניקוי לבחירתכם ביחד. מלאו את בקבוק התרסיס בתערובת זו ורססו או נגבו אותו על המשטחים לפני השטיפה.

בדוק את הסרטון שלב אחר שלב כיצד לשטוף נכון את ראש המקלחת:

חומץ יין מפרק שאריות כבדות, בעוד המנקה משלים את הסרת הכתמים. חומרי ניקוי לשטיפת כלים על בסיס הדרים, למשל, מתאימים לכך. לרוב מספיקים לשון או מטלית ניקוי גסה לכתמים עיקשים. אם כתמים דורשים מברשת קשה יותר, אנו ממליצים להשתמש במברשת שיניים לניקוי קיר המקלחת. עם זאת, בעת שפשוף כתמים, יש להקפיד להימנע מפגיעה במשטחים.

מהר מאוד תגלו שמקלחת נקייה הופכת את הכביסה לנעימה יותר וכמובן גם היגיינית יותר. בנוסף, משטחי זכוכית נקיים ותפרי אריחים גורמים למקלחת שלכם להיראות כמו חדשה.

ניקוי ראש מקלחת

אספנו את העצות הנוחות ביותר כדי להקל על ניקוי האריחים וקיר המקלחון
בנוסף, אספנו את העצות הנוחות ביותר כדי להקל על ניקוי האריחים וקיר המקלחון.

כביסה עם ראש מקלחת מלוכלך היא לא נוחה ולא היגיינית. עם זאת, יש לכך פתרון פשוט: מסירים את ראש המקלחת ומשרים אותו בכלי המכיל חומץ ומים. אם אינכם מעוניינים להסיר את ראש המקלחת, ניתן למלא את שקית הניילון בחומץ ולקשור אותה היטב סביב צוואר המקלחת למשך מספר שעות. לאחר שתי השיטות, כדאי לתת למים להתנקז מהמקלחת למשך כחמש דקות. לבסוף, אתה יכול לנקות את חלקי המקלחת עם מוצרי ניקוי לאמבטיה.

ניקוי דלת מקלחת ווילון מקלחת

בדרך כלל ניתן לנקות את דלת המקלחת ווילון המקלחת באותם אמצעים ומוצרים כמו משטחי חדר מקלחת אחרים. משטחי זכוכית עדיין עשויים לדרוש עבודה מדויקת יותר, במיוחד אם אתה גר באזור מים קשים יותר. אנו ממליצים לנסות מנקה זכוכית על ידי בדיקת השפעתו על חלק קטן ממשטח הזכוכית. המקלחון עוזר היטב בניקוי דלת הזכוכית, שכן חשוב לנגב את כל הכתמים והחומרים לפני שהמשטח מתייבש.

וילונות למקלחת עשויים לדרוש גישה עדינה יותר – אולם בהתאם לחומר הווילון. דרך יעילה לניקוי וילונות מקלחת היא להשרות אותם למשך הלילה במי סבון המכילים מעט חומץ. לאחר הכביסה יש לשטוף במים ולהניח לייבוש.

בהצלחה!