כביסה של סדינים

שטיפת סדינים ואוורור מצעים
שטיפת סדינים ואוורור מצעים.

שטיפת סדינים היא אחת ממטלות הבית הנפוצות ביותר. העצה שלנו היא לוודא שאתה מכבס את המצעים שלך במהירות וביעילות.

שטיפת סדינים ואוורור מצעים

האם יש תחושה טובה יותר מאשר להתכרבל בין סדינים נקיים לפני השינה? עם זאת, כדי ליהנות מהתחושה הזו, תצטרך להחליף את הסדינים. אז מהי הדרך הטובה ביותר לכבס את הסדינים ולוודא שהם נקיים? ומה אפשר לעשות כדי לשמור על ניקיון המיטה כל יום?

אין להציע את המיטה בבוקר מיד עם השכמה, אלא לאפשר גם למזרן וגם למצעים להתאוורר לפחות 10-15 דקות על ידי הפיכת השמיכות הצידה. ואם אפשר, גם ליותר זמן. כך, הלחות שהצטברה במיטה במהלך הלילה יכולה להתאדות ולא לרעוש שם לשווא. רפרף את הכריות לפני השכבה כדי לאפשר להן להתאושש ולשמור טוב יותר על צורתן. אוורר את המצעים והמזרן בחוץ בין הכביסה, אם אפשר.

יש להחליף סדינים כל 2-4 שבועות. ציפיות שוב קצת יותר לעתים קרובות, כל שבוע או שבועיים. האם יש זמן בילוי במיטה מלבד בלילה, או שחיות מחמד ישנות שם, למשל? כמה פירורי לחם יש במיטה? כל הדברים האלה מקצרים את מרווח ההחלפות. קחו בחשבון גם אלרגיות אפשריות במשפחה, הן עשויות להיות מוקלות על ידי החלפת מצעים בתדירות גבוהה יותר.

אין למיטה את המיטה ברגע שאתה מתעורר, אלא תן למיטה ולמצעים להתייבש קודם.

כביסה של סדינים

בקניית סדינים חדשים, קחו בחשבון את הטמפרטורה בהוראות הכביסה שלהם. לא כל הכתמים והלכלוך עשויים לרדת כראוי מתחת ל-60 מעלות, אז הקפידו לשטוף את הסדינים החדשים שלכם בטמפרטורה זו. עם זאת, אל תשטוף את הסדינים הרבה יותר חם או שהם עלולים להתכווץ. תוכלו לקרוא עוד על טמפרטורת הכביסה של סדינים ומגבות כאן!

שטיפת סדינים היא אחת ממטלות הבית הנפוצות ביותר
שטיפת סדינים היא אחת ממטלות הבית הנפוצות ביותר.

שטפו את הסדינים בנפרד מכביסות אחרות. לפני שטיפת הסדינים, הופכים אותם, וכך גם הציפות. קבעו את טמפרטורת הכביסה הנכונה עבור הסדינים וזרקו את חומר הניקוי. בעת שטיפת מצעים יש להשתמש בחומרי ניקוי לא ריחניים המתאימים לעור רגיש, גם אם אין אלרגיות במשפחה. העור נמצא במגע עם מצעים בשפע, כך שניתן למנוע רגישות יתר גם בעתיד. לדוגמה, OMO sensitive הוא חומר ניקוי כביסה מתאים לשטיפת סדינים. הוספת חומר שטיפה מתאים לעור רגיש למכונת הכביסה הופכת את המצעים לרכים בנוחות. מרכך כביסה מתאים מגן גם על סיבי הבד ומאריך את חיי היריעות.

בעת ייבוש יריעות, התוצאה הרעננה ביותר מתקבלת אם מוציאים אותם לייבוש. למרבה הצער, זה לא תמיד אפשרי, אז צריך ליישם אותם לייבוש במתקן ייבוש. אם אתה מייבש את המצעים במייבש, השתמש בתוכנית ייבוש קרירה. במידת האפשר, תמרן אם הוראות הכביסה מאפשרות זאת.

מומלץ לכבס את השמיכה בערך פעם בשנה, ואת הכריות כמה פעמים בשנה. מצד שני, כדאי לכבס את כיסוי המיטה בכל פעם שהוא נראה מלוכלך. כמו כן, הקפידו לאחסן את הסדינים כראוי!

קרדית האבק מתה הכי טוב בחוץ בקור, למרות שזה לוקח די הרבה זמן - 6 שעות ב-28 מעלות, אפילו יותר בטמפרטורות גבוהות יותר. אפשרות נוספת ומהירה יותר היא לקחת את השמיכה, הכריות והמזרונים לסאונה יבשה ב-60 מעלות למשך שעה (עם זאת, היזהרו לא לפגוע בטעות בתנור!).

בדוק את הסרטון לקבלת עצות מועילות לניקוי כיצד לנקות את המיטה שלך צעד אחר צעד:

  • אוורר מצעים לעתים קרובות מספיק.
  • החלף ציפיות כל שבועיים וסדינים בערך כל חודש.
  • כביסה בטמפרטורה של לפחות 60 מעלות.