ניקוי המדיח - צעד אחר צעד

המדיח יתפקד טוב יותר ותחסוך זמן ברגע שתבצע ניקוי גדול של המדיח
המדיח יתפקד טוב יותר ותחסוך זמן ברגע שתבצע ניקוי גדול של המדיח.

יש צורך לנקות את המדיח מדי פעם, וניקוי המדיח יהיה התאמה קלה עם העצות והטיפים המעשיים הללו - המשך לקרוא!

כולנו עברנו את זה: המדיח לא שוטף נקי, או אולי יש לו ריח קצת מעופש. מה הדבר הכי טוב לעשות? יכול להיות שזה פשוט הזמן לנקות את המדיח. מאמר זה מספק מדריך פשוט שלב אחר שלב לניקוי המדיח שלך. אנו ניקח אותך דרך כל מה שאתה צריך לדעת, החל מטיפים כיצד לנקות את הפילטר ועד כיצד להשיג תמיד תוצאות ללא רבב!

הקפד להפעיל תוכנית ריקה באופן קבוע כדי למנוע צורך לבצע ניקוי גדול. המדיח יתפקד טוב יותר ותחסוך זמן ברגע שתבצע ניקוי גדול של המדיח.

ניקוי מדיח כלים

זה לא תמיד חייב להיות שאתה צריך לבצע ניקוי גדול, מדיחי כלים לפעמים רק צריכים מעט מלח למדיח כלים ואביזרי שטיפה כדי להיות מסוגלים ליצור תוצאות מבריקות. כמעט כל חנויות המכולת מוכרות גם מלח למדיח כלים וגם חומר שטיפה. עקוב אחר ההוראות במדריך למשתמש של מדיח הכלים שלך כדי לגלות כיצד למלא את שני המוצרים השונים וכמה מינונים גדולים עליך להשתמש, תלוי אם המים רכים או קשים.

זכרו כי ניקוי קבוע של המדיח הכרחי כדי שיוכל לפעול היטב ולשטוף נקי מבלי להריח
זכרו כי ניקוי קבוע של המדיח הכרחי כדי שיוכל לפעול היטב ולשטוף נקי מבלי להריח.

אל תשכח לקרוא בעיון את המדריך למשתמש לפני שתתחיל לנקות את המדיח, במיוחד אם זו הפעם הראשונה.

שלבים לניקוי המדיח:

 1. הפעל מדיח כלים ריק בתוכנית החמה ביותר. כאשר עושים זאת, ודא כי המדיח ריק.
 2. שימו כפפות לשטיפת כלים. אולי כדאי גם להגן על הבגדים והרצפה ממש מתחת למדיח הכלים ומסביבו.
 3. הסר את כל החלקים הרופפים, למשל קופסת הסכו"ם והפילטר. מלאו את הכיור במים חמים ובחומר ניקוי לשטיפת כלים ידנית, ונקו את החלקים.
 4. השתמשו במברשת קטנה (כגון מברשת שיניים ישנה ונקייה) או בספוג ניקוי ונקו את פנים המדיח (כולל כל פסי הגומי והרווחים הקטנים) עם סבון או חומץ מדולל.
 5. נקה את זרועות הסליל. אם יש פסולת בחורים, למשל שאריות מזון ישנות, אז אתה יכול להשתמש בקיסם כדי להסיר אותם.
 6. אל תשכח שגם המסגרת זקוקה לניקוי. המדיח עצמו אינו ניגש לאזורים הללו, אך לעתים קרובות הם מתלכלכים כאשר המדיח נטען לפני תוכנית חדשה.
 7. כדי להיפטר ממשקעי אבנית, ניתן להניח 2-3 כפות חומצת לימון או 1-2 דציליטר חומץ בתא חומרי הניקוי. הפעל תוכנית קצרה ולאחר מכן נגב את המדיח עם ספוג. חומצת לימון ניתן למצוא על מדף התבלינים ברוב חנויות המכולת. ניתן גם להשתמש בחומר ניקוי שתוכנן במיוחד לניקוי מדיחי כלים.

אז, עכשיו ניקוי המדיח הסתיים ותראה את ההבדל על הכלים שלך! זכרו שניקוי שוטף של המדיח הכרחי כדי שהוא יתפקד היטב וישטוף נקי מבלי להריח.

להוטים לנקות אזורים נוספים במטבח? כאן תקבלו טיפים כיצד לנקות את דלתות המטבח והתנור. טיפים נוספים למנות ניתן למצוא במדריך המנות הנהדר שלנו!

 • בדוק את רמות המלח וחומר השטיפה במדיח הכלים. השתמש במדריך למשתמש, מכיוון שהמינונים עשויים להשתנות בהתאם אם המים קשים או רכים.
 • הקפד להשאיר את דלת המדיח פתוחה לאחר כל תוכנית. זה מבטיח שהוא מתייבש כראוי וגם מרחיק עובש ותרביות חיידקים!
 • שטפו תמיד את הלכלוך הגרוע ביותר מהצלחות לפני טעינת המדיח. המדיח יכול לשטוף כלים, אך אינו מיועד לטפל בפסולת. פסולת מזון ישנה יכולה לגרום לחסימות ולריחות רעים. חומר שטיפה משפר את תהליך השטיפה והופך את הכלים שלך למבריקים ויבשים במיוחד - שטיפת שמש היא אלטרנטיבה טובה.
 • הפעל תוכנית ריקה באופן קבוע כדי לנקות את המדיח. הוסף כמות קטנה של חומץ או חומצת לימון מדוללת במים לניקוי עמוק.