איך עובדת מכונת כביסה?

מכונת הכביסה מנקה לכלוך ודברים אחרים על ידי זריקת הבגדים שלך במים וחומרי ניקוי
מכונת הכביסה מנקה לכלוך ודברים אחרים על ידי זריקת הבגדים שלך במים וחומרי ניקוי.

איך עובדת מכונת כביסה? אספנו טיפים פשוטים על מה לחשוב כאשר מכבסים כדי שהבגדים יישארו יפים ומכונת הכביסה תישמר במצב טוב.

הרעיון של מכונת הכביסה הוא פשוט. ראשית, זורקים את הבגדים עם חומר הניקוי והמים כך שהלכלוך מתנקה ומנקים את הבגדים. אז הגיע הזמן להוציא את המים בצנטריפוגה. המשמעות היא שהבגדים מסתובבים במכונה במהירות גבוהה כך שהמים נעלמים. אז הגיע הזמן שתבחרו את הכביסה ותתנו לה להתייבש על חבל או בארון ייבוש או לחילופין במייבש.

מכונת כביסה מורכבת לרוב משני תופים: תוף פנימי עם חורים ומשוטים שזורקים את הבגדים שלנו כדי להיפטר מלכלוך וכתמים. התוף החיצוני עמיד למים ודרכו מווסתת אספקת המים.
האם מכונת הכביסה שלך מודדת וממנה אוטומטית את חומר הניקוי בכל כביסה (פונקציית מינון עצמי)?

סוגי מכונות הכביסה הנפוצים ביותר שלנו - כך הם פועלים

רוב מכונות הכביסה בשוודיה מוטענות בחזית, מה שאומר שאנחנו שמים את הכביסה בצוהר בחזית. אולי ראיתם גם את הגרסה השנייה, שנקראת Top-Fed - עליה הדלת בחלק העליון במקום. למכונת הטעינה הקדמית מספר יתרונות; בין היתר, ניתן לשטוף בו כמות גדולה יותר בהשוואה לגרסה המוזנת עליונה.

איך עובדת מכונת כביסה
איך עובדת מכונת כביסה?

אם תפתחו את דלת מכונת הכביסה, תראו את התוף הפנימי, שמתמלא בחורים קטנים ומשוטים. בצד החיצוני של התוף הפנימי יש לנו את התוף החיצוני העמיד למים. זה מבטיח שהמים וחומרי הניקוי נמצאים במקומם בזמן שהתוף הפנימי מסתובב וההנעים גורמים לבגדים להיזרק כמו שצריך.

איך לכבס בגדים במכונת כביסה? כמה עצות פשוטות

תפריטים במכונות כביסה יכולים להיראות מגוונים מאוד ויש להם סוגים שונים של סמלי כביסה. במכונות כביסה תוכלו למצוא מספר תוכניות שונות, המותאמות לסוג הבגדים שאתם הולכים לכבס. זה יכול למשל יש תוכניות לכביסה ידנית, כביסה עדינה וצמר - כן, הרשימה יכולה להיות ארוכה. לכן, קצת מסובך לתת טיפים שמתאימים לכל הסוגים. אבל הנה לפחות כמה טיפים פשוטים שכדאי לזכור אם אתה לא רגיל מדי להשתמש במכונת כביסה:

 • לכבס בגדים לבנים בנפרד. אם תערבבו סיד עם בגדים צבעוניים ושחורים, סביר להניח שתסבלו משינויי צבע מצערים.
 • הפוך את הבגדים מבפנים כדי שהם ישמרו על הצבע וילבשו פחות
 • אל תעשה מנת יתר של חומר הניקוי! חומרי ניקוי מודרניים כמו Via או Neutral יעילים נגד כתמים גם כאשר משתמשים בכמויות קטנות יותר. נטילת מעט חומר ניקוי נוסף ל"בטיחות" לא הופכת את הכביסה לנקייה יותר
 • אם תולים את הבגדים לייבוש במקום ייבוש במייבש, הם יישחקו פחות
 • ניתן לכבס בגדים בדרך כלל ב-30 מעלות, אך תמיד בדקו ופעלו בקפידה על הוראות הכביסה על הבגדים לפני שתפעילו את המכונה. אם אינכם בטוחים מה משמעות הסמלים, תוכלו לחפש "מה המשמעות של קו הכביסה " באינטרנט. הנה דף טוב לשטיפת סמלים
 • אל תשטוף יותר מדי בו זמנית. המנוע של מכונת הכביסה עלול להתבלות אם תמלא יותר מדי, אז גם חיי השירות שלה יקצרו

עיין בסרטון זה למידע נוסף על אופן השימוש במכונת כביסה:

מכונת הכביסה מנקה לכלוך ודברים אחרים על ידי זריקת הבגדים שלך במים וחומרי ניקוי. כאשר הבגדים הפכו נקיים, יש לסחוט מים מהבגדים, ואז הסיבוב יתחיל. זה אותו עיקרון כמו פעם שטפנו את כל הבגדים שלנו ביד. תחילה אנו מטפלים בהם במים כדי להיפטר מהלכלוך ולאחר מכן אנו סוחטים אותם מהמים או תולים לייבוש.

 • שמור על עומסי הכביסה שלך אפילו מבחינת משקל ואל תמלא יתר על המידה את כל התוף בכביסה בעת הכביסה. זה יכול לגרום לכך שלבגדים אין סיכוי גדול להתנקות ומכונת הכביסה עלולה להינזק
 • לרוב, מספיק לכבס ב-30 מעלות. אתה יכול לנסות עם 40 מעלות עבור כתמים קשים על בגדים לבנים
 • למכונות כביסה חדשות רבות יש תוכניות קצרות יותר החוסכות לך זמן, כסף ואנרגיה. כל עוד הבגדים לא ממש מלוכלכים אלא רק צריכים רענון, הם עדיין יהיו נקיים!
 • מינון מתאים עם חומר ניקוי. עקבו אחר ההוראות שעל האריזה שכן חומר ניקוי נוסף אינו אומר כביסה נקייה במיוחד; להיפך, זה יכול להכתים את הכביסה
 • שטפו את מכונת הכביסה שלכם בקביעות, ותנו לה בדיקה יסודית לפחות פעמיים בשנה