מתי וכיצד להשתיל צמחים מקורה

למדת את הכללים הבסיסיים כיצד להשתיל פרחים ומתי להשתיל פרחים בתוך הבית
מהמאמר שלנו, למדת את הכללים הבסיסיים כיצד להשתיל פרחים ומתי להשתיל פרחים בתוך הבית.

למד את הכללים הבסיסיים כיצד להשתיל פרח ומתי להשתיל עציצי בית.

האביב מגיע - הזמן להתעוררות הטבע. זה הזמן הטוב ביותר להשתיל את רוב צמחי הבית. פרחי בית זקוקים להשתלות קבועות כדי לגדול בריא. תוכלו ללמוד מידע מפורט על מדוע ומתי להשתיל צמחים מקורה מהמאמר שלנו. אנחנו גם אגיד לך איך להשתיל פרח כדי לא לפגוע בשורשיו, והוא לא יחלה.

אם אתם שותלים מחדש פרח בעציץ בו השתמשתם בעבר, שטפו אותו ביסודיות תחילה. זה יעזור למנוע הופעה חוזרת של מזיקים ומחלות. כדי להכין את הסיר כראוי, השתמש בחומרי ניקוי של המותג Domestos.

למה אתה צריך השתלת פרחים

ישנן מספר סיבות מדוע אתה צריך השתלת פרחים בעציץ. בואו נסתכל על העיקריים שבהם:

  • המפעל נעשה צפוף. שמתם לב שהאדמה בעציץ עלתה, והשורשים עלו אל פני השטח? המשמעות היא שהפרח "צמח" מהעציץ הקודם שלו ויש צורך להשתיל אותו.
  • האדמה מדולדלת. אם למרות האכלה קבועה, הצמח אינו צומח בצמיחה, מאבד עלים ומפסיק לפרוח, אלו סימנים לדלדול הקרקע. אתה צריך להשתיל פרחים לארץ חדשה.
  • האדמה דחוסה. אם האדמה בעציץ הפכה לכדור אבן, אז לפרח שלך אין מה לנשום. השורשים אינם מקבלים מספיק חמצן והצמח מפסיק להתפתח.
  • הופיעו טפילים ומחלות. האם הופיעה פריחה קטיפתית לבנה על עלי הפרח שלך, והאדמה הפכה עובשת? אז חיית המחמד שלך חולה. הוא זקוק לטיפול דחוף ולהשתלה באדמה חדשה ובריאה.

כיצד להשתיל פרחים בצורה נכונה

ראיתם שאתם צריכים השתלה של צמחים פנימיים? בחלק זה, נספר לכם כיצד להשתיל פרחים.

כיצד להשתיל פרח בצורה נכונה - שלבים חשובים:

1. מצא את הסיר המתאים. הסיר החדש צריך להיות גדול בקוטר של 3-5 ס"מ מהישן. העציץ יכול להיות עפר או פלסטיק, הבחירה תלויה בסוג הצמח שלך. אנו ממליצים למלא את סיר החימר במים למשך מספר שעות.

2. מכינים את האדמה. קנה ממרכז הגן שלך תערובת מוכנה המתאימה לצמח שלך. כדי לאדות חנקן מזיק לשורשים, פתח את השקית עם אדמה כמה שעות לפני ההשתלה.

טיפ: אם אין לך הזדמנות לרכוש תערובת מוכנה, אתה יכול להשתמש באדמת גינה רגילה. יש לעקר אותו בתנור למשך שעה בטמפרטורה של 80-100 .

ראיתם שאתם צריכים השתלה של צמחים פנימיים
ראיתם שאתם צריכים השתלה של צמחים פנימיים?

3. מוסיפים לאדמה המוכנה חול גס, חלוקי נחל קטנים, נסורת, פחם או אפילו כדורי קצף. זה הכרחי כדי שהאדמה לא תהיה דחוסה. בנוסף, חומר נקבובי כזה יספוג בצורה מושלמת לחות עודפת וימנע מהשורשים להירקב.

4. מוציאים את הצמח מהעציץ. בשלב זה, אתה צריך לפעול בזהירות במיוחד כדי לא לפגוע בשורשים. ראשית, הקש קלות על הסיר עם כף עץ או פטיש. הפכו את הסיר והחזיקו בעדינות את הפרח בידכם.

עצה: אם גוש העפר לא יורד מיד - הפרידו אותו מדפנות הסיר בעזרת סכין ארוכה.

5. יוצקים לעציץ שכבה של אדמה חדשה ומניחים בו את הצמח. הוסף עוד קצת אדמה כדי למלא את החלל בין דפנות העציץ לשורשים.

6. דחסו את האדמה בעזרת האצבעות כך שהאדמה החדשה תהיה זורמת עם בסיס הגבעולים. הוסף עוד אדמה לפי הצורך.

7. מניחים את הסיר על רשת או צלוחית ומשקים היטב.

לאחר ההשתלה, הצמח זקוק למנוחה. להתאקלמות מוקדמת, שימו אותו בצל למשך שבוע. אז ניתן להעביר את הפרח לתנאים הרגילים שלו ולהתפעל מהצמיחה המהירה שלו ומהפריחה היפה שלו.

מתי אתה יכול להשתיל פרחים בתוך הבית

הזמן הטוב ביותר להשתיל את רוב הצמחים הוא באביב. בשלב זה, הצמחים יוצאים מהתרדמה, כפי שמעידה הופעת יורה ועלים צעירים. אם הצמח פורח באביב, המתן עד סוף הפריחה.

באופן עקרוני, הזמן האופטימלי להשתלת פרחים הוא מאוד אינדיבידואלי - זה תלוי בסוג הצמח ובמולדתו. בדוק את לוח השנה הירחי כדי לגלות את הימים הנוחים ביותר להשתלת צמחים.

הכללים הבאים הם אוניברסליים עבור כל צמחי הבית:

1. אתה לא יכול להשתיל צמחים בחורף, במהלך התקופה הרדומה;

2. השתלת צמחים מקורה אינה רצויה במהלך הפריחה.

מהמאמר שלנו, למדת את הכללים הבסיסיים כיצד להשתיל פרחים ומתי להשתיל פרחים בתוך הבית. אנו מקווים שהטיפים שלנו יעזרו לחיות המחמד הירוקות שלך לשגשג וישמח אותך כל השנה.

ישנן דרכים אחרות להעביר צמחים לעציצים מתאימים יותר, כמו העברה. אבל נדבר על זה במאמר הבא שלנו.