כיצד עוזר ניקיון ביתי במניעת הרעלת מזון?

הרעלת מזון מסוג E. coli: תסמינים וגורמים
הרעלת מזון מסוג E. coli: תסמינים וגורמים.

לא בטוחים כיצד ניקוי יכול לסייע במניעת הרעלת מזון? שגרת ניקוי יסודית יכולה להרוג את החיידקים הגורמים להרעלת מזון. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

חיידקים שגורמים להרעלת מזון נחשבים לפעמים כאי נוחות קלה שעשויה להחזיר אותך יום או יומיים, אבל זה יכול להתפתח למצב חמור אם לא נותנים מענה. ניתן למנוע הרעלת מזון בקלות בבית.

בואו לגלות איך.

מניעת הרעלת מזון חיונית כדי לשמור על בטיחות המשפחה שלך מפני חיידקים מזיקים. לשטוף ולנגב את כל המשטחים עם ספריי ניקוי כמו Cif כדי להבטיח הסרת חיידקים.

אילו חיידקים יכולים לגרום להרעלת מזון?

לפני שנבחן כיצד למנוע הרעלת מזון, חשוב לדעת מה גורם לה. רוב המקרים של הרעלת מזון נגרמים על ידי שני סוגים של חיידקים: E. coli וסלמונלה. מזון המזוהם בחיידקים אלו גורם לתסמינים של הרעלת מזון בעת בליעה, וההשפעות למעשה די דומות.

הרעלת מזון מסוג E. coli: תסמינים וגורמים

גורם שכיח מאוד להרעלת מזון, זיהומי E. coli מועברים לרוב על ידי מוצרי חלב, בשר בקר לא מבושל ולא מבושל, או מי תהום לא מטופלים. תסמינים אופייניים כוללים התכווצויות בבטן ושלשולים, כמו גם חום והקאות, ונמשכים כ-10 ימים לפני שהם מתעלמים מעצמם.

ל-E. coli עלולים להיות סיבוכים מסכני חיים אצל אנשים פגיעים ולכן יש תמיד להתייעץ עם רופא בתסמינים חמורים כמו שלשול דמי. אתה יכול לקרוא עוד על מניעת הרעלת מזון E. coli במאמר זה.

הרעלת מזון סלמונלה: תסמינים וגורמים

כמו E. coli, סלמונלה היא גורם שכיח להרעלת מזון המועברת גם במוצרי חלב או בשר, כמו גם בעופות וביצים. התסמינים של הרעלת מזון סלמונלה דומים גם לזה של E. coli וכוללים חום, הקאות, בחילות, שלשולים וכאבים בבטן. תסמינים אלו נמשכים גם לאורך זמן דומה (עד 7 ימים) ויכולים לגרום לסיבוכים בקרב צעירים או קשישים.

סלמונלה היא גורם שכיח להרעלת מזון המועברת גם במוצרי חלב או בשר
כמו E. coli, סלמונלה היא גורם שכיח להרעלת מזון המועברת גם במוצרי חלב או בשר, כמו גם בעופות וביצים.

ייתכן שאינך יודע אילו חיידקים גרם לך להרעלת מזון עד שיש צורך בטיפול ספציפי. למרבה המזל, השיטות למניעת הגורמים השכיחים ביותר להרעלת מזון זהים.

טיפים מובילים למניעת הרעלת מזון

למרות שהחיידקים שגורמים להרעלת מזון אינם נראים לעין, הם יכולים להיות נוכחים בשפע במשק הבית שלך. חיידקים משגשגים לעתים קרובות באזורים חמים ולחים כמו מטבחים וחדרי אמבטיה, ולכן עצות המניעה שלנו מתמקדות באזורים אלה.

1) לשטוף ידיים

שמור על ידיים נקיות לפני, במהלך ואחרי הבישול על ידי שטיפתן באופן קבוע. יש לתרגל זאת בכל פעם שאתה משתמש בשירותים, מחליף חיתול או בא במגע עם כל בעל חיים או סימני זיהום כגון ביקור קרוב משפחה חולה.

2) לשטוף ולהפריד קרשי חיתוך

אם אתה רוצה לוודא שחיידקים לא יצטברו על משטחים ויתערבבו עם מזון שאולי לא יתבשל, שטפו ואפילו הפרידו את קרשי החיתוך שלכם למאכלים שונים, השתמשו בקרש אחד לחיתוך בשר נא, אחד לבשר מבושל, ו אחד לירקות, בנפרד. כשאתה שוטף את קרשי החיתוך שלך ונפטר מהגורמים הנפוצים להרעלת מזון, השתמש בנוזל כביסה באיכות גבוהה כמו Vim.

3) נגב את כל המשטחים.

אם אתה רוצה להרחיק חיידקים, שמור על כל המשטחים כגון משטחי השיש והכיריים שלך נקיים לחלוטין על ידי ניגובם. אם לא מקפידים על כך, עלולה להידבק בהרעלת מזון סלמונלה. שימוש במוצר כמו Cif יכול לעזור להסיר חיידקים.

4) להיפטר ממזונות שפג תוקפם

עברו במקרר והיפטרו ממזונות שפג תוקפם. כך גם לגבי קופסאות שימורים ומוצרים יבשים אחרים. נקה את המקרר והארונות שלך עם מי סבון חמים באופן קבוע גם כדי להיפטר מלכלוך וחיידקים אפשריים.

5) אחסן מזונות בצורה נכונה

זה חשוב באותה מידה גם למזון גולמי וגם למזון מבושל אז הקפד לשים מזון מבושל במקרר כדי לשמור אותם טריים - השארתם בחוץ על השיש זמן רב מדי עלולה ליצור את הסביבה המושלמת לגידול חיידקים.

שמור על משפחתך בטוחה, נקייה ומוגנת מפני הרעלת מזון על ידי נקיטת אמצעים אלה בביתך. זכור כי ניקוי הוא המפתח למניעת הרעלת מזון. לפיכך, היצמד ללוח זמנים קבוע כדי למנוע זיהום בכל מקום אפשרי.

שלבים מרכזיים:

  • נגב את משטחי הכנת המזון באופן קבוע
  • השתמש בקרש חיתוך שונים עבור סוגי מזון שונים
  • אל תשאירו את האוכל בחוץ זמן רב מדי מכיוון שהם עלולים להתקלקל.
  • שמור על ידיים נקיות - גורם שכיח להרעלת מזון הוא זיהום באמצעות מגע