רשימת ניהול משק בית

סמן את משימות הניקיון ברשימת הבדיקה שלך כאשר אתה מסיים את העבודות עבור כל חדר
סמן את משימות הניקיון ברשימת הבדיקה שלך כאשר אתה מסיים את העבודות עבור כל חדר.

ניקיון שוטף יכול למנוע את הפיכת ניקיון הבית למשימה מסיבית! המשך לקרוא לרשימה של משימות יומיות עד שבועיות כדי לשמור על הבית שלך נקי.

רשימת משק בית יכולה להיות מאוד מועילה כשמדובר בניקיון יסודי של הבית שלך. ניקיון יכול להוריד לכם כל מיני משיקים, וזה מאתגר לנסות לעקוב אילו מקומות בבית שלכם צריך לנקות מדי יום, שבועי, חודשי וכו'. אחד הטיפים הטובים ביותר לניקיון הבית לבעלי בתים הוא ליצור רשימת בדיקה. זה יעזור לך לשמור על המיקוד שלך, זה יבטיח שלא תשכח לנגב את רצפות המטבח, וזה יאפשר לך לפצל את המשימות על ידי מתן זמן נוסף לעצמך. אז תרגיש בנוח ובדוק את הדוגמאות הנהדרות הבאות של רשימות ניהול משק בית קלות לביצוע:

רעיון טוב הוא לעבוד מחדר לחדר. סמן את משימות הניקיון ברשימת הבדיקה שלך כאשר אתה מסיים את העבודות עבור כל חדר. זה גם מקל על האצלת משימות לבני משפחה - אתה יכול לתת לכל אחד את האחריות לנקות חדר אחד כדי לבצע את רשימת הבדיקה שלך מהר יותר!

רשימת ניקיון יומית

לפעמים, זה אולי נראה כאילו אתה לא עושה דבר מלבד לנקות את הבית שלך, אבל למעשה יש מעט מאוד שצריך לעשות כל יום. המשימות היומיומיות צריכות לכלול תחזוקה כללית כדי לשמור על מראה הבית שלך מסודר, יחד עם ניקוי אזורים שעלולים להוות סיכון בריאותי, או לעודד צמיחה של עובש, טחב או חיידקים. הנה מה שאתה צריך לעשות על בסיס יומי:

1) להכין את המיטות

זה לוקח לא יותר מכמה דקות ליישר את המיטות בבית שלך בכל בוקר. אין צורך לבצע החלפה מלאה של המצעים - כל מה שצריך לעשות הוא להניח את הכריות בראש המיטה, להחליק את הסדין התחתון ולכסות את השמיכה או השמיכה מעל. תופתעו מה ההבדל הגדול שזה עושה למראה חדר השינה שלכם.

2) למיין את הכלים

אם יש לכם מדיח כלים, רוקנו אותו מהכלים הנקיים כדי שיהיה מוכן למילוי הכלים של היום - זה אומר שאין לכם תירוץ להשאיר כלים מלוכלכים בבית. אם אתה שוטף כלים ביד, שטוף כל דבר מהלילה הקודם כך שהכיור שלך ריק לחלוטין, והשתמש בנוזל כלים באיכות טובה או בבר כמו לימון נוזלי Vim. קראו את ההוראות על כל תוויות המוצר, ופעלו מהר: השארת כלים מלוכלכים לאורך זמן עלולה לעודד צמיחת עובש.

3) לטאטא את המטבח

רשימת ניקיון יומית
רשימת ניקיון יומית.

רצפות מטבח הן מקומות רבייה אפיים לחיידקים וחיידקים. חתיכות אוכל קטנות נופלות בטעות מבלי ששמת לב. כל בוקר, תפסו מברשת ופשוט תנו לרצפה פעם נוספת כדי להסיר כל דבר שלא אמור להיות שם - זה ייקח שתי דקות לכל היותר.

4) לנגב משטחי עבודה למטבח

כן, זה משהו שכולנו צריכים לעשות אחרי ארוחת הערב בכל ערב, אבל זה כל כך קשה לסדר כשהבטן שלך מלאה באוכל טעים! בין אם נשפכתם משהו על משטח העבודה בלילה הקודם ובין אם לאו, תמיד כדאי לנגב את המשטחים כדי להסיר כל טפטוף, נשפך או שאריות דביקות. שוב, זה לא לוקח זמן בכלל - פשוט עקוב אחר ההוראות על התווית של מוצר הניקוי שלך ובדוק אותו תחילה באזור קטן.

5) הניחו בגדים

כל כך קל להוריד בגדים מקו הכביסה או מתלה הייבוש ולהגיד 'אני אשים אותם מחר' - ואז זה אף פעם לא קורה, ולפני שאתה יודע את זה, יש לך ערימה די מרשימה של פריטים נקיים לשים.! זה הרבה יותר מהיר להניח בגדים כשהם יבשים, וזה שומר על הערימות המבולגנות למינימום.

6) נגב את משטחי האמבטיה

עשו זאת בדיוק כמו שניגבתם את משטחי המטבח - פשוט השתמשו בתכשיר ניקוי רב תכליתי כמו מנקה משטחי Cif קרם לימון (הקפידו לקרוא את התווית ולבדוק אותה על שטח קטן תחילה) ולנגב את כל המשטחים ב- חדר אמבטיה למניעת צמיחת עובש. עובש גדל במהירות בחדרי אמבטיה כיוון שהם חמים ולחים, כך ששמירה על זה היא חיונית - עובש יכול לגרום לכל מיני בעיות בריאותיות.

7) שואב שטחים משותפים

אתה לא צריך לשאוב כל חדר כל יום, אבל מה שאתה צריך לעשות זה לשאוב את האזורים שבהם אתה מבלה הכי הרבה זמן, כמו הסלון, וכל אזור שבו אתה אוכל, כמו המטבח או חדר האוכל (או חדר השינה). אם אתה חלק מארוחת בוקר קטנה במיטה). שמירה על ניקיון השטיחים שלך חשובה במיוחד אם יש לך תינוקות או ילדים צעירים שידיהם עומדות להיות על כל הרצפה.

רשימת ניקיון שבועית

משימות שבועיות נוטות להיות קצת יותר זמן גוזלות ומעורבות, אבל הן צריכות לעשות רק פעם בשבוע, אז אנחנו לא יכולים להתלונן יותר מדי. כדאי מאוד להקצות כל אחת מהמשימות הללו ליום אחר בשבוע, כך שלא תעשה הכל בבת אחת.

1) שאבו את כל האזורים

זו משימה כל כך קלה, אבל זה יכול לקחת קצת זמן. שואב אבק יסודי צריך לכלול את כל רצפות השטיח (ורצפות העץ אם יש לך חיבור מברשת רכה), כל השטיחים, כולל הצד התחתון של השטיח, והווילונות שלך. שאיבת וילונות עשויה להישמע מוזר, אבל על ידי הסרה קבועה של אבק ולכלוך, אתה יכול להפחית את הסדירות שבה אתה צריך לשטוף אותם - רק הקפד להשתמש בחיבור המתאים על שואב האבק שלך עבור הוילונות.

2) לנקות את האסלה

המשך לקרוא לרשימה של משימות יומיות עד שבועיות כדי לשמור על הבית שלך נקי
המשך לקרוא לרשימה של משימות יומיות עד שבועיות כדי לשמור על הבית שלך נקי.

לא העבודות הכי נעימות, אבל בהחלט אחת הקלות. מרחו על הקערה חומר ניקוי חזק כמו דומקס על הקערה, כולל הדפנות ומתחת לשפה, והשאירו לזמן המצוין על התווית. שטפו, והשתמשו במברשת אסלה כדי להסיר כתמים עקשניים. לבסוף, השתמשו במטלית נקייה או בספוג כדי לנקות את החלק החיצוני של האסלה (לזכור לעולם לא לעשות שימוש חוזר בכלי ניקוי שהשתמשתם בהם על האסלה באזורים אחרים בחדר האמבטיה או בבית).

3) נקו את האמבטיה והמקלחת

ניקוי האמבטיה והמקלחת באופן קבוע יכול לעזור להפחית סימני הלכלוך שנוצרו משאריות סבון שהורשו להתייבש. למקלחות, שטפו את הווילון או את דלת הזכוכית בזמן שאתם מתקלחים כדי להסיר כל סבון או שמפו, ונגבו את הזכוכית עם חומר ניקוי מתאים או חומץ כשתסיימו להסיר מריחות וכתמים.

4) לעשות את הכביסה

אם יש לך ילדים בבית, ייתכן שאתה חושב 'כביסה רק פעם בשבוע - אתה חייב להתבדח!' האמת היא שכדאי לכבס לפי הצורך, אבל לכל הפחות כדאי לכבס פעם בשבוע כדי שהתחתונים המלוכלכים לא יתחילו ללכת לבד למכונת הכביסה! השארת בגדים מלוכלכים לתקופות ארוכות עלולה למשוך עשים שלמעשה יאכלו את דרכם דרך הסיבים.

5) רוקן את המקרר

רגע לפני שאתם עושים את חנות המכולת השבועית שלכם, הקדישו 5 דקות לעיון במקרר שלכם ולזרוק כל דבר שחלף מתאריך ה"עד לשימוש", כל דבר שמתחיל להתעבש, כל דבר שמריח רע או כל דבר שאינו ניתן לזיהוי. זה לא רק יגן על הבריאות שלך, אלא גם יפנה יותר מקום במקרר למצרכים החדשים שלך.

שימוש ברשימת ניהול משק בית כדי לעקוב אחר מה שכבר עשית, ומה שנותר לעשות, היא דרך מצוינת לשמור על סדר היום שלך בניקיון. זה מאפשר לך לחלק את זמנך בין מטלות הבית והרפיה ועוזר לשמור על ביתך בריא, רענן והיגייני, תוך הגנה על הבריאות שלך ושל משפחתך.

שלבים מרכזיים:

  • הפוך את רשימת הניקיון שלך לאינטראקטיבית! הגדר גיליון אלקטרוני של Excel או מסמך Google Drive כדי לעקוב אחר משימות ניקוי ולשתף עם בני בית אחרים. לחלופין, יש מגוון אפליקציות זמינות להורדה שיעזרו לך לנהל את רשימת המשימות שלך לניקיון הבית.
  • ודא שארון הניקוי שלך מצויד במוצרי ניקוי באיכות טובה כגון Domex, Cif ו- Surf excel. רק הקפד לעקוב אחר ההוראות המופיעות בתווית של כל מוצר ניקוי.