שטפו משי וצמר

המוצרים הטובים ביותר הם אלו המיוצרים במיוחד עבור משי וצמר
המוצרים הטובים ביותר הם אלו המיוצרים במיוחד עבור משי וצמר, כגון צמר אלמוגים ומשי, המזין ומגן על הבדים.

כמובן, אתה לא רוצה לטעות בעת שטיפת משי וצמר. אנו נראה לך כיצד לטפל נכון במשי ובצמר.

בדים עדינים, כמו צמר ומשי, מרגישים רכים ורכים על העור והם תענוג אמיתי ללבוש.

עם זאת, טקסטיל אלה גם זקוקים למעט יותר תחזוקה כדי לשמור עליהם להיראות ולהרגיש נהדר. להלן שתי שיטות בהן תוכל להשתמש כדי לכבס כובעי צמר, פיג'מות משי וסוודרים מצמר:

כאשר מכבסים בגדי משי וצמר, עדיף להשתמש בחומרי ניקוי שפותחו במיוחד עבור בדים אלו. מוצרים כמו משי אלמוגים וצמר הם אידיאליים. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, פשוט קרא את הוראות השימוש.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

שטפו צמר ומשי במכונת הכביסה

אחת השאלות הנפוצות ביותר כשמדובר בבדים עדינים היא, "האם אתה יכול לכבס משי וצמר במכונה?" האמהות והסבתות שלנו אמרו לרבים מאיתנו שתמיד יש לכבס עבורן משי וצמר ביד. מכונות הכביסה של אז וחומרי הניקוי שהיו בשימוש היו הורסים את הבדים הללו. הסיבים עלולים היו נהרסים מהכביסה הארוכה, בעוד שהכימיקלים הקשים הכלולים בדטרגנטים היו חזקים מדי עבור החומרים העדינים הללו.

שטפו צמר ומשי במכונת הכביסה
שטפו צמר ומשי במכונת הכביסה.

אבל החדשות הטובות הן שהזמנים השתנו. כיום, אחת הדרכים הטובות (והבטוחות) להחזיר צמר ומשי נקיים ורעננים היא לכבס אותם במכונת הכביסה. הנה איך לכבס צמר ומשי במכונת הכביסה שלך:

 • ראשית קרא את הוראות הטיפול עבור הבגדים שלך.

לא ניתן לכבס את כל בגדי הצמר והמשי במכונה - אם יש ספק (או אם התווית אומרת " ניקוי יבש בלבד"), קח את הבגד לניקוי יבש.

 • אם ניתן לכבס את הבגד שלך במכונה, שים את הפריטים העדינים שלך בשקית כביסה.

שקית כביסה היא לרוב רשת עדינה ומאפשרת חדירת מים וחומרי ניקוי, אך פועלת כמחסום הגנה להפחתת כמות המגע בין החומר לפנים תוף הכביסה. אחד הסיכונים הגדולים ביותר בעת שטיפת צמר ומשי במכונת הכביסה הוא שהסיבים יתפרקו ויתפסו בחלק הפנימי של המכונה – כך ששק הכביסה הוא הפתרון האידיאלי. אם אין לכם שק כביסה, אפשר להשתמש גם בציפית ריקה.

 • שימו חומר ניקוי עדין שנוסח במיוחד לטיפול עדין בחומרים העדינים ביותר במכונת הכביסה שלכם.

אין להשתמש בחומרי ניקוי המכילים אקונומיקה או אקונומיקה, מכיוון שהם חזקים מדי עבור משי וצמר. כמו כן, היזהר עם חומרי ניקוי מבושמים כבדים, שכן הם עלולים להזיק. המוצרים הטובים ביותר הם אלו המיוצרים במיוחד עבור משי וצמר, כגון צמר אלמוגים ומשי, המזין ומגן על הבדים. שימו לב להוראות השימוש ולמידע הבטיחותי של חומר הניקוי שלכם.

 • בחר את ההגדרה הנכונה עבור מכונת הכביסה שלך.

ניתן לעשות זאת באופן אוטומטי עם ההגדרה ' כביסה ביד ', 'עדינים' או מחזור הכביסה המיוחד ל'משי ' או 'צמר'. אתה יכול גם להגדיר בקלות את מכונת הכביסה שלך ביד. יש להגדיר את הטמפרטורה ל-30 מעלות או פחות שכן צמר יכול להתכווץ כאשר הוא נחשף לטמפרטורות גבוהות. כדאי ללכת למחזור כביסה מהיר מכיוון שזה יקצר את הזמן שהבגדים שלך יכולים להיספג במים. כמו כן, הקפד להוציא את הבגדים שלך מהמכונה ברגע שמחזור הכביסה מסתיים. אז זה יכול להתחיל להתייבש מיד.

 • לעולם אל תכניס משי או צמר למייבש.
כאשר מכבסים בגדי משי וצמר
כאשר מכבסים בגדי משי וצמר, עדיף להשתמש בחומרי ניקוי שפותחו במיוחד עבור בדים אלו.

הטמפרטורות הגבוהות עלולות לפגוע בבד ולגרום להתכווצות הצמר. ניתן לתלות משי בקלות על מתלי ייבוש לייבוש טבעי, בעוד שצמר צריך להיות מונח על מגבות. צמר הוא הרבה יותר עבה ושומר יותר מים מאשר משי או חומרים אחרים. תוספת המשקל של המים עלולה להכביד על הבד ולגרום לו להימתח כשהוא תלוי. אם הצמר שלך כמעט יבש אך עדיין מעט לח, יישר את הבגד כך שיתייבש בצורה הנכונה.

כביסה ידנית צמר ומשי

למרות שכיום מכונות כביסה חדישות וחומרי ניקוי חדשניים יכולים לכבס בדים עדינים מבלי לגרום נזק, עדיין ייתכנו כמה פריטי לבוש שלא תרצו לכבס במכונה. ירושה משפחתית, למשל, או סוודר הנוחות הראשון של ילדכם הם דברים שאתם לא רוצים לכבס בהם. למרבה המזל, כביסה ידנית של צמר ומשי היא מהירה מאוד.

 • מלאו כיור, אמבטיה, קערה או דלי במים חמימים (לא חמים). הוסף חומר ניקוי עדין, כגון צמר אלמוגים ומשי, וסובב אותו ביד כדי ליצור קצף. שימו לב להוראות השימוש ולמידע הבטיחותי של חומר הניקוי.
 • הכניסו את הבדים העדינים שלכם פנימה ותנו להם להשרות כמה דקות. לא כדאי להשאיר את החומרים שלך במים יותר מדי זמן, אלא מספיק זמן כדי שחומר הניקוי יוכל לחדור לחלוטין את הבד וכל הכתמים יתמוססו.
 • סובבו את החומרים עם הידיים, אך לעולם אל תערבבו או תלחצו חזק מדי מכיוון שהדבר עלול להזיק לבד ולגרום להסתבכות. למרבה המזל, מערבולת מהירה אמורה להספיק כדי לשטוף כל כתמים ושינוי צבע.
 • שטפו את הצמר והמשי תחת מים נקיים וקרים, ולאחר מכן סחטו בעדינות את הבד כדי להסיר עודפי לחות. תלו משי לייבוש והנח צמר שטוח על מגבות כדי למנוע ממנו להימתח.

בין אם אתה בוחר לכבס את הבדים העדינים שלך במכונה או שאתה מעדיף לכבס אותם ביד, עכשיו אתה יודע איך לעשות את זה. שלא כמו אבותינו, אנחנו לא צריכים לבלות שעות שפופים על גיגית. שטיפת צמר ומשי היא מהירה, קלה ונוחה בימינו, ובזכות הטכנולוגיה המודרנית והמבחר העצום של חומרי הניקוי בשוק, היא אפילו מהנה. ובפעם הבאה שמישהו ישאל, אתה יכול לענות בביטחון "האם אתה יכול לשטוף משי?" בחיוב.

 • קרא את הוראות הטיפול עבור הבגדים שלך.
 • שים את הבדים העדינים שלך בשקית כביסה.
 • שימו חומר ניקוי עדין שתוכנן במיוחד לטיפול עדין בחומרים העדינים ביותר במכונת הכביסה שלכם.
 • בחר את ההגדרה הנכונה עבור בגדים עדינים במכונת הכביסה שלך.
 • לעולם אל תייבש משי או צמר במייבש כביסה.