איך אני יכול לכבס בדי צמר ובדי אקריליק?

האם אי פעם חווית מזויף פאו כאשר ניסית לכבס בדי צמר או אקריליק
האם אי פעם חווית מזויף פאו כאשר ניסית לכבס בדי צמר או אקריליק?

כיצד אוכל לשטוף בדי צמר ובדי אקריליק?

חומרי ניקוי רגילים לכביסה מכילים מרכיבים שעוזרים להסיר לכלוך וכתמים מבגדים מלוכלכים מאוד, אך במקביל, הפכו את תמיסת הכביסה לכביסה בסיסית. תמיסות אלקליות עלולות להשפיע על הצבעים המשמשים בצמר ועלולות לגרום לדהייה או ריצה של צבעים בהירים. כמויות גבוהות של תמיסת אלקלית יכולה אפילו לתקוף את סיבי הצמר הבסיסיים, ולהשאיר את כל מבנה הבגד מוחלש ורגיש לשבירה ומתיחה. זה לא רק אומר שהבגד שלך יישחק מהר יותר, אלא שהוא גם לא ייראה או ירגיש יפה.

זו הסיבה שחובה להשתמש באבקת כביסה חכמה של OMO בעת כביסה של פריטי הצמר שלך. אנו נספק לך מידע נוסף על אופן השימוש ב-OMO בעת שטיפת צמר למטה. טיפ לכביסה: אל תשתמש במים חמים בעת שטיפת צמר, מכיוון שהם עלולים לגרום לצבעים לרוץ ולפגוע בסיבי הצמר. במקום זאת, המים צריכים להיות בטמפרטורה חמימה בנוחות למגע. הימנע מלתת למים לזרום ישירות על חומרי הצמר שלך מכיוון שהדבר עלול לטשטש את סיבי הצמר.

האם אני יכול לכבס צמר במכונה?

צמר הוא סיב עדין ותמיד יש לטפל בו בזהירות. חלק מבגדי צמר ניתנים לכביסה במכונה (אך תמיד בדוק תחילה היטב את התווית). עם זאת, לפני הכנסת פריטי צמר כלשהם למכונת הכביסה, ודא את הדברים הבאים:

  • תווית הטיפול מציינת שהוא ניתן לכביסה במכונה (אם כתוב ניקוי יבש בלבד, אז לא כדאי לכבס אותו בעצמך בבית).

  • ההוראות המופיעות בתווית הטיפול מתבצעות.

  • פועלת על פי תוכנית הכביסה הנכונה - כמה שיותר עדין יותר טוב. אם יש ספק, בדוק את חוברת ההוראות של יצרן המכונה. אם יש לך הגדרת שטיפה ידנית במכונת הכביסה שלך, אפילו טוב יותר. אבל ודא שלמרות שאתה משתמש בהגדרה של שטיפת ידיים, אתה משתמש רק במוצרי ניקוי כביסה אוטומטיים של OMO.

  • אם בגד הצמר אינו ניתן לכביסה במכונה או אם יש לך ספק, כביסה ביד. יש לעשות זאת על ידי עיסוי עדין של הבגד באמבט או דלי כביסה למשך מספר דקות ולאחר מכן סחיטה עדינה שלו כדי להיפטר מכמה שיותר מים.

האם אורח החיים שלך במהלך הנעילה של קוביד-19 השפיע על סוג הכתמים שאתה מקבל על הבגדים שלך?

שטיפה: תהיה עדין

לאחר שטיפת ידיים, שטפו היטב את הוולנים. שים את המים באותה טמפרטורה כמו לכביסה. סוחטים בעדינות כדי להסיר כמה שיותר מים.

ייבוש: אין לסובב צמר עדין יבש

מחזור הסחיטה של מכונת כביסה אינו מומלץ לצמר עדין מאוד, כמו אנגורה ואנגורה. במקום זאת, פשוט מגלגלים במגבת וסוחטים בעדינות כמה שיותר מים. כדי להסיר לחות עודפת מסוגים אחרים של צמר, אתה יכול להשתמש במחזור סחיטה נמוך מאוד (בדוק את תווית הטיפול שלך לקבלת הוראות). לאחר שהוסרו עודפי המים, הפכו את הבגד כלפי חוץ והניחו על משטח ישר לייבוש, תוך שהוא מחזיר אותו לצורתו ולגודלו המקוריים. ודא שאתה מייבש בגדי צמר הרחק מאור שמש ישיר כדי למנוע שינוי צבע. לעולם אל תייבש פריטי צמר במייבש כביסה, או ליד מדורה או רדיאטור.

גיהוץ: קיטור זה העניין

האם אני יכול לכבס צמר במכונה
האם אני יכול לכבס צמר במכונה?

בגדי צמר רבים אינם דורשים גיהוץ, אך בדים חלקים מאוד עשויים להיראות טוב יותר אם לוחצים עליהם. הקפד תמיד להשתמש בחום לח. אם מגהץ קיטור אינו זמין, הניחו מטלית נקייה ולחה על גבי הבגד וגהצו קלות, הרם והנמיך במקום לדחוף אותו. אין לגהץ בגדים רטובים; המתן עד שהם יבשים או כמעט יבשים.

סריגים אקריליים

אקריליק נוטים להימתח, לכן הקפידו לעקוב בקפידה אחר הוראות תווית הטיפול על כל בגד. זה יכול להיות ההבדל בין קרדיגן שמתאים כמו כפפה לקרדיגן שפשוט תלוי בשקיות.

קישוטים

קישוטים על בגדים יכולים להשפיע על אופן הכביסה שלהם, או באיזה מוצר משתמשים. לדוגמה, אם לבגד יש צווארון עור, תווית הטיפול עשויה לומר 'ניקוי יבש בלבד' גם אם שאר הבגד ניתן לכביסה.

האם אי פעם חווית מזויף פאו כאשר ניסית לכבס בדי צמר או אקריליק? או אולי יש לך עוד עצות נהדרות לשטיפה מצמר ובד אקרילי? נשמח לשמוע ממך.

טיפים נוספים לכביסה.