איך מנקים מכונת כביסה משומשת?

איך מנקים מכונת כביסה משומשת
איך מנקים מכונת כביסה משומשת?

כיצד לחטא מכונת כביסה משומשת? הסר אבנית, עובש ופסולת אחרת.

איך מנקים מכונת כביסה משומשת?

קניית מכונת כביסה משומשת היא דרך מצוינת לחסוך כמה גרושים. עם זאת, מי שקנה אי פעם פריטי יד שנייה יודע שיש לחטא פריטי יד שנייה לפני השימוש.

כדי להיפטר מהריח העז של חומץ או Domestosa לאחר חיטוי מכונת הכביסה, הפעל עוד כביסה ריקה. הפעם, שפכו למגירה כמות גדולה של נוזל כביסה בניחוח פרחוני, כמו Surf tropical lily ו-ylang ylang.
באילו חומרי ניקוי אתה משתמש לכביסה?

חיטוי מכונת הכביסה

חשוב ביותר שתחטא את מכונת הכביסה החדשה שלך לפני השימוש בה בפעם הראשונה. ישנן מספר דרכים לחטא את מכונת הכביסה. להלן היעילים שבהם:

1. חיטוי מכונת הכביסה בשיטות ביתיות

כדי לוודא שלמכונת הכביסה לא נשאר עובש או פטריות, אני ממליץ לך להפעיל מחזור שלם של כביסה ריקה ב-90 מעלות צלזיוס. ניתן להוסיף למגירת האבקה:

  • כוס סודה לשתייה, שתחטא ותנקה את מכונת הכביסה שלך היטב
  • כוס סודה לשתייה ושלוש כפות בורקס - תערובת זו מצוינת לעובש וחיידקים
  • כוס חומץ - זו השיטה הכי פחות פופולרית בגלל הריח העז שהחומץ מפיץ. אולם באופן פרדוקסלי, חומץ הוא התרופה הביתית שסופגת בצורה הטובה ביותר ריחות לא נעימים ממכונת הכביסה.
  • 0.33 כוסות חומצת לימון, שהיא חומר ניקוי והלבנה נהדר.

2. חיטוי מכונת הכביסה בכימיקלים

איך לחטא מכונת כביסה משומשת
איך לחטא מכונת כביסה משומשת?

חומרי חיטוי מיוחדים למכונת כביסה הם יעילים ביותר, אך יש להם חיסרון אחד - הם לא הזולים ביותר. חיטוי מכונת כביסה לא מסתדר עם מטלות הבית היומיומיות שלנו, אז למה לשלם יותר מדי? במיוחד שבשירותים שלכם תמיד היה מוצר הרבה יותר זול ויעיל לא פחות? אנחנו מדברים על... דומסטוס! בג'ל או בנוזל, Domestos מחטא באופן אמין את מכונת הכביסה שלך. הכניסו כמה מגבות לתוף וכסו אותן בשני פקקים של המוצר. כוונו את הכביסה ל-90 מעלות צלזיוס. לאחר מכן, הפעל עוד שטיפה ריקה כדי להיפטר מהריח החריף של Domestosa.

ניקוי יסודי של מכונת הכביסה

חיטוי התוף עצמו אינו מספיק. זכרו לבדוק את מצב מגירת חומרי הניקוי ומסנן המשאבה במכונת כביסה יד שנייה.

נקה את מגירת האבקה

משוך את המגירה החוצה לגמרי ובדוק את מצב השקע בו היא נמצאת. אם הוא לא נוצץ נקי, זה סימן שככל הנראה הבעלים הקודמים שכחו שעלול להצטבר שם לכלוך. מגלגלים פיסת נייר סופג לכדור ומפזרים עליו חומץ מעורבב במים ביחס של 1:1. שים מגבת בפתח שאחרי המגירה ואסוף את כל הפסולת. (זכור לגבי כפפות גומי להגנה על הידיים שלך!) פרק את המגירה. שטפו אותם בכיור באותה הכנה. לשפשף אותו עם מברשת שיניים אמינה לעבודות כאלה, שתכנס לכל הפינות הצפופות. ולגבי חורים קטנים במיוחד, אני ממליצה להשתמש באוזניות ספוגות במים ובחומץ כדי להסיר מהן לכלוך.

ניקוי המסנן במכונת הכביסה

אם אי פעם תהיתם מה מסתתר מאחורי הדלת הקטנטנה ההיא בתחתית מכונת הכביסה - כן, שם נמצא מסנן המשאבה. אה, ניקוי הפילטר זו עבודה רטובה. תחילה ודא שמכונת הכביסה כבויה ושכבל החשמל מנותק. לאחר מכן, פתח את ה"דלת" - מכסה המסנן. תראה שם שני כפתורים. התחל עם הקטן יותר, זה צינור לניקוז חירום. מושכים אותו החוצה כ-20 סנטימטרים ושופכים את המים לקערה. לאחר מכן אבטח את הרצפה במגבת והברג את הידית הגדולה ממסנן המשאבה. מים ייפלו ממנו. הוציאו את המסנן המלוכלך והכניסו אותו לכיור. נקו אותו, כמו גם את המגירה, במים וחומץ.

ניקוי מכונת הכביסה באופן קבוע

עכשיו אתה יכול להרגיש בטוח - מכונת הכביסה המשומשת שלך נקייה ב-100%! זכור לחטא את מכונת הכביסה שלך באופן קבוע כדי למנוע היווצרות אבנית, לכלוך, עובש וריחות מעופש, ולהאריך את חייה.