הנה איך לנקות את השטיח או הראנר שלך עם תרופות ביתיות

אפשר לשים ראנר קטן או שטיח בשלג הטרי - וכמובן הנקי - בחורף
אפשר לשים ראנר קטן או שטיח בשלג הטרי - וכמובן הנקי - בחורף.

השטיח שלך זקוק לרענון? ככה זה נהיה נקי.

לא משנה כמה טוב תטפלו בשטיחים והשטיחים שלכם, הם יזדקקו בסופו של דבר לניקוי. גם אם אינכם נועלים נעלי רחוב בבית, שאבו אבק באופן קבוע ואל תתנו לאורחים שלכם לצאת מהעין במסיבות עם כוסות היין שלהם - שטיחים ושטיחים יאבדו את צבעם עם הזמן ויראו מלוכלכים או אפורים אם לא תעשו זאת. לנקות אותם באופן קבוע. צוות גוגל רשם עבורכם כיצד תוכלו לנקות שטיחים ללא סוכנים מיוחדים או ללכת לשירות הניקיון.

טיפול נכון בשטיח מתחיל בשאיבת אבק רגילה. בכך מסירים לכלוך ואבק רופפים, שלא מורגשים בהתחלה, אבל גורמים לשטיח להיראות אפור ומלוכלך לאורך זמן. להרבה שואבי אבק יש פיית שטיח מיוחדת שמנקה בעדינות.
האם אתה משתמש באבקת כביסה, קפסולות חומרי ניקוי או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?

1. השיטה המסורתית: הכאת שטיחים

מקצף השטיח אולי נראה כמו שריד מתקופת סבתא, אבל אל לנו לעשות זאת לא נכון: אם משתמשים בו נכון, מקצף שטיחים רגיל יכול לחולל פלאים. כמובן, הוא מתאים רק לדפוק שטיחים קטנים או שטיחים. ולזה צריך מקום מתאים, למשל ב' מעקה או חבל כביסה בגינה או בחצר. היתרון של הכאת שטיח הוא שאתה דופק מכנית לכלוך או אבק שהתמקם בשטיח עם הזמן ולא ניתן להסירם עם השואב. כאשר מכים שטיחים, ודאו כי אתם דופקים את השטיח בעדינות בצד הערימה וכי אין במקצף השטיח שלכם שום עץ או קנים רופפים שעלולים לפגוע בשטיח.

2. הנח את השטיח בשלג

גם השיטה הזו נראית מיושנת, אבל היא יעילה. אפשר לשים ראנר קטן או שטיח בשלג הטרי - וכמובן הנקי - בחורף. החומר אינו ספוג לחלוטין, אך עדיין מנקים אותו עם מטלית לחה. לאחר מכן, עליך לתלות את השטיח בחדר חם לייבוש לפני הנחתו על הרצפה.

מתעניינים בטיפים נוספים לניקוי וינטג' מתקופת סבתא? אז המשך לקרוא כאן.

3. נקו את השטיח באבקת כביסה

האם השטיח שלך כבר לא נראה נקי או בצבע עז כמו בהתחלה? אז אתה יכול לנקות אותו עם אבקת כביסה רגילה. בכל מקרה, בדוק תחילה שיטה זו על אזור פחות גלוי. אם יש לכם שטיח לבן או בהיר מאוד אז מתאימה אבקת כביסה לצבעים בהירים כמו קורל לבן +. לשטיחים צבעוניים עדיף להשתמש באבקת כביסה צבעונית, כמו Coral color optimum.

השטיח שלך צריך להיראות שוב רענן ונקי וגם להריח טוב
יש לשאוב לכלוך ואבק, השטיח שלך צריך להיראות שוב רענן ונקי וגם להריח טוב.

וכך זה עובד: מפזרים את האבקה על השטיח, נותנים לה להשפיע ואז שואבים את השטיח. יש לשאוב לכלוך ואבק, השטיח שלך צריך להיראות שוב רענן ונקי וגם להריח טוב.

4. נקו את השטיח באבקת אפייה או סודה

סודה לשתייה או סודה לשתייה הן תרופות פלא אמיתיות בכל הנוגע להסרת כתמים וריחות רעים מטקסטיל. ניתן לנקות שטיחים גם עם סודה לשתייה או סודה לשתייה ולהסיר מהם כתמים.

כך זה עובד: מפזרים את אבקת האפייה או הסודה לשתייה על השטיח ומרטיבים את האבקה במטלית שטבלת במים חמימים. השאר את האבקה הרטובה, למשך הלילה אם אפשר. כאשר הוא יבש, אתה יכול לטפטף אותו ואז לשאוב אותו שוב על השטיח.

5. טיפול בכתמים בשעת חירום במים מינרליים או מלח

מי לא מכיר את רגע הפאניקה שבו - למרות אמצעי הזהירות - נשפכת בשלב מסוים כוס יין אדום על השטיח הבהיר החדש. למקרים כאלה אין תרופה טובה יותר ממלח שולחן רגיל לחלוטין. אז: לכו מהר למטבח, קחו את המלחייה, מפזרים היטב את כתם היין האדום במלח מבחוץ פנימה, המתינו ושואבים את המלח. במידת הצורך, חזור על התהליך שוב.

מים בבקבוקים יכולים גם לעזור להסיר כתמים מהשטיחים במהירות. כל שעליך לעשות הוא לשפוך לגימה קטנה של מים מינרליים על הכתם ולאחר מכן לטבול את הכתם עם סמרטוט נקי.

אתה יכול גם להשתמש בקצף גילוח, חומץ (מערבבים חצי עם מים) או חומצת לימון כדי להסיר כתמים מהשטיחים. עם זאת, תמיד בדוק את התרופה לבחירתך מראש על אזור קטן גלוי. חומצה אצטית יכולה למשל B. תן לצבעים של השטיח שלך לדהות.

אתה יכול לקרוא כאן מה עוד יכול לעזור נגד כתמי יין אדום.