ניקוי מכונת הכביסה: כך עושים זאת

ניקוי מכונת הכביסה: כך עושים זאת
ניקוי מכונת הכביסה: כך עושים זאת.

האם מגיע ריח רע ממכונת הכביסה שלך? יש סיכוי טוב שאתם סובלים מכיני כביסה. זהו חומר אפור שמנוני שנמצא לעתים קרובות בחלק הפנימי של מכונת הכביסה או בטבעת הגומי ממש מאחורי הדלת. חיידקים יכולים לצמוח על כינת כביסה, מה שיגרום למכונת הכביסה שלך, אבל גם לבגדים שלך להריח. למרבה המזל, אתה יכול לעשות משהו בנידון: לנקות את מכונת הכביסה שלך בצורה הנכונה.

ניקוי מכונת הכביסה: כך עושים זאת

מכונות כביסה צריכות לעבוד קשה כדי לנקות את כל הכביסה המלוכלכת שלך. לכן לא מפתיע שמתפתח ריח עבש לאחר זמן מה, כך שהכביסה שלכם יוצאת מהמכונה רק קצת פחות טרייה. איך מונעים את זה? על ידי ניקוי מכונת הכביסה שלך באופן קבוע. עם תוכנית השלבים שלנו אתה יודע בדיוק איך לעשות את זה.

 • שחרר את הסתימה של המסנן

  אם מכונת הכביסה שלך מדיפה ריח מעופש, ייתכן שהיא לא תתנקז כראוי. הסר את המסנן ונקה אותו ביסודיות עם מים וחומרי ניקוי לכל מטרה. מסננים עשויים להיות שונים מיצרן, אז קרא את המדריך של מכונת הכביסה שלך לפני כן. ניקוי הפילטר יכול להיות עבודה מבולגנת - אז ללבוש סינר וכפפות, ולשים דלי מתחת כדי להגן על הרצפה. פתיחת סתימה של המסנן מונעת הצטברות של לכלוך, אבק וסיבי לבוש ולחסום את הניקוז - הדבר עלול לגרום למכונת כביסה מסריחה.

 • נקה את שפת הגומי ואת החלק הפנימי

  נקו באופן קבוע את הגומיות מסביב לכניסה לתוף הכביסה. גם כאן מצטבר לכלוך. נקו היטב את הגומיות במים חמים ובחומר ניקוי לכל מטרה והסר את כל הלכלוך שהצטבר על הגומיות. השאר את חומר הניקוי לכל מטרה למשך 10 דקות ולאחר מכן נגב אותו עם מטלית יבשה. המשקע האפור שיורד הוא כינת שומן. לאחר מכן סובב כביסה ריקה כדי לוודא שחומר הניקוי לכל מטרה נשטף ביסודיות - אינך רוצה שחומר הניקוי לכל מטרה יפגע בבגדים שלך.

 • נקו את כלי הסבון

  שאריות חומר ניקוי או מרכך כביסה במתקן הסבון עלולים לגרום לריחות. הסר את מגירת חומרי הכביסה ממכונת הכביסה והסר שאריות חומרי ניקוי דביקות עם מים חמים ומטלית לחה. אל תשכחו לנקות גם את החלק במכונה אליו נכנסת כלי הסבון. טיפ: ניתן להשתמש במברשת שיניים לפינות שקשה להגיע אליהן.

האם אתה משתמש באבקה, קפסולות או חומר ניקוי נוזלי כדי לכבס את הבגדים שלך?
 • סובב כביסה ריקה ב-90 מעלות

  סובב באופן קבוע כביסה ב-90 מעלות כדי לנקות את מכונת הכביסה שלך. כדי לשטוף כראוי עובש ושאריות פסולת, ניתן להוסיף מעט חומץ טבעי. זה גם מסיר אבנית. סיים את תהליך הניקוי על ידי שטיפה מהירה של מכונת הכביסה שוב, כך שכל שאריות החומץ יישטפו. הידעת שאתה יכול להשתמש גם בטאבלט למדיח כלים, למשל טבלית Sun all-in-1, למכונת הכביסה שלך? הוסף את הכמות המומלצת בעת השטיפה כדי לגרום למכונת הכביסה שלך לזרוח שוב.

מה שיגרום למכונת הכביסה שלך
חיידקים יכולים לצמוח על כינת כביסה, מה שיגרום למכונת הכביסה שלך, אבל גם לבגדים שלך להריח.

באמצעות תוכנית שלב אחר שלב זו, ניקוי מכונת הכביסה שלך מתבצע תוך זמן קצר. האם תעדיפו למנוע מריחות לא נעימים לצאת ממכונת הכביסה? קרא גם את העצות האלה כדי למנוע ממכונת הכביסה שלך להריח.

טיפים שימושיים לבית, לגינה ולניקיון

עד כאן הטיפים שלנו לניקוי מכונת הכביסה שלך. אם תחזור על ניקוי מכונת הכביסה שלך באופן קבוע עם תוכנית שלב אחר שלב זו, היא תישאר היגיינית ונחמדה ורעננה! סקרנים אילו טיפים נוספים יש לנו עבורכם? צפו בכל עצות הכביסה שלנו או עצות ניקוי שימושיות למטבח, לאמבטיה, לגינה ולבית.

האם מצאתם מאמר זה שימושי? הירשם עכשיו לניוזלטר שלנו והישאר מעודכן לגבי עצות הניקיון העדכניות ביותר, המוצרים החדשים ביותר ומבצעים מיוחדים.