אבן פיצה - ניקוי

אז לפני שמתחילים לנקות אבן פיצה
אבן אינה שווה לאבן, אז לפני שמתחילים לנקות אבן פיצה, בררו מאיזה חומר היא עשויה.

למד כיצד לנקות אבן פיצה.

קחו רגע לחשוב אם אתם מכירים מישהו שלא אוהב פיצה. סיכויים קלושים! המנה יוצאת הדופן הזו היא המתנה הטובה ביותר שנאפולי יכולה לתת לכל העולם - היא מושא הקסם לכל האנשים, ללא קשר ליבשת, העונה והנסיבות. אם אתם אוהבים לבשל, כבר מזמן עשיתם להכין פיצה ביתית ואתם יודעים היטב שבתנור רגיל לא תשיג את אותו טעם כמו בפיצריה אמיתית - אלא אם כן יש לך אבן פיצה. בזכותו הפיצה שלכם נאפית בצורה אחידה ומהירה, והטעם יכול להתחרות בקלות בפנקייק הטוב ביותר בעיר. למרבה הצער, כמו במקרה של בישול, גם האבן יכולה להתלכלך או להישרף קשות.

אנו מציגים מדריך לאוהבי פיצה ביתית - גלו כיצד לנקות אבן פיצה מלוכלכת או שרופה.

במקום לנקות את אבן הפיצה, אתם מעדיפים להירגע וליהנות מכוס אספרסו ריחני? אין דבר פשוט יותר, כל עוד מתמקדים בטיפול מונע - לפני הנחת הפיצה על האבן מורחים עליה שכבה של נייר אפייה.
איך שוטפים את הכלים?

איך מנקים אבן פיצה?

במקום לנקות את אבן הפיצה
במקום לנקות את אבן הפיצה, אתם מעדיפים להירגע וליהנות מכוס אספרסו ריחני?

אבן אינה שווה לאבן, אז לפני שתתחיל לנקות אבן פיצה, גלה מאיזה חומר היא עשויה. אבני גרניט הן ללא ספק הכי קלות לניקוי. מאידך, אבן מחצב, בשל הנקבוביות הגבוהה שלה, מבטיחה שהפיצה תמיד אפויה בצורה מושלמת. למרבה הצער, מאותה סיבה קשה יותר לנקות. ללא קשר לסוג האבן, חשוב לעשות זאת לאחר כל בישול.

  1. הוציאו את האבן מהתנור עם כפפה והניחו אותה על משטח עמיד בחום – לוח עץ הוא הבחירה המושלמת.
  2. המתן 40 עד 60 דקות כדי לתת לאבן להתקרר ולהתאים לטמפרטורת החדר - כך תמנע פיצוח אפשרי. במהלך הזמן הזה, אתה יכול לנקות את התנור. רק כשהאבן התקררה, קחו אותה לכיור.
  3. שלח יד למרית פלסטיק נוקשה וגרד בעדינות את שאריות הבצק השרוף, הגבינה, הרוטב ושאר המרכיבים.
  4. שטפו אותו עם ספוג רך ספוג בכמות מינימלית של מים חמימים - בשום פנים ואופן אין להשתמש בסבון או בנוזל כביסה. הפתרון הזה אולי נראה הגיוני, אבל מכיוון שלאבן יש נקבוביות, החומר יחדור לאבן והפיצה הבאה שלכם תהיה בעלת טעם של סבון!

ניקוי אבן הפיצה - לכלוך חמור יותר

אם השיטה לעיל התבררה כלא יעילה, תצטרך להשתמש בסודה לשתייה - עזרה שלא יסולא בפז בניקוי המטבח. היא כל כך לא פולשנית שהיא לא תחדור לנקבוביות האבן, ולכן היא מושלמת לפעילות זו. הושט יד גם למברשת שיניים ישנה - רצוי עם זיפים רכים.

  1. בקערה קטנה מערבבים סודה לשתייה ומים חמימים ביחס של 1 ל-1 עד לקבלת עיסה סמיכה.
  2. אם לא עשית זאת מוקדם יותר, גרד את שאריות הבצק השרוף, הגבינה, הרוטב ושאר המרכיבים.
  3. יש למרוח מעט משחת סודה לשתייה על אזורים מלוכלכים במיוחד ולהשאיר למשך 5-10 דקות.
  4. הושיטו יד אל מברשת השיניים הישנה ושפשפו בעדינות את הלכלוך בתנועות מעגליות – חשוב לא ללחוץ חזק מדי על המברשת, שכן האבן עלולה להישרט.
  5. שטפו את האבן עם ספוג רך ספוג בכמות מינימלית של מים חמימים ולאחר מכן נגבו עם מטלית רכה.

ללא קשר לשיטת הניקוי וסוג האבן, לעולם אל תטבול את האבן במים ונסו להשתמש בכמות המינימלית של מים. כמו כן, הימנעו מחומרי ניקוי שעלולים לחדור לנקבוביות האבן.