איך מנקים מיסבי סקייטבורד וגרייפ טייפ?

לדעת איך לנקות גלגלי סקייטבורד
לדעת איך לנקות גלגלי סקייטבורד, סרט גריפ ומסבים זה לא רק עניין קוסמטי - זה חשוב גם לבטיחות שלך.

ניקוי מיסבי סקייטבורד, גלגלים וסרט גריפ הם כולם חלקים חיוניים בתחזוקת הלוח. למד על שמירה על הסקייטבורד שלך נקי כאן.

אם אתה גולש סקייטבורד רגיל, אתה יודע כמה זה מרגיש נהדר כשהלוח שלך מגיב לתנועות שלך - ואתה יודע שהתחושה הזו מסתמכת על תקינות הלוח שלך. הצטברות של לכלוך ובוץ במסבים של הלוח שלך יכולה למנוע מהגלגלים להסתובב בחופשיות כפי שהם צריכים, למשל, וסרט אחיזה מלוכלך יכול לגרום לך להחליק ולאבד שיווי משקל בזמן שאתה רוכב. לדעת איך לנקות גלגלי סקייטבורד, סרט גריפ ומסבים זה לא רק עניין קוסמטי - זה חשוב גם לבטיחות שלך.

המשך לקרוא כדי לגלות כיצד לנקות ולתחזק את הסקייטבורד שלך כראוי!

את "מסטיק האחיזה" המומחה שתוכלו לרכוש בחנויות סקייטבורד המתמחות כדי לעזור לנקות קלטת אחיזה, ניתן לפעמים למצוא בזול יותר בחנויות עשה זאת בעצמך או ציוד אמנות - הוא משמש לניקוי מלטשי חגורות ולספיגת נוזלים עודפים בעת ציור בצבעי מים. בקשו 'מחק גומי צמנט'.
עד כמה אתה מודאג מחטא בזמן הניקוי?

כיצד לנקות גלגלי סקייטבורד

הגלגלים על הלוח שלך נוטים להיות החלק הכי קל לניקוי! הנה איך לנקות גלגלי סקייטבורד בצורה בטוחה ויעילה:

 • השתמש במפתח שקע כדי להבריג את אגוזי הציר משני הצדדים של כל גלגל לפני הסרת בעדינות את הגלגלים מהלוח. (ודא שאתה שומר את כל האומים, הברגים או הדסקיות יחד כדי שתוכל למצוא את כולם להרכבה מחדש כשתסיים!)
 • חורר בעדינות את מיסבי הגלגלים מהגלגלים - אותם יהיה צורך לנקות בנפרד (עוד דקה נעבור לניקוי מיסבי סקייטבורד).
 • השתמש בסמרטוט או במברשת שיניים ישנה כדי לקרצף כל בוץ ולכלוך ברור מהגלגלים שלך, ואז הנח אותם בדלי של מי סבון חמים והנח להשרות במשך עשר דקות.
 • לאחר שהסרתם אותם מהשרייה, תנו לגלגלים קרצוף עדין נוסף עם הסמרטוט או מברשת השיניים שלכם. לאחר מכן יבש אותם בזהירות עם נייר סופג.
כיצד לנקות סרט אחיזה על סקייטבורד
כיצד לנקות סרט אחיזה על סקייטבורד.

סיימתם עם הגלגלים! הנח אותם בצד אחד לרגע - תחבר אותם שוב בסוף.

כיצד לנקות מיסבי סקייטבורד עם חפצי בית

אם אתה יכול, עדיף להשתמש בחומרי ניקוי וחומרי סיכה המיועדים במיוחד לסקייטבורדים לניקוי מיסבי סקייטבורד - אבל יש חפצי בית שתוכל להשתמש בהם בחיבוק ידיים!

ניתן להשתמש במסיר לק על בסיס אצטון לניקוי המסבים, ותוכלו לנסות שמן אופניים, ג'לי נפט או אפילו חומר סיכה אישי על בסיס סיליקון כדי לשמן אותם לפני הרכבת הגלגלים מחדש. פשוט התרחק מדברים כמו WD-40 - אלה עבים מדי עבור מיסבי סקייטבורד ועלולים להזיק לגלגלים שלך בטווח הארוך.

כיצד לנקות מיסבים של סקייטבורד

ניקוי מיסבי סקייטבורד יכול להיראות קצת יותר מסובך מניקוי הגלגלים, אבל זה פשוט ברגע שאתה יודע איך. יש לשמן את מיסבי הסקייטבורד שלך בשומן או בשמן כדי לתפקד כראוי. זה אומר שהסבון והמים לא יעשו את העבודה כאן - תצטרך ממס, כמו אצטון, איזופרופיל אלכוהול או אלכוהול לשפשוף כדי לנקות אותם - ותצטרך לשמן אותם מחדש לאחר שתסיים.

הנה איך לנקות את המיסבים על סקייטבורד:

 • השתמש במשהו דק וחד, כמו סיכה, כדי לנפץ בעדינות את המגנים ממיסבי הסקייטבורד שלך. אם מגיני המיסבים שלך עשויים מגומי, תצטרך להיזהר לא לנקב אותם או לכופף את טבעת המתכת שעוזרת להם להחזיק את צורתם. אם הם עשויים ממתכת, צריך להיות תפס בצורת C שיחזיק אותם במקומם - הכנס את הסיכה שלך מתחת לזה והסר בעדינות את הקליפ, והמגן אמור להתרחק.
 • הכן קערה קטנה של הממס שלך - אתה צריך רק מספיק בתחתית הקערה כדי לכסות את מסבי הסקייטבורד שלך.
 • הנח את המסבים, חלק הכדור למטה, בקערת הממס שלך. תן להם לשבת כמה דקות, ולאחר מכן הקש אותם בעדינות על תחתית הקערה כדי להסיר כל חצץ מוטבע. הניחו כל מיסב נקי, עם צד הכדור כלפי מטה, על מגבת נייר נקייה לייבוש.
 • בזמן שאתם ממתינים לייבוש מסבי הגלגלים, סובבו גם את המגנים בתמיסה ונגבו כל לכלוך מהם.
 • כמעט סיימתם - אבל זכרו לשמן מחדש את המיסבים שלכם לפני שאתם מחברים אותם בחזרה! ודא שהמיסבים יבשים לחלוטין לפני שאתה עושה זאת. אתה צריך רק מעט חומר סיכה - 2-3 טיפות מספיקות בדרך כלל כדי לכסות את כל הכדורים במסב.
 • הנח בעדינות את המגנים בחזרה על המסבים והשתמש באצבעותיך כדי להצמיד אותם למקומם.
ניקוי מיסבי סקייטבורד
ניקוי מיסבי סקייטבורד, גלגלים וסרט גריפ הם כולם חלקים חיוניים בתחזוקת הלוח.

עכשיו אתה יכול להרכיב את המסבים והגלגלים הנקיים שלך בחזרה, ולחבר אותם מחדש לסקייטבורד. אבל בדוק שהגלגלים מסתובבים כפי שהם צריכים לפני שאתה רוכב שוב!

כיצד לנקות סרט אחיזה על סקייטבורד

אז הגלגלים שלך נוצצים נקיים - מה נשאר? המשטח של הסקייטבורד שלך מכוסה בנייר זכוכית עם גב דביק המכונה grip tape, וכל מחליק יודע כמה משטח זה יכול להתלכלך. הנה איך לנקות את סרט האחיזה הזה:

 1. אם המשטח ממש מלוכלך, התחל בשימוש בחתיכת מחק צמנט מגומי - הנמכר בחנויות הסקייט כ"מסטיק גריפ" - כדי להסיר כמה שיותר לכלוך משטח.
 2. טובלים פליז או מברשת תיל רכה אחרת במים ומקרצפים את סרט האחיזה, תוך עבודה בקטעים. זה ישחרר כל לכלוך מושרש ויביא אותו אל פני השטח כדי שייאסוף על ידי מחק הגומי.
 3. ייבשו היטב את קלטת האחיזה - קשה לנקות את קלטת האחיזה כשהוא רטוב! אתה יכול להשתמש במגבות נייר בשביל זה, אבל קיים סיכון שהן יתפרקו ויילכדו בגרגר הסרט. אפשרויות אחרות הן סמרטוט נקי - אתה יכול אפילו להשתמש במייבש שיער כדי לוודא שהמשטח באמת יבש.
 4. חזור על שלב 1, השתמש במסטיק האחיזה כדי להסיר את הלכלוך של פני השטח מסרט האחיזה שלך.

זהו - קלטת האחיזה שלך צריכה להיות כמו חדשה! אם סרט האחיזה הנקי שלכם עדיין לא נותן לכם את הרכישה אליה אתם רגילים, רק זכרו שסרט האחיזה הנקי שלכם לא מחזיק מעמד לנצח – תצטרכו להחליף אותו בסופו של דבר. עכשיו כשאתה יודע איך לנקות קלטת גריפ, אתה אמור להיות מסוגל לגרום לזה להחזיק הרבה יותר זמן!

והנה - איך לנקות גלגלי סקייטבורד, מיסבים וגרייפ טייפ, ולשמור על הלוח שלך במצב תקין. החלקה שמחה!

שלבים מרכזיים

 1. הסר גלגלים מהלוח והפרד אותם ממיסבי הגלגלים.
 2. נקה את הגלגלים על ידי הברשה תחילה של לכלוך וזוהמה מוטבעים, ולאחר מכן השרייתם במי סבון חמים לפני קרצוף בעדינות עם מברשת שיניים ישנה. יבש היטב.
 3. נקה את מיסבי הגלגלים על ידי הוצאתם בעדינות החוצה מהמגנים בעזרת סיכה או סכין יצירה והשרייתם בתמיסת ממס כמו אצטון או איזופרופיל אלכוהול. השאירו אותם לכמה דקות, לאחר מכן הסתובבו והקישו עליהם בתמיסה, הסירו כמה שיותר לכלוך. נגב גם את המגנים עם הממס שלך. זכור לשמן מחדש את המסבים והמגנים לפני החיבור מחדש עם גריז או שמן המתאימים למגני סקייטבורד.
 4. כדי לנקות סרט אחיזה, השתמש במברשת תיל רכה טבולה במים כדי לשפשף בעדינות, ולהעלות כל לכלוך מוטבע אל פני השטח. יש לייבש בזהירות עם סמרטוט או מייבש שיער לפני השימוש בחתיכת צמנט גומי (המכונה גם "מסטיק אחיזה" או "גומי קרפ") כדי להסיר את הלכלוך של פני השטח.