איך לנקות את המטבח שלך: לקבל טיפים לניקוי מטבח?

מטחנת מיקסר ומחמם מים תוך כדי ניקוי עמוק של המטבח
אסור לשכוח לנקות את המכשירים הקטנים יותר כמו טוסטר, מטחנת מיקסר ומחמם מים תוך כדי ניקוי עמוק של המטבח.

ניקוי מטבח עשוי להישמע כמו משימה קשה ומרתיעה. אבל, אם אתה רוצה לעשות את זה ללא טרחה, חלק את זה למשימות קטנות שניתן לנהל.

מטבח נקי הוא חלל בריא, לא רק לאוכל שלכם אלא גם לכם ולמשפחתכם. חשוב לנקות את המטבח מדי יום כדי לשמור עליו היגייני ונקי מחיידקים. כן, זה עשוי להיראות כמו משימה מעייפת שמתחברת מעל ומעבר למשימות האחרות של היום. אנחנו כאן כדי לפשט את זה עבורך.

למה חשוב לנקות את המטבח?

אתה מכין את הארוחות שלך, מאחסן את מוצרי המזון שלך ושוטף את הכלים שלך במטבח שלך. מטבח לא נקי יכול להפוך לנקודה חמה עבור מזיקים. זה, בתורו, יכול לסכן את בריאותם של יקיריכם. לכן, חשוב לפנות את במת המטבח כל לילה לפני השינה. לא אמורים להיות שאריות מזון או פירורי מזון על השיש. נגב את פלטפורמת המטבח בעזרת חומר חיטוי. השתמשו בתרסיס חיטוי מתאים כמו תרסיס חיטוי רב תכליתי של דומקס, הקוטל חיידקים. בדוק תמיד על אזור נסתר קטן ושטוף כדי לבדוק תאימות תחילה. אל תשכחו לקרוא את ההוראות על המוצר, ולבדוק אם הוא מומלץ למשטחים רכים ונקבוביים. כדי לשמור על היגיינה מעולה במטבח שלך, נקה את המטבח שלך לעומק לפחות פעם בשבוע.

בצע את השלבים שניתנו כאן כדי להוסיף יעילות לשגרת ניקוי המטבח שלך.

מרכיבים לשמירה

א מגבות נייר

ב בד מיקרופייבר

ג מגבות מטבח

ד ספריי חיטוי

ה נוזל לשטיפת כלים

כדי לשמור על מטבח נקי
כדי לשמור על מטבח נקי, נקה במהירות את המשטחים עם מטלית לחה לאחר כל שימוש.

ו מנקה מטבחים

ז מנקה רצפות

ח שואב אבק

ט מטאטא

י מגב

ניקוי כיריים גז במטבח

 1. שלב 1: שטפו את המבערים

  אם אתה תוהה איך לנקות את תנור הגז במטבח, זה קל. יש לשטוף את מבערי הגז לעתים קרובות כדי לשמור אותם נקיים וללא פסולת מזון. מבערי גז ניתן להסיר ביד. עקוב אחר ההוראות במדריך המוצר לדרך הנכונה והבטוחה לעשות זאת. הוסף טיפה אחת של נוזל כלים בקערת מים פושרים. השרו ספוג עם תמיסה זו ושפשפו את המבערים עם הספוג הזה. שטפו את שכבת הסבון במי ברז ונגבו אותם במגבת נקייה.

 2. שלב 2: נגב את הכיריים

  השתמש בחומר ניקוי למטבח כדי לנקות את הכיריים שלך. אתה יכול לנסות את Cif Kitchen Cleaner בשביל זה. זה עוזר לחתוך דרך שומן ולנקות כתמים. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות. כדי למנוע מהכתמים להתקשות, נגב אותם ברגע שאתה מזהה אותם.

 3. שלב 3: הסר ושטוף את הידיות

  כן, גם ידיות הגז צריכות לשטוף. הסר את זה רק לפי הוראות היצרן. אתה תמצא את ההוראה במדריך המוצר. אתה יכול גם לפנות לעזרה מקצועית. אתה יכול להשתמש בג'ל לשטיפת כלים ובתמיסת המים. קחו מברשת שיניים ישנה כדי לקרצף את החלק הפנימי. עם זאת, אל תשתמש במברשת עם זיפים קשים מכיוון שהיא יכולה להסיר את הסימנים מהידיות שלך.

 4. שלב 4: נגב את הארובה

  השתמש בתמיסת הסבון כדי לנגב את החלק החיצוני. לשטוף באמצעות מטלית כותנה לחה. נקה את המסנן לפחות פעם בחודש. אתה יכול לשטוף אותו עם נוזל כלים. אנחנו אוהבים את Vim.

ניקוי תנור המטבח

 1. שלב 1: נקו את מדפי התנור

  אם יש מזון תקוע על המדפים, השרו אותו בתמיסת כלים למשך הלילה. חלקיקי המזון יורדים בקלות כאשר הם הושרו במשך כמה שעות. לשפשף עם ספוג רך ולשטוף במי ברז רגילים.

 2. שלב 2: הכנת תערובת לניקוי תנור

  מכינים משחה באמצעות 0.5 כפית סודה לשתייה, 0.5 כפית מלח ו-0.5 כפית מים. מורחים את העיסה הזו על פנים התנור ומשאירים אותה שם לכמה שעות. מאוחר יותר, נגב את התנור באמצעות מטלית ניקוי לחה מעט.

 3. שלב 3: נקה את החלקים החיצוניים

  לאחר שניקת את החלק הפנימי, נקה גם את החלק החיצוני. אתה יכול לנסות את Cif Kitchen Cleaner בשביל זה. זה עוזר לחתוך דרך שומן ולנקות כתמים. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות.

ניקוי המקרר

 1. שלב 1: רוקנו את המקרר

  ניקוי המקרר יכול להיות קל. נתק את המקרר ממקור החשמל הראשי והוציא את כל התכולה. בדוק תאריכי תפוגה על מזון ארוז וזורק פריטים שלא ניתן עוד לצרוך. הסר את המדפים והמגשים מהמקרר שלך. משרים אותם במי סבון.

 2. שלב 2: ריסוס תמיסת ניקוי במקרר

  הוסף 1 כוס מים ל 1 כפית כל אחד של ג'ל כלים וחומץ לבן. שפכו את הנוזל הזה בבקבוק ריסוס ריק. השתמש בו כדי לרסס את התמיסה על הצדדים ועל רצפת המקרר. הניחו לתמיסה לשבת על משטח המקרר למשך 10 דקות ונגבו אותה בעזרת מטלית לחה. השתמש במברשת שיניים ישנה כדי לקבל את החללים שקשה להגיע אליהם.

 3. שלב 3: מלאו מחדש את המקרר

  נגב את מגשי המקרר והמדפים יבשים במגבת נקייה. תקן אותם בחזרה במקרר שלך וערמו בצורה מסודרת את פריטי המזון שלך על המדפים האלה.

ניקוי ארונות המטבח והדלפקים

 1. שלב 1: אבק

  הסר אבק או לכלוך רופף על ידי הברשה תחילה את המשטחים.

 2. שלב 2: טפל עם מנקה מטבח

  טפלו במשטחים, במיוחד בנקודות מכוסות הלכלוך והשומן בעזרת תכשיר ניקוי יעיל למטבח. אתה יכול לנקות את מדפי המטבח שלך עם חומר ניקוי כמו Cif Kitchen Cleaner. זה עוזר לחתוך דרך שומן ולנקות היטב את הכתמים. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות.

 3. שלב 3: שטפו את הארונות שלכם

  שטפו את המשטחים כמו גם את החלק הפנימי והקדמי של הארונות עם מטלית ומי סבון חמימים. הפעל לחץ ישר לתוך הפינות כדי להסיר את הלכלוך הכלוא. מברשת שיניים ישנה ונקייה יכולה להיות שימושית לקרצוף נקודות שקשה להגיע אליהן כמו מסביב לצירים.

 4. שלב 4: יבש את פני השטח

  השתמש במטלית מיקרופייבר נקייה כדי למנוע סימני מים על הארונות הנוצצים שלך.

ניקוי כיור המטבח

 1. שלב 1: שטפו את הכיור

  התחל בשטיפת כל הכלים המלוכלכים באמצעות נוזל כלים. השתמש בג'ל מדיח Vim כדי לשמור אותם נקיים ומבריק. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות. כעת, שטפו את כיור הנירוסטה שלכם עם נוזל כלים ומים חמים. שפשפו את הפינות והחריצים בכיור עם מברשת שיניים ישנה. לשטוף במים רגילים.

 2. שלב 2: שטפו את הברזים

  השתמש במי הסבון החמים כדי להסיר כתמים על ברזי המטבח שלך.

 3. שלב 3: טיפול בכתמי מים קשים

  אם אתה מקבל אספקת מים קשים, תבחין כי הכיור שלך התחיל להיראות מעונן. כדי לתקן זאת, כסה את כיור האמבטיה שלך בתמיסה המכילה חלק אחד של מים וחלק אחד חומץ. לשטוף עם מטלית מיקרופייבר לחה. יבש באמצעות מגבות נייר.

ניקוי קירות המטבח

הסר אבק מפינות קירות המטבח שלך באמצעות מטאטא.

שטפו את השמן או השומן מקירות המטבח באמצעות מי סבון חמים. בדוק תמיד אם קירות המטבח שלך עמידים בפני מים על ידי הפעלת בדיקת טלאים קטנה באזור לא בולט.

לאחר שהכתמים נעלמו, קח ספוג לח ונגב את כל המשטח נקי. אפשר זרימת אוויר מקסימלית לאחר שלב זה. אתה יכול להשאיר את החלונות פתוחים או להפעיל את המאוורר.

ניקוי המדיח

חלקיקי מזון מצטברים בפינות. חשוב לנקות את זה. מלאו מים בבקבוק תרסיס והשתמשו בהם באזורים אלה. זה יעזור לשחרר את הרובה. אתה יכול להשתמש במטלית כותנה או ספוג כדי לנקות אותו. חזור על התהליך פעם נוספת במידת הצורך.

הוסף חומץ והפעל מחזור ריק במדיח הכלים שלך. אם יש מלכודת מזון במדיח הכלים שלך, רוקנו אותה ושטפו גם אותה.

נגב את החלק החיצוני של מדיח הכלים שלך באמצעות חומר ניקוי למטבח כמו Cif Kitchen Cleaner. זה עוזר לחתוך דרך שומן ולנקות כתמים. בדוק את החבילה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות.

נקה מכשירי מטבח קטנים

אסור לשכוח לנקות את המכשירים הקטנים יותר כמו טוסטר, מטחנת מיקסר ומחמם מים תוך כדי ניקוי עמוק של המטבח. נגב את המשטחים החיצוניים באמצעות חומר ניקוי למטבח כגון Cif Kitchen Cleaner. זה עוזר לחתוך דרך שומן ולנקות את הכתמים ביסודיות. בדוק את האריזה כדי להבין את הוראות השימוש הנכונות. אם שאריות המזון התקשות במיקרוגל, הוסיפו מים לכוס והביאו לסף רתיחה. הקיטור ישחרר את הרובה. כעת, שטפו את הפטיפון במיקרוגל עם מי סבון חמים.

ניקוי רצפת המטבח

הסר את הלכלוך המשטח מהרצפה באמצעות שואב אבק. אפשר גם לטאטא את הרצפה עם מטאטא.

נקה את המטבח שלך לעומק לפחות פעם בשבוע
כדי לשמור על היגיינה מעולה במטבח שלך, נקה את המטבח שלך לעומק לפחות פעם בשבוע.

אם אתה מנגב את הרצפה, נגב את הרצפה עם חומר יעיל לניקוי רצפה. לאחר הניקוי יש לחטא אותו. אנו ממליצים על דומקס מנקה רצפות, הזמין בשוק. יש לחטא את הרצפה בעזרת דומקס מנקה רצפות המכיל סודיום היפוכלוריט כמרכיב פעיל. השתמש לפי ההוראות על האריזה; בדוק על אזור נסתר קטן ושטוף כדי לבדוק תאימות תחילה.

ניקוי עמוק של המטבח שלך אולי לא נראה כמו פוטנציאל מרגש. אבל, למרבה המזל, אתה לא צריך לעשות הכל בבת אחת. צור רשימה של הדברים שאתה צריך לעשות ופזר אותה על פני שבוע. זה יעזור לך לשמור על רמות מעולות של ניקיון והיגיינה במטבח שלך.

שמירה על מטבח נקי

כדי לשמור על מטבח נקי, נקה במהירות את המשטחים עם מטלית לחה לאחר כל שימוש. כדי לנקות כל כתמים, ערבבו 0.5 כוס חומץ לבן ב-2 כוסות מים ויוצקים לבקבוק ספריי. יש לרסס בעת הצורך ולשפשף בעזרת ספוג רך. אפשר למשטחים המנוקים להתייבש לחלוטין. כמו כן, כדי להסיר כל ריח מהמטבח שלך, פשוט שמור קערת סודה לשתייה בפינה. הוא סופג ריחות לא נעימים ומנטרל את האוויר בחדר.

זכור לשמור את הדלתות פתוחות לאחר הניקוי כדי לאפשר זרימת אוויר.

שלב מפתח

לעתים קרובות צריך להשאיר מוצרי ניקוי למטבח למשך זמן מה כדי שחומר הניקוי במוצר יעשה את הקסם שלו. לכן, זה יכול להיות רעיון טוב להסתובב במטבח שלך ולהחיל מוצר ניקוי מתאים על מכשירי חשמל ומשטחים שונים, ולאחר מכן ללכת חזרה לכל פריט כדי להתחיל לקרצף!

למידע נוסף על טיפול בבית, בקר בכתובת Get set clean.