כיצד להסיר כתמי צבע מבגדים?

הנה לך - מדריך פשוט שיעזור לך להסיר כתמי צבע בגדים
הנה לך - מדריך פשוט שיעזור לך להסיר כתמי צבע בגדים.

צבעת בטעות את הבגדים שלך במכונת הכביסה? המשך לקרוא כדי לגלות כיצד להסיר כתמי צבע.

זה קרה לכולם לפחות פעם אחת. אתה פותח את דלת מכונת הכביסה, מצפה למצעים מכובסים טריים, ומוצא רק בגדים בצבע מוזר בגלל הצבע הצבעוני של אחד הבגדים שרץ בכביסה. אם זה קרה לך זה עתה, אל תיבהל - הכל לא אבוד! המשך לקרוא כדי לגלות כיצד להסיר כתמי צבע מבגדים.

בדוק כיסים, רגליים ושרוולים של בגדים כדי להבטיח שפריטים צבעוניים לא יתגנבו למכונת הכביסה מבלי לראות. בגדי הריצה הצבעוניים המסוכנים ביותר הם לעתים קרובות גרביים שנשכחו או כפפות תחובות בכיסים.
על אילו נושאים תרצה לקרוא?

מה גורם לצבע לרוץ?

צביעה אינה קבועה. לצבעים צבעוניים, אם מיושמים בצורה גרועה או לא קשורים בחוזקה לבד, יש נטייה לרוץ בעת הכביסה. זה מיתוס פופולרי שצבעים מסוימים נוטים יותר לפעול מאשר אחרים, אבל הבד הוא זה שקובע אם בגד ידלוף את הצבע שלו. בדים סינתטיים נוטים פחות לרוץ, מכיוון שהצבע התווסף בעת יצירת הבד. סביר מאוד שבגדים צבועים ביתיים יפעלו, מכיוון שהצבע נוסף לאחר הרכישה. קחו זאת בחשבון בעת הכביסה - בחרו ערכת צבעים וכבסו יחד בגדים מאותו הצבע.

כיצד להסיר כתמי צבע

הדרך הטובה ביותר להסיר כתמי צבע מבגדים היא לתפוס אותם כשהם 'חמים' – כלומר בהקדם האפשרי! בדוק שהמכונה לא הייתה מזוהמת - אם הכתם חזק במיוחד, שקול להפעיל שטיפה קצרה כדי להסיר שאריות צבע, ושטוף את סל הכביסה שלך כדי למנוע כתמים נוספים. אם הכתם קל עד בינוני, יש לשטוף מחדש מיד עם חומר ניקוי ממוקד כתם, כגון פעולת כתם Breeze, הקפד לקרוא ולעקוב אחר כל ההוראות הכתובות על האריזה ולבדוק מוצר על שטח קטן לפני השימוש.

לחלופין, אפשר להשתמש בחומץ לבן כדי להסיר את כתם הצבע. יוצקים 1 כוס חומץ לבן לתוך דלי מים קרים, מערבבים היטב ולאחר מכן שטפו את הבגד המוכתם. הקפידו לבדוק את השפעת החומץ על פינה אחת קטנה של הבד - אם הבגד צבעוני, החומץ עלול להגיב עם הצבע המקומי.

כיצד להסיר כתמי צבע מבגדים לבנים
כיצד להסיר כתמי צבע מבגדים לבנים.

אפשרות נוספת היא להשתמש באקונומיקה חמצן. בעת שימוש בכל סוג של אקונומיקה, הקפידו להשתמש בכפפות ובמשקפי מגן, והקפידו לא להתיז על עור חשוף. ממיסים את האקונומיקה בכוס קטנה של מים חמים, ואז מוסיפים לדלי מים קרירים. השרו את הבגד למשך 15-30 דקות, ולאחר מכן שטפו אותו.

עבור יותר כתמים, שקול להשתמש ב-3% מי חמצן. הוסיפו כמה טיפות ישירות לבד (הקפידו תמיד לבדוק את ההשפעה על פינה בלתי נראית של הבגד) ואפשרו לו לשבת כמה דקות. לשטוף כמו לעיל.

כיצד להסיר כתמי צבע מבגדים לבנים

אם הכתם עדיין לא הוסר, או אם הבגדים המוכתמים לבנים, אתה יכול לנסות להוסיף 0.13 של כוס אקונומיקה כלור לדלי מלא במים. הניחו לבגד להיספג במשך 15-30 דקות, ולאחר מכן שטפו ביד או באמצעות מחזור שטיפה במכונה.

הנה לך - מדריך פשוט שיעזור לך להסיר כתמי צבע בבגדים. אתה יכול גם למצוא עצות נוספות על צבע או כתמי צבע במאמר זה כאן.

  • זכור, היזהר בעת הכביסה: קרא תמיד את התווית על הבגדים שלך.
  • לפני כל כביסה, בדוק כדי לוודא שפריטים צבעוניים לא רצויים לא יתגנבו למכונה מבלי לראות.