10 יתרונות של מיחזור בבית

בואו נתרחק מהיתרונות הרחבים יותר של מיחזור ונתמקד ביתרונות הישירים לכם ולמשפחתכם
חסכו כסף: בואו נתרחק מהיתרונות הרחבים יותר של מיחזור ונתמקד ביתרונות הישירים לכם ולמשפחתכם.

מיחזור הפך לדרך חיים, אבל למה אנחנו ממחזרים? להלן 10 יתרונות של מיחזור.

בעולם שבו אנו מתמודדים עם משאבי טבע מתמעטים, מזבלות ופלסטיק שעולים על גדותיו באוקיינוסים שלנו, המיחזור הפך כמעט לטבע שני.

מיחזור אולי הפך לדרך חיים – אבל למה בעצם אנחנו ממחזרים? מדוע מיחזור טוב לסביבה? מהם היתרונות של מיחזור? מה הם היתרונות של מיחזור נייר, במיוחד? מהם היתרונות של מיחזור מתכות? למי זה מועיל ואיך? האם יש יתרונות ישירים עבורך?

גלה את התשובות עם רשימת 10 היתרונות של מיחזור.

אנו ממליצים: מיחזור ככל שתוכל כדי להפחית את טביעת הרגל הסביבתית שלך. למיחזור יכול להיות השפעה חיובית על אנשים, בעלי חיים, אדמה, משאבי טבע, בריאות ואפילו על הכספים האישיים שלך!

מדוע מיחזור טוב לסביבה?

מהם היתרונות של מיחזור נייר
מהם היתרונות של מיחזור נייר?: לעצים לוקח שנים לגדול אך ניתן לכרות אותם תוך דקות.

מיחזור לא רק טוב לסביבה - הוא חיוני. בכל שנה ב-22 באפריל, מציינים בעולם את יום כדור הארץ במטרה להעלות את המודעות לנושאים סביבתיים. אבל בעוד שאנו חוגגים את היום הזה רק פעם בשנה, עלינו לשאוף למחזר כל השנה.

במילים פשוטות, מיחזור הוא אחת הדרכים היעילות ביותר להגן ולשמר את העולם הטבעי בו אנו חיים. על ידי שימוש חוזר בחומרים ישנים, אנו חוסכים את האנרגיה שהייתה לוקחת כדי ליצור חדשים.

מהם היתרונות של מיחזור?

אל תבזבז פסולת טובה! להלן 10 סיבות למיחזור:

 1. שמור על משאבי הטבע של העולם: המשאבים הטבעיים של כדור הארץ הם סופיים. מיחזור שומר על משאבי טבע יקרי ערך לטובת אורך החיים של כדור הארץ. זה גם מבטיח שנוכל להמשיך לחיות כפי שהורגלנו אליו.
 2. הגן על חיות הבר בעולם: ככל שנמחזר יותר, כך נצטרך פחות לשבש ולפגוע בעולם הטבע, כולל בתי גידול. אם פחות יערות נכרתים ופחות נהרות מופנים, פחות חיות בר נפגעות או נעקרות בתהליך.
 3. הגן על אנשי העולם: בחיפוש אחר חומרים חדשים, לרוב האנשים העניים והפגיעים ביותר נעקרו מבתיהם. קהילות המתגוררות סביב יערות או מערכות נהרות עלולות למצוא את עצמן מגוררות בחיפוש אחר עצים זולים.
 4. הרחק פלסטיק מהאוקיינוסים: אם פסולת פלסטיק אינה ממוחשבת בבטחה, היא עלולה להישפף או לשטוף לתוך נהרות ואוקיינוסים, שם היא עלולה לפגוע בחיות בר ולזהם קווי חוף ודרכי מים. מיחזור פלסטיק שומר על בריאותנו ועל מקורות המזון העיקריים שלנו, ומגן על חיות הבר בסביבתן הטבעית.
 5. מהם היתרונות של מיחזור מתכות ?: מיחזור מתכת פירושו שיש פחות צורך במיצוי יקר, מסוכן ומזיק של חומרים חדשים. אלומיניום נחשב בדרך כלל למתכת - ראה מספר 6 כדי לגלות: מה היתרונות של מיחזור אלומיניום.
 6. מהם היתרונות של מיחזור אלומיניום ?: ייצור מוצרים מחומרים ממוחזרים דורש פחות אנרגיה מאשר יצירתם מחומרי גלם. לפעמים ההבדל הוא עצום, למשל ייצור אלומיניום חדש מקופסאות שימורים ממוחזרים ונייר כסף מצריך 95% פחות אנרגיה מאשר להתחיל מאפס.
 7. מהם היתרונות של מיחזור נייר?: לעצים לוקח שנים לגדול אך ניתן לכרות אותם תוך דקות. לכן נטיעת עצים חדשים לא מספיקה – צריך גם למחזר. הכנת נייר מנייר ממוחזר עיסת משתמשת ב-40% פחות אנרגיה מאשר יצירת נייר מסיבי עץ בתוליים.
 8. יצירת מקומות עבודה חדשים: המיחזור יצר שפע של מקומות עבודה חדשים, בתעשיית המיחזור עצמה ובייצור. חלק מהחנויות מכילות שורות שלמות של סחורה העשויות ממוצרים ממוחזרים, המציגות את היתרונות של מיחזור ברמה מקומית יותר.
 9. חסכו כסף: בואו נתרחק מהיתרונות הרחבים יותר של מיחזור ונתמקד ביתרונות הישירים לכם ולמשפחתכם. מיחזור רהיטים, מיחזור בדים ישנים לזריקות ומפות שולחן, קניות בחנויות יד שנייה, שימוש חוזר במיכלים, שימוש בשאריות מזון כקומפוסט - כל אלו הן דרכים נהדרות למחזר ולחסוך כסף.
 10. תרגיש טוב!: במילים פשוטות, לעשות טוב גורם לך להרגיש טוב. הצילו את כדור הארץ, היו שמחים.

בעוד שמחזור הוא דרך מצוינת להפחית את כמות הפסולת שאנו מייצרים, הדבר הטוב ביותר שאנו יכולים לעשות הוא להפחית את הכמות שאנו משתמשים מלכתחילה. צמצם, השתמש מחדש, מיחזר - אם כולם היו עושים זאת, דמיינו את ההשפעה שיכולה להיות לנו על רווחת הפלנטה שלנו?

 • ממחזר כמה שאתה יכול בבית
 • עודדו את ילדיכם למחזר ולמדו אותם את היתרונות הרחבים יותר של מיחזור
 • האם מקום העבודה שלך ממחזר? אם לא, תגרום לזה לקרות!
 • עודדו חברים ובני משפחה למחזר