איך להשיג שעוות נרות מבגדים ב-5 שלבים פשוטים

כשאתה לומד כיצד להסיר שעוות נרות מבגדים
כשאתה לומד כיצד להסיר שעוות נרות מבגדים, בדוק תמיד את תווית הטיפול בבגד על כל פריט לפני שתנסה להסיר כתמי נרות.

טיפות שעווה על הבגד האהוב עליך? אל תיבהל ולמדתי איך להסיר נר מהבגדים ב-5 שלבים פשוטים.

בין אם במסיבת יום הולדת לילדים ובין אם בארוחת ערב עם חברים, חגיגות כרוכות לרוב בשימוש בנרות, ומכיוון שעלולה להתרחש בקלות תאונה, שעוות הנרות עלולה להישפך החוצה. בצעתי את השלבים הפשוטים האלה כדי ללמוד איך להוציא שעווה נרות מהבגדים.

כשאתה לומד כיצד להסיר שעוות נרות מבגדים, בדוק תמיד את תווית הטיפול בבגד על כל פריט לפני שתנסה להסיר כתמי נרות. בדים מסוימים עשויים להזדקק לטיפול מיוחד בעוד שאחרים מאפשרים שימוש בפתרונות תוצרת בית.

לצפות

באופן מוזר, הצעד הראשון בלימוד כיצד להסיר נר מהבגדים הוא לא לעשות כלום - לפחות עד שהשעווה תתייבש. ניסיון להסיר את הנר מהבגדים לפני שהוא יתייבש כנראה יחמיר את הבעיה, יפזר את הכתם, ואתה יכול אפילו לשרוף את עצמך!

מגרדים היטב את הכתם

השלב הבא לדעת כיצד להסיר כתמי שעווה מבגדים הוא לקבל כמה שיותר מהשעווה הקשה והקרה. לשם כך, עם סכין חדה מספיק חילצתי את השעווה, מבלי לפגוע בבד הבגד. היזהר מאוד עם הסכין; השתמש תמיד בתנועות מחוץ לגופך כדי למנוע תאונות. עבדו היטב על הכתם כדי להסיר כמה שיותר חומר, והשארו רק את השעווה המוטבעת ביותר.

בצעתי את השלבים הפשוטים האלה כדי ללמוד איך להוציא שעווה נרות מהבגדים
בצעתי את השלבים הפשוטים האלה כדי ללמוד איך להוציא שעווה נרות מהבגדים.

באיזה סוג סבון אתה משתמש כדי לכבס בגדים?

שוב המסתי את השעווה

זה אולי נראה מנוגד לאינטואיציה, אבל השלב הבא בלימוד כיצד להוציא שעווה מבגדים הוא לחמם אותו מחדש:

  • הניחו סמרטוט או מגבת מתחת לבגד או המפה ושתי מגבות נייר על גבי כתם השעווה.

  • מחממים מגהץ בין טמפרטורה נמוכה לבינונית ומעבירים אותו על האזור הזה. תמיד היזהר מאוד בעת השימוש במגהץ.

  • השעווה שחוממת יתר על המידה תתפרק שוב ותיעלם מהבד, ובמקום זאת תשרים את מגבות הנייר.

  • אם אתה רואה שהנייר רווי יותר מדי שעווה, כדי להסיר בהצלחה את הנר מהבגדים, עליך להזיז אותו כדי להתחיל מחדש באזור אחר או להחליף אותו בחדש. אם יש לך נייר סופג בהישג יד, השתמש בו, מכיוון שהוא יעבוד זהה או טוב יותר ממגבת נייר רגילה.

תן לזה להיספג

עד עכשיו, כל השעווה הייתה צריכה להיעלם מהבד. עם זאת, אם השעווה הייתה צבעונית, בוודאי יהיה כתם כלשהו על הבגד או המפה. אם זה המקרה ואתה תוהה איך להוציא את הנר מהבגדים שלך:

  • הכינו קערה עם תערובת של מים וסבון נוזלי של Skip evolution, והניחו לבד להשרות כמה שעות. זה אמור להסיר את כל הכתמים שנותרו על הבד.

  • אתה יכול גם לנסות למרוח כמות קטנה של סבון נוזלי של Skip ישירות על הכתם כמסיר כתמים, אבל תמיד לבדוק אזור קטן לפני השימוש בו על כל המשטח.

שטפו את הבד

לבסוף, יש לכבס את פריט הלבוש או המפה באופן קבוע - הן במכונה והן ביד, לפי העניין. כל כתם שעווה שנותר צריך להיעלם! אם הפריט הנגוע הוא בגד העשוי מבד רגיש במיוחד, אולי תעדיפו ללכת לניקוי יבש או למומחה בעל מומחיות ספציפית כיצד להסיר שעוות נרות מהבגדים.

האם אתה רוצה ללמוד מידע שימושי נוסף? גלה כיצד להסיר כתמי שעווה אפילציה במאמר זה, או גלה את הטכניקות הטובות ביותר להסרת רפש או דבק מבגדים. למד עוד טריקים להסרת כל מיני כתמים במדור הכביסה שלנו.