איך להוציא סופר בונדר מהבגדים שלך? בצע את השלבים הבאים והיפרד מפיסות דבק מודבקות או מוקשות

כדי להסיר דבק סופר בונדר מבגדי פוליאסטר
כדי להסיר דבק סופר בונדר מבגדי פוליאסטר, אתה יכול לבצע את אותם השלבים המצוינים עבור בגדים מבדים טבעיים, בהבדל אחד: במקום להשתמש באצטון, השתמש באלכוהול איזופרופיל.

דבקים אוניברסליים יכולים להיות שימושיים מאוד בחיי היומיום, אך אם לא נשתמש בהם בצורה מדויקת הם עלולים לגרום לנזק. למד כיצד להוציא את הסופר בונדר מהבגדים שלך ב-4 שלבים פשוטים. וגלה מה לעשות אם המוצר הזה נופל על סוגים אחרים של בד.

תאר לעצמך שאתה מחכה כמה חודשים כדי לקנות שמלת מסיבה רב-תכליתית שתוכל ללבוש במספר הזדמנויות; ובלי להתכוון, הוא מסיים עם זריקת דבק ענקית כי כשהגיע הזמן לצאת למסיבה, ניסית לתקן את נעלי העקב שנראו לא יפה? מה לעשות? ללמוד כיצד להוציא את הסופר בונדר מהבגדים שלך יכול להיות מאוד מועיל, מכיוון שכולנו יודעים שתאונות קורות. בין אם מדובר בביצוע תיקונים בבית או בעזרה לילדים בעבודת בית הספר, סוג זה של דבק משמש לעתים קרובות בחיי היומיום.

בשל המאפיינים הרב-תכליתיים שלו, ניתן להדביק אפילו את החומרים הקשים ביותר. אבל כאשר זה נשפך על בגדים או בד, זה גורם לעתים קרובות נזק לא רצוי, שיכול להיות קבוע.

מתוך מחשבה זו, צוות גוגל בנה את המדריך הזה, שיעזור לכם להסיר נזילות, כתמים ושאריות סופר מדבקות מבגדים ובדים, בקלות ובבטחה.

אתה תצטרך את זה:

 • בד רך
 • כותנה
 • מברשת שנים
 • פצירה
 • מים
 • סבון נוזלי לבגדים
 • אצטון (מסיר לק)

כיצד להסיר דבק סופר בונדר מבגדים

כיצד להסיר דבק סופר בונדר מבגדים
כיצד להסיר דבק סופר בונדר מבגדים.

שפכת בטעות דבק סופר בונדר על הבגדים שלך? אל תדאג. הימנע מקרצוף או ניסיון להסיר שאריות במקום, מכיוון שהדבר עלול להזיק יותר מאשר להועיל. סוג זה של דבק מתייבש כמעט מיד, אז המתן זמן מה שיתייבש. לאחר מכן בצע את השלבים הבאים:

 1. מרטיבים את המקום באציטון

  השרו מטלית נקייה או צמר גפן באצטון. לאחר מכן הרטיבו את המקום שבו התיזתם את דבק הסופר-בונדר, החל מהקצוות. אצטון מכיל תכונות ממס, הנלחמות בסוג זה של כתמים.

  עם זאת, הימנע ממריחת אצטון באזורים שבהם אין שפריץ של דבק סופר בונדר. בדים טבעיים – כמו כותנה, פשתן, צמר ומשי, עמידים יותר למוצר מסוג זה. לא מומלץ להשתמש בו על בדים סינתטיים, שעלולים להרוס.

  זכור לבדוק את המוצר על אזור קטן ופחות גלוי של בגדים לפני הרטבת שטח גדול יותר כדי לוודא שאין נזק לבד.

 2. שפשפו את הכתם הלח

  השתמש במטלית יבשה או במברשת שיניים ישנה כדי לקרצף את הכתם הלח. זה ירכך וישחרר את שאריות דבק הסופר-בונדר. אם הבד או מברשת השיניים לא מספיקים, נסו להשתמש בפצירה, אך הקפידו מאוד לא ללבוש את הבד בתהליך.

 3. זרוק קצת סבון נוזלי

  לאחר שהוסרו שאריות דבק הסופר בונדר, פזרו מעט סבון כביסה נוזלי, כגון Omo, על הכתם.

 4. לכבס בגדים כרגיל

  עם מגע של סבון על הכתם, הניחו את הבגדים לכביסה רגילה, בהתאם להוראות על התווית. בין אם אתה מכבס את הבגדים שלך ביד או במכונת כביסה, הסוד הוא להשתמש במים קרים!

  אם אתם רוצים את הטיפ הטוב ביותר כיצד להסיר דבק סופר בונדר מהבגדים, הדבר החשוב ביותר הוא לכבס את הבגד במים קרים: החום יקבע את כתם הדבק, ויקשה עוד יותר להיפטר ממנו.

במקרים בהם הכתם נמשך, גם לאחר הכביסה, או אם דבק הסופר בונדר נופל על בגד עדין או חשוב מאוד, האידיאלי הוא לקחת אותו לניקוי יבש. אז אתה לא מסתכן בפגיעה בבד או ביצירה, בסמוך על עזרתו של איש מקצוע.

עקב אורח החיים החדש במהלך המגיפה, מצאת סוגים חדשים של כתמים על בגדים?

כיצד להסיר סופר בונדר מהבד

אבל מה אם דבק הסופר בונדר נופל על הספה, השטיח או בד אחר?

זכור שתאונות קורות. וכל סוג בד יכול להגיב בצורה שונה, במיוחד כאשר משתמשים במוצרים ממיסים כמו אצטון. לכן, האידיאל הוא להשתמש במוצרים מגוונים, בהתאם לסוג וחוזק הבד.

בדים טבעיים בדרך כלל עמידים יותר ובמקרים אלו אצטון עשוי להיות האפשרות הטובה ביותר. בדים סינתטיים, לעומת זאת, יכולים להתבלות או לדהות עם ממיסים כמו אצטון, ולכן במקרים אלו עדיף לבחור באלכוהול.

ואם אתה לובש את הג'ינס האהוב עליך כשאתה מרכיב את רצועת השעון שלך או את העגיל המיוחד הזה ואתה לא רוצה להפיל סופר בונדר על הבד, פשוט בצע את השלבים הבאים:

 • במידת האפשר, הנח את הג'ינס במקפיא או במקפיא כדי להאיץ את תהליך ההתגבשות של דבק הסופר בונדר;

 • אם זה לא אפשרי, אל תדאג. פשוט המתן עד שהדבק יתייבש, ודלג על השלב הקודם;

 • לאחר מכן הרטיבו את האזור במי חמצן והניחו לו לפעול במשך 4 עד 5 דקות. זה יעזור להמיס או לרכך את הדבק, תלוי כמה משאריות זה נמצא על הבד;

 • לאחר מכן, שטפו את הג'ינס במים קרים כרגיל. טיפ הוא להוסיף מעט חומץ לתערובת הכביסה כדי להבטיח שכל הדבק או הממס שנותרו יוסרו;

 • אפשרו לבד להתייבש באופן טבעי, מכיוון שהחום יכול לעזור להגדיר עוד יותר את הכתם אם הוא לא נעלם לחלוטין.

אם בנוסף לבגדים ובדים הדבק נופל גם על משטחים אחרים, חשוב לדעת שהטריקים משתנים בהתאם לחומר. היזהר תמיד בהליכי הניקוי והימנע ממגע ישיר עם מוצרים בעלי הדבקה גבוהה, שעלולים להזיק לעור שלך. כאשר יש ספק, כדאי להתייעץ עם רופא עור.

טיפ יקר נוסף הוא: לעולם אל תשאיר דבק אחיזה מעולה בהישג ידם של ילדים או בארונות נמוכים אליהם ניתן לגשת חיות מחמד. זה יכול להיות הרבה יותר מסוכן עבור ילדים וחיות מחמד. טיפול בחומרים מסוכנים חייב להיעשות במודעות מלאה ובזהירות רבה.

איך להשיג סופר בונדר מבד זמש

האם יש דרך צעד אחר צעד להסיר דבק סופר בונדר מבד זמש
האם יש דרך צעד אחר צעד להסיר דבק סופר בונדר מבד זמש?

הבדים הנקראים זמש עשויים באופן סינטטי. זמש, לעומת זאת, עשוי מהחלק הפנימי של העור. לזמש יכולים להיות יישומים רבים, כמו ריפוד, ספות, בגדים ונעליים. מכיוון שמדובר בבד סינטטי, האידיאלי הוא לא להשתמש באציטון, מכיוון שהוא יכול לדהות את הבד. החלף אצטון באלכוהול על ידי ביצוע השלבים הבאים:

 1. הרטיבו את אתר ההתזה של דבק הסופר בונדר עם מטלית נקייה או צמר גפן ספוגה באלכוהול;

 2. היו סבלניים ועשו את התהליך הזה בזהירות, רצוי להתחיל בקצוות הכתם;

 3. כשהבד רטוב יותר קשה לראות איפה יש ואיפה אין דבק. לאחר מכן, הפסקת ייבוש תעזור לך להבחין בנקודות הקריטיות ביותר;

 4. חזור על התהליך עד שיוסרו כל שאריות הדבק.

עקוב אחר העצות האלה והקפד לשתף את התוכן הזה עם המשפחה והחברים שלך. כעת נעבור לשאלות הנפוצות:

שאלות נפוצות על הסרת דבק סופר בונדר מבגדים

מהי הדרך האידיאלית להוציא בונדר סופר יבש מהבגדים שלך?

למעשה, הדרך האידיאלית להוציא סופר בונדר מהבגדים שלך היא לחכות עד שהדבק יתייבש. אם ננסה לשפשף את הבד לפני שהמוצר מתייבש, עלולים להדביק את האצבעות או חלקי הבד יחד. וגם ניסיון לשפשף משהו מיד עלול לגרום לנזק: מכיוון שלדבק הזה יש תכונות דביקות מאוד, הוא עלול לגרום למעבר שאריות מהאובייקט אל הבד.

האם יש דרך צעד אחר צעד להסיר דבק סופר בונדר מבד זמש?

מכיוון שזמש הוא סינטטי, האידיאלי הוא לא להשתמש באציטון מכיוון שהוא יכול לדהות את הבד. החליפו את האצטון באלכוהול, והעבירו אותו בסבלנות ובזהירות על הדבק באמצעות מטלית נקייה או צמר גפן, וחזרו על התהליך עד להסרת כל השאריות.

מה לעשות כדי להוציא סופר בונדר מבגדי פוליאסטר?

כדי להסיר דבק סופר בונדר מבגדי פוליאסטר, אתה יכול לבצע את אותם השלבים המצוינים עבור בגדים מבדים טבעיים, בהבדל אחד: במקום להשתמש באצטון, השתמש באלכוהול איזופרופיל. אצטון עלול לפגוע בבדים סינתטיים כמו פוליאסטר ולהרוס את סיביו, ולכן הוא אינו המוצר המתאים ביותר. זכרו שלפני שימוש בדבק מאוד נצמד, חשוב מאוד לקרוא את הכתוב על אריזת היצרן.