כיצד להסיר דיו מבגדים

כיצד להסיר כתמי דיו לאחר שעברו דרך המייבש
כיצד להסיר כתמי דיו לאחר שעברו דרך המייבש.

מחפשים טיפים להסרת דיו וטושים מהבגדים שלכם? מאמר זה מכיל רבים. תאיר את עצמך.

כתמי דיו על הבגדים נפוצים באופן מפתיע, בין אם אנו נושאים בכיס החזה שלהם עט שזורם ובין אם לילדים יש יד בציור. לא משנה כמה מתקשה הדיו על הבגדים שלך, אל תיבהל. קל מאוד להסיר אותו. כל מה שאתה צריך זה מסיר כתמים טוב, קצת זמן והעצות שלהלן:

אותם הדגשים חלים על סימני סימון כמו על הסרת דיו. לאחר יישום השלבים האישיים, אל תשכח לכבס את הבגדים באבקת כביסה, כגון סאבו לכביסה.
איזה סוג של חומר ניקוי אתה מעדיף?

הסר כתמי דיו מסיסים במים בחמישה שלבים

דיו מסיס במים משמש ברוב העטים, הטושים והעטים הנפוצים. קל באופן מפתיע לנקות אותו מבגדים ולעתים קרובות אנחנו אפילו לא צריכים מוצר דיו מיוחד. אבקת כביסה טובה כמו סאבו לכביסה, מים חמימים וכתמים תיעלם בקרוב. לכתמים גרועים יותר, נוכל להשתמש תחילה במסיר הכתמים ולאחר מכן לשטוף את הכביסה.

 1. כאשר דיו דולף על הבגדים שלנו, עדיף לתת לו במהירות להיספג לתוך מטלית מיקרופייבר. אנחנו לא משפשפים או משפשפים את Kaňka. אנחנו פשוט שואבים אבק כמו שתיין.
 2. כאשר הכתם גדול יותר, אנו משתמשים במסיר כתמים על בסיס מים כדי לשבור אותו. השאר למשך 10 דקות או עקוב אחר ההוראות על התווית.
 3. נשתמש שוב בבד כשותים. כעת, לאחר שהמוצר הספיק לעבוד, אתה אמור להיות מסוגל להסיר אפילו יותר דיו מבעבר.
 4. הכנסנו את הבגדים למכונת הכביסה, רצוי לבד. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך לייצר בגדים. פשוט שטפו באותה טמפרטורה כמו שהיינו שוטפים אותו בדרך כלל.
 5. לפני הכנסת הכביסה למייבש יש לוודא שהכתם נעלם לחלוטין. אם לא, חזור על תהליך הניקוי, ספיגת הדיו שהשתחרר וכביסה.

הסרת כתמים מדיו מסיס באלכוהול בארבעה שלבים

תוהים איך להוציא בגדים מבגדים בעט אלכוהול? זה קצת יותר מסובך, אבל לא בלתי אפשרי. צבעי דיו קבוע הם בדרך כלל על בסיס שמן, ולכן מים עם חומר ניקוי לשטיפת כלים לא יכולים לעשות איתם כלום. אנחנו צריכים משהו שישבש את הבסיס הזה כדי שניתן יהיה להסיר את המקל.

 1. גם כאן אנחנו מתחילים במתן לדיו להיספג לתוך מטלית מיקרופייבר. זה עדיף על מגבות נייר מכיוון שפיסות נייר מהן עלולות להיכנס בין סיבי הבד ולהחזיק בהן את הדיו.
 2. כעת נמרח אלכוהול או ספריי לשיער על המקל. האלכוהול הכלול ממיס את בסיס השמן בדיו, כך שהוא פועל כנקודת היעלמות מצוינת. חלקם משתמשים גם בג'ל ניקוי אנטיבקטריאלי. לא נשכח להתאוורר היטב בעבודה ולהגן על העור שלנו.
 3. הכניסו את הבגדים למכונת הכביסה עד שהלכה, האלכוהול או הג'ל יתייבשו ושטפו אותם לטמפרטורה הרגילה באבקת הכביסה. נסה את Savo לכביסה, למשל. עדיף לכבס את הבגדים המפותלים בעצמם כדי שהכתם לא יוטבע על כביסה אחרת.
 4. לפני שאנו מכניסים אותו למייבש, ודא שהאמבטיה באמת נעלמה. אנו משיגים את התוצאה הטובה ביותר על ידי מתן הכביסה להתייבש באוויר.

כיצד להסיר כתמי דיו לאחר שעברו דרך המייבש

קל באופן מפתיע לנקות אותו מבגדים ולעתים קרובות אנחנו אפילו לא צריכים מוצר דיו מיוחד
קל באופן מפתיע לנקות אותו מבגדים ולעתים קרובות אנחנו אפילו לא צריכים מוצר דיו מיוחד.

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור הוא שהחום ייצב את הכתם בבד, כך שהרבה יותר קשה להסיר אותו אחר כך. לכן כל כך חשוב לוודא שהדיו נעלם לפני שאנחנו מכניסים את הבגדים למייבש.

אבל תאונות קורות, אז אפילו כתם דיו עובר לפעמים מחזור ייבוש לפני שאנחנו מבחינים בו. במקרה זה, הגיע הזמן למסיר כתמים המיוצר באופן תעשייתי. אנו מורחים אותו ישירות על המחבת ומוסיפים מעט למתקן חומרי הניקוי במכונת הכביסה. אולי נצטרך לכבס את הבגדים שלנו כמה פעמים, אבל בסופו של דבר ניפטר מהכתם. הוא רק רוצה להמשיך את זה.

שלושה טיפים להסרת כתמי דיו

ניקוי כתמי דיו יהיה קל יותר אם תבצע את השלבים הבאים:

 • ננסה להסיר את הכתם בהקדם האפשרי, רצוי לפני שיתייבש. דיו, כמו כתמים אחרים (כגון דם או שמן), מומלץ להסיר כשהוא טרי. כשאנחנו נותנים לדיו להתייבש ולהיספג בסיבי הבד, זה יותר קשה.
 • אנחנו אף פעם לא מקרצפים או מנגבים את כתם הדיו. זה יטשטש אותה ויהרוס פיסת לבוש גדולה יותר. יש לשאוב אותו לתוך הבד בלחץ עדין כדי למנוע את התפשטותו.
 • אנחנו עובדים לאט. בנוסף לתערובות עם אלכוהול, לרוב מנקי הדיו חייב להיות מספיק זמן לעבוד. אנו תמיד עוקבים אחר ההוראות על האריזה כדי להשאיר את המוצר על הכתם לאורך זמן.
 • כאשר מחבת הבגדים נעלמה והקטסטרופה תסתיים, נוכל לנוח. ובפעם הבאה שהעט שלנו נגמר או שהטושים שלנו שותים, אנחנו נשארים רגועים, זוכרים את העצה הנ"ל ומנקים את הקופסאות בשלום.