5 שלבים להסרת דיו מהבגדים

אתה צריך מסיר דיו שיכול לפרק את השמן בכתמי הדיו
אתה צריך מסיר דיו שיכול לפרק את השמן בכתמי הדיו, מה שיקל על הסרתם.

כתמי דיו מופיעים בכל עת, בעט כדורי דולף או טושים לילדים. הטיפים שלנו מקלים על הסרת כתמי דיו ברגע.

כתמי דיו מופיעים על בגדים לעתים קרובות להפליא. כתמים יכולים להיגרם כתוצאה מהבחנת עט כדורי דולף בכיס או עטים שמחזיקים ילדים ביד. אם אתה נופל קורבן לכתמי דיו, אל תיבהל. שטיפת הדיו היא למעשה קלה מאוד: כל מה שאתה צריך זה מסיר דיו טוב, קצת זמן וההוראות להסרת כתמי דיו למטה.

חשוב להתחיל לטפל בכתם בהקדם האפשרי לאחר הופעתו. אם יש לך כתם על הבגדים שלך כשאתה לא בבית, השקה וטפח את האזור עם נייר יד או מטלית. מיד עם הגעתכם הביתה נקו את הכתם בדרכים המומלצות להלן כדי שכתם הדיו לא יבלוט החוצה. לאחר הטיפול יש לכבס את הבגד בצורה הרגילה במכונת הכביסה. השתמש בחומר ניקוי כביסה באיכות טובה כגון חומר ניקוי כביסה של Omo.

3 טיפים מובילים לטיפול בכתמי דיו

בצע את השלבים הבאים כדי להקל על הסרת כתמי דיו
בצע את השלבים הבאים כדי להקל על הסרת כתמי דיו.

בצע את השלבים הבאים כדי להקל על הסרת כתמי דיו:

 • שטפו את כתם הדיו בהקדם האפשרי. ככל שהכתם טרי יותר, כך קל יותר להסירו. ככל שהכתם מתייבש ונדבק לבד, הסרתו הופכת למאתגרת יותר.
 • לעולם אל תשפשף או תנגב את כתם הדיו. במקום להשקות, פשוט מורחים את הכתם ותמיד רק אזור גדול יותר מתלכלך. היאבקות היא הדרך הטובה ביותר. הוא מסיר כתמים מבלי לזהם עוד יותר את הבד.
 • אל תמהר. למעט שיטות ניקוי על בסיס אלכוהול שבהן יש לכבס את הבגד רטוב, שיטות אחרות להסרת כתמי דיו צריכות זמן לעבוד. קראו תמיד את הוראות השימוש באריזה ואפשרו לחומרים לפעול לאורך זמן מספיק.

הסרת דיו מעטים על בסיס מים מהבגדים: 5 שלבים

עטים כדוריים סטנדרטיים רבים משתמשים בדיו על בסיס מים וממש קל לשטוף אותם מהבגדים. למעשה, לעתים קרובות אתה אפילו לא צריך חומר מיוחד להפחתת צבע, שכן חומר ניקוי רגיל ומים חמים יסיר את הדיו בסדר גמור. רצוי לטפל מראש בכתמים נוקשים יותר לפני הכביסה במכונת הכביסה.

 1. לחץ על כתם הדיו הנדבק לבגדים בעזרת מטלית מיקרופייבר ניתנת לכביסה. אין לנגב או לשפשף, רק להפעיל לחץ עד שהדיו יבש ולא יורד יותר.
 2. אם הכתם גדול, השתמשו במסיר כתמים על בסיס מים. השאר למשך 10 דקות או עקוב אחר ההוראות על האריזה.
 3. לחץ שוב על הכתם עם מטלית. כעת הכתם אמור לרדת עוד יותר לאחר שהטיפול המקדים נכנס לתוקף.
 4. הכניסו את הבגדים למכונת הכביסה, רצוי לבד. בניגוד למה שנהוג לחשוב, אין צורך לבשל בגדים, אלא רק לכבס בטמפרטורה זהה לרגיל.
 5. ודא שכתם הדיו הוסר לחלוטין לפני ייבוש הבגד. אם נשארו שאריות, חזור על השלבים שלעיל.

זכרו: טפלו במים בכתמים על בסיס מים.

הסרת כתמי דיו הנגרמים מאיטום: 4 שלבים

תוהים כיצד להסיר דיו שלא הגיע מעט על בסיס מים? זה אמנם קצת יותר מסובך, אבל לא בלתי אפשרי. עטים עמידים במים ועטים דומים אחרים משתמשים בדיו על בסיס שמן, כלומר מים וחומרי ניקוי לא עוזרים הרבה. אתה צריך מסיר דיו שיכול לפרק את השמן בכתמי הדיו, מה שיקל על הסרתם.

 1. התחל שוב על ידי חזרה על הכתם עד שהנוזל לא יורד יותר. השתמש במטלית מיקרופייבר במקום בנייר, מכיוון שפיסות נייר קטנות עלולות להידבק לבד.
 2. יש למרוח אלכוהול לניקוי (אלכוהול) או לרסס ספריי שיער ישירות על הכתם. האלכוהול בניקוי אלכוהול ולכה הוא מסיר כתמים טוב במיוחד, הוא מפרק ביעילות שמני דיו. חלקם גם משתמשים לחילופין בחומר חיטוי. ללבוש תמיד כפפות מגן בעת הטיפול בחומרים אלו וודא שהחדר מאוורר היטב.
 3. בזמן שאלכוהול הניקוי, ספריי השיער או חומר החיטוי עדיין רטובים, הכניסו את הבגד למכונת הכביסה. השתמש בטמפרטורת כביסה רגילה ובחומר ניקוי. יש לכבס בגדים בנפרד מבגדים אחרים כדי למנוע שינוי צבע.
 4. ודא שהכתם הוסר לחלוטין לפני הייבוש. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, תלו את הבגד לייבוש במידת האפשר.

שטיפת כתם הדיו לאחר התייבשות הדיו

הטיפים שלנו מקלים על הסרת כתמי דיו ברגע
הטיפים שלנו מקלים על הסרת כתמי דיו ברגע.

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור הוא שחום יכול להדביק את הכתם, מה שהופך אותו לקשה הרבה יותר להסרה. לכן, חשוב ביותר להקפיד על הסרה מלאה של הכתם בטרם ייבוש הבגד.

הנזק כואב, ולפעמים בגדים מלוכלכים מגיעים למייבש. אם זה קורה, קנה מהחנות מסיר כתמים איכותי. אתה יכול להשתמש בו לטיפול מקדים וגם להוסיף מעט למכונת הכביסה. אולי תצטרך לנסות להסיר את הכתם כמה פעמים, אבל בסופו של דבר הוא ייצא!

לאחר שהוסר כתם הדיו והאסון זה עתה נמנע, אפשר לנשום לרווחה. אתה יכול לקחת את זה בקלות בפעם הבאה שעט דיו דולף או שהעט שלך נופל לחייך, כי אתה יודע שהטיפים האלה יעזרו לך להיפטר ממנו.

 • פעל מהר. ככל שתשטוף את הכתם מהר יותר, כך הוא ייצא קל יותר.
 • לחץ, אל תשפשף. שפשוף עלול להפיץ צבע.
 • הימנע מחום. אל תכניס את הבגדים למייבש אם הכתם לא נעלם לחלוטין. החום יכול לגרום לכתם להיצמד עוד יותר.